9879

1918 seria pomnikowa, rzadka próba znaczka 25 f./6 gr. opisana w PZP t.I str. 98 - Prawdopodobnie próbami są znaczki z nadrukiem "Poczta Polska" "fenygów" wartości 15/2, 15/6, 15/10, 15/20, 25/2, 25/6, 25/10, 25/20, wszystkie z nadrukiem odwróconym i 50/20 z nadrukiem normalnym, do dnia dzisiejszego brak jest danych co do ich charakteru, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk.

2 400 PLN2 000 PLN
9898

1918 seria pomnikowa, bardzo rzadka próba znaczka 25 f./10 gr., opisana w PZP t.I str. 98 - Prawdopodobnie próbami są znaczki z nadrukiem "Poczta Polska" "fenygów" wartości 15/2, 15/6, 15/10, 15/20, 25/2, 25/6, 25/10, 25/20, wszystkie z nadrukiem odwróconym i 50/20 z nadrukiem normalnym, do dnia dzisiejszego brak jest danych co do ich charakteru, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk.

2 400 PLN2 000 PLN
9906

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem z poz. 29 z bardzo rzadkim błędem występującym tylko w niewielkiej części nakładu w postaci uszkodzonego i w związku z tym częściowo nie odbitym nadrukiem "Poczta Polska", ładny stan zachowania, gwarancja.

1 200 PLN1 200 PLN
9943

1918 wydanie PP/GGW, próba nadruku na znaczku za 2,5 fen., nadruk z jedną kreska zasłaniającą napis "DETSCHES REICH", Fischer 3.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 200 PLN1 000 PLN
9961

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, numer HAN na marginesie, gwarancja.

160 PLN160 PLN
10001

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, lewy dolny znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", górne znaczki podlepka, gwarancja i oznaczenie.

280 PLN280 PLN
10016

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy, mini fotoatest.

700 PLN600 PLN
10045

1918 BIAŁA, znaczek z nadrukiem pierwszej formy na wycinku z listu ze stemplem prowizorycznym Białej.

60 PLN50 PLN
10142

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

100 PLN100 PLN
10147

200 PLN200 PLN
10208

400 PLN320 PLN
10237

120 PLN120 PLN
10260

60 PLN60 PLN
10268

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

200 PLN255 PLN
10269

400 PLN350 PLN
10270

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 3 hal. z nadrukiem dwustronnym, wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.

75 PLN60 PLN
10278

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9 i 10 w pięknym stanie, prawy znaczek niewielka wada w gumie nie od podlepki, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

6 000 PLN5 400 PLN
10302

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z niekatalogowanym błędem w postaci "urwanej nogi litery P w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

250 PLN250 PLN
10307

1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 24.1.19 w Bochni znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.89, gwarancja i opis Mikstein.

360 PLN360 PLN
10321

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal na opłaconym zgodnie z taryfą liście wysłanym 3.II z Bielska do Czech; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

500 PLN500 PLN
10326

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 18, znaczek bez podlepki z niewielkim ubytkiem gumy w górnej części znaczka, fotoatest Schmutz.

2 800 PLN2 800 PLN
10332

400 PLN400 PLN
10374

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.96 (Fi.150.-), bardzo nietypowo lekko odbita środkowa część nadruku, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Landre, Schmutz.

200 PLN200 PLN
10389

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", rzadki znaczek przedrukowany najprawdopodobniej w dwóch arkuszach z nadrukiem odwróconym, z błędem najprawdopodobniej w ilości 20 sztuk!, piękny stan zachowania, fotoatest Schmutz.

6 000 PLN6 760 PLN
10424

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.60, bardzo ładny stan zachowania, dwie delikatne sygnatury PHILATELIA KRAKÓW i Berest, fotoatest z określeniem "ohne Fehler" (bez wad) Jungjohann BPP.

5 000 PLN4 500 PLN
10473

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
10479

1 200 PLN1 200 PLN
10486

1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w bardzo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) Sutclife (5), Bojanowicz (2), Mikstein (4), Rachmanow(1), Witkowski (1), Jungjohann (1), Schmutz(4); najdroższy za 10 h. gwarancja z opisem IIC54 Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
10488

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnobrązowym z nadrukiem formy IIC z poz. 10, podlepka na marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

360 PLN360 PLN
10497

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze szaroniebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 95, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
10505

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 600 PLN1 600 PLN
10539

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria, oba znaczki prawie niewidoczne ślady po zdjętej podlepce w dolnych lewych narożnikach, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie znaczka za 10 fen. Schmutz.

1 750 PLN1 750 PLN
10547

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Baranowa 30.12.18 do Czechosłowacji, znaczek dopłaty użyty jako znaczek opłaty, adnotacje i korekty kontroli pocztowej.

240 PLN216 PLN
10638

1919 "Wr.1/58" NIEZNANY STEMPELEK WARSZAWSKIEJ CENZURY WOJSKOWEJ, zagraniczny list polecony wysłany 1.11.1920 z Warszawy do Londynu, na odwrocie czytelna odbitka, nieodnotowanego w fundamentalnej pracy pp. Brzozowskiego i Tokara, stempelka cenzury warszawskiej; przesyłka opłacona znaczkiem za 5 koron (frankatura pojedyncza), ciekawostkę stanowi użycie znaczków koronowych w Warszawie, znaczki w tej walucie wycofano 15.02.1920, jednak 29.09 przywrócono ich ważność dodatkowo zrównując ich wartość nominalną 1kr=1mk, pozostawały one w obiegu na terenie kraju do 5.06.1922; czerwony londyński kasownik odbiorczy 9 NOV; walor w dobrym stanie zachowania.

250 PLN220 PLN
10748

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana i nieząbkowaną (w tym 5+5 fen z błędem "uszkodzone szeryfy cyfry I") na dwóch miejscowych kopertach, wysłane jako polecone z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numery przesyłek odciśnięte automatycznym numeratorem, dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

60 PLN53 PLN
10755

1919 I Polska Wystawa Marek, 15+5 fen + 25+5 fen - prawidłowo opłacona miejscowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, wysłana jako polecona z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numer przesyłki odciśnięty automatycznym numeratorem, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

60 PLN53 PLN
10759

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria.

20 PLN20 PLN
10760

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami.

25 PLN25 PLN
10796

1919 prekursory, przekaz pieniężny ze Skawiny 4.1.19 do Wielkich Dróg opłacony znaczkami austriackimi, które utraciły moc obiegową 20.1.19.

180 PLN150 PLN
10809

1920 list firmowy z Sosnowca 28.9.20 do Niemiec, największy stempel cenzury wojskowej z Krakowa.

150 PLN135 PLN