Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9301 |
1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sokal - Lwów nr 505. | |
| 60 PLN | |
9302 |
1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.2 |
| 150 PLN | |
9303 |
1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.43y |
| 120 PLN | |
9304 |
1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy. | |
| 70 PLN | |
9305 |
1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim. | |
| 80 PLN | |
9306 |
1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
9307 |
1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490. | |
| 140 PLN | |
9308 |
1903 przekaz paczkowy z Monastrzysk do Austrii. | |
| 100 PLN | |
9309 |
1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 520. | |
| 80 PLN | |
9310 |
1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 526. | |
| 60 PLN | |
9311 |
1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, wysłany 15.VII, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30" z 16.VII na odwrocie; dobry stan zachowania. | Mi.47yII, 54y |
| 120 PLN | |
9312 |
1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 50 PLN | |
9313 |
1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci serdeczne pozdrowienia", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony). | |
| 400 PLN | |
9314 |
1905 widokówka z Krakowa do Tarnobrzegu. | |
| 15 PLN | |
9315 |
1905 przekaz pieniężny z Warszawy do Noworadomska, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
9316 |
1905 przekaz pieniężny z Warszawy do Skierniewic, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 80 PLN | |
9317 |
1905 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Tarnów - Orla nr 535. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
9318 |
1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.134 |
| 40 PLN | |
9319 |
1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Halle - Breslau (Wrocław) nr 106. | |
| 80 PLN | |
9320 |
1906 przekaz paczkowy z Andrychowa do Bruch, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 100 PLN | |
9321 |
1907 miejscowa kartka nadana ze składnicy pocztowej z Bliznego gmina Jasienica przez nadrzędne urzędy pocztowe w Jasienicy i Mszanie Dolnej, stempel składnicy pocztowej. | Mi.108 |
| 100 PLN | |
9322 |
1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.A4 |
| 100 PLN | |
9323 |
1907 opaska gazetowa Polskiej Macierzy Szkolnej z warszawy do Kocka. | |
| 400 PLN | |
9324 |
1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech. | |
| 100 PLN | |
9325 |
1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kojetein - Beilitz (Czeski Kojetiń - Bielsko) nr 74. | |
| 60 PLN | |
9326 |
1909 pokwitowanie telegraficzne z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry). | Fi.Ct10b Mi.TA48 |
| 100 PLN | |
9327 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 40 PLN | |
9328 |
1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
9329 |
1910 list z Krowodrzy do Bochni, austriacki stempel rusztowy Krowodrzy. | Mi.140 |
| 100 PLN | |
9330 |
1910 list wartościowy z Witkowic do Neustadt w Austrii, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Odenberg (Wrocław - Bogumin). Wystawowa dekoracyjna całość ładnie udokumentowana. | Mi.151 |
| 300 PLN | |
9331 |
1910 ekspres polecony z Strzyżowa do Wiednia. | Mi.151, 164 |
| 80 PLN | |
9332 |
1910 kartka z Pławanic do Wiednia, widokówka z widokiem Wawelu. | |
| 80 PLN | |
9333 |
1910 kartka z opłacona odpowiedzią z Biblioteki Polskiej w Wiedniu. | |
| 60 PLN | |
9334 |
1910 przekaz paczkowy z Starej Soli na Morawy, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 40 PLN | |
9335 |
1911 widokówka wysłana z Pińska do Świra, przesłana 24.11 ambulansem nr 94 relacji Homel-Brześć - owalny datownik ambulansowy ГОМЕЛь-БРЕСТЪ z wyróżnikiem "b", datownik odbiorczy СВИРЬ ВИЛ. z z następnego dnia; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.66 |
| 50 PLN | |
9336 |
1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy. | |
| 15 PLN | |
9337 |
1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry. | |
| 40 PLN | |
9338 |
1911 list polecony z Płocka do Strykowa. | |
| 50 PLN | |
9339 |
1911 list z Niemiec nadany w ambulansie pocztowym na trasie Halle- Poznań. | |
| 70 PLN | |
9340 |
1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii. | |
| 180 PLN | |