Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9221 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 30 PLN | |
9222 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
9223 |
| 50 PLN | |
9224 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
9225 |
1871 kompletny składany list ze Lwowa do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.37 |
| 100 PLN | |
9226 |
1871 BRODY BAHNHOF, austriacki znaczek za 5 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem na dworcu kolejowym w Brodach, znaczek z fragmentem arkuszowego znaku wodnego; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.37 |
| 120 PLN | |
9227 |
1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.38 |
| 60 PLN | |
9228 |
1871 kompletny składany list z Szczecina do Colberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
9229 |
1872 dwujęzyczna całostka z Rudnika do Wiednia. | Fi.Cp3I |
| 30 PLN | |
9230 |
1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.4 |
| 1 600 PLN | |
9231 |
1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.14 |
| 600 PLN | |
9232 |
1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń). | |
| 25 PLN | |
9233 |
1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza. | |
| 60 PLN | |
9234 |
1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.19 |
| 80 PLN | |
9235 |
1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim znacznie przesunięty znak opłaty - wydrukowano go częściowo na ramce okalającej kartę; wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 150 PLN | |
9236 |
1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń). | |
| 50 PLN | |
9237 |
1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U25C |
| 120 PLN | |
9238 |
1876 list polecony z Ober Glogau (Głogówek) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben", na odwrocie ładne pieczęcie lakowe sądu w Głogowie. | |
| 120 PLN | |
9239 |
1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami jednopensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski datownik odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 40 PLN | |
9240 |
1877 list polecony z Ober Glogau (Głogówka) do Niemiec, ciekawa erka "Eingeschrieben". | |
| 80 PLN | |
9241 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
9242 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
9243 |
1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice). | |
| 60 PLN | |
9244 |
1878 kompletny list urzędowy wysłany 29/7 z miejscowości Łąka do Przemyśla, mały datownik nadawczy na froncie, na odwrocie datownik przejściowy Kranzberg i datownik odbiorczy Przemyśla z tego samego dnia, niebieska zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
9245 |
1878 kompletny list urzędowy wysłany 25/9 z miejscowości Nowe Miasto do Przemyśla, mały datownik nadawczy na froncie, na odwrocie datownik przejściowy Dobromil i datownik odbiorczy Przemyśla, zalepka nadawcy; dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
9246 |
1878 kompletny list urzędowy wysłany 1/10 z miejscowości Staremiasto (od 1899 Stary Sambor) do Przemyśla, datownik nadawczy STAREMIASTO na froncie, na odwrocie datownik tranzytowy CHYROW BAHNHOF DWORZEC i datownik odbiorczy Przemyśla, zalepka nadawcy; dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
9247 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
9248 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
9249 |
1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki. | Mi.P5 |
| 200 PLN | |
9250 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
9251 |
1882 zgrabny wystawowy list z Buczacza ( Ukraina Zachodnia ) do małej agencji pocztowej Hluboczka Wielkiego, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa | Mi.37 |
| 90 PLN | |
9252 |
1882 ŁÓDŹ, karta pocztowa za 3 kop wysłana 7.11 z Łodzi do Liverpoolu, znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 4 ПЕТРОКОВСК.Г., tego samego dnia przewieziona ambulansem nr.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "6"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; 1886 karta pocztowa za 3 kop wysłana 30.5 z Łodzi do Jawora (Jauer i/Schl), znak opłaty unieważniony datownikiem ЛОДЗЬ ПОЧТ.КОНТ. 6 ПЕТРОКОВСК.Г., dodatkowo ozdobna kaszetka nadawcy ADOLF ROSENTHAL; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Mi.P5, P6 |
| 100 PLN | |
9253 |
1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.S.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z miejscowości Podjuchy, a także datownik odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
9254 |
1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9255 |
1882 polecony list sądowy z Jabłonkowa do Wisły, ciekawy stempel polecenia "RECOMANDIRT" z trąbką pocztową w środku, list przekierowywany i prawdopodobnie zwrócony zwrócony. | |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
9256 |
| 130 PLN | |
9257 |
1884 HORODENKA, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Horodence, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.46 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9258 |
1885 karta pocztowa z Łodzi do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, datownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny datownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", datownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania. | Mi.30 |
| 800 PLN | |
9259 |
1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie). | |
| 50 PLN | |
9260 |
1887 DUBLANY, austriacki znaczek za 5 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Dublanach, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.46 |
| 50 PLN | |