The auction will end on 02.03.2020
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
16804

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska; przebarwienia.

150 PLN128 PLN
16811

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, 15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! (karta ukośnie zgięta);

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! wysłana 12.VIII z Krakowa do Lanckorony;

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! wysłana 30.VIII z Pilzna do Krakowa;

30 gr, sygnatura I-1938;

30 gr, sygnatura VI-38; bardzo dobry/ dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

200 PLN200 PLN
16832

1938 całostka do obrotu zagranicznego z ilustracją nr 18.

60 PLN51 PLN
16833

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z opłaconą odpowiedzią do korespondencji zagranicznej.

80 PLN80 PLN
16835

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

140 PLN140 PLN
16844

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60, stan bardzo dobry.

30 PLN30 PLN
16847

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 33.

40 PLN40 PLN
16856

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9 - Adam Mickiewicz.

200 PLN170 PLN
16858

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59 - Klasycyzm Bejsce (woj. kieleckie) - według katalogu dopłata 200%.

400 PLN340 PLN
16872

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 23.

100 PLN80 PLN
16878

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

100 PLN80 PLN
16921

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

80 PLN65 PLN
16925

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego.

80 PLN72 PLN
16942

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

150 PLN150 PLN
16952

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21c-23 (Fi.30.-).

20 PLN17 PLN
16960

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk - komplet 6 haseł propagandowych: Cp135 (sygn. II.53) i Cp136 (sygn. III.53); idealny stan zachowania (Fi.206.-).

220 PLN220 PLN
16982

1959 Ratusz we Wrocławiu, rzadsza sygnatura (XII.59); bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN43 PLN
17005

1962 komplet 2 kart "Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem" ostemplowanych okolicznościowo.

30 PLN30 PLN
17084

1990 poczet królów i książąt polskich, koperta z obiegu pocztowego bez druku barwy szaro oliwkowej - brak sygnatury i ramki znaku opłaty.

300 PLN300 PLN
17104

1926 Pocztowa obsługa lotnicza, NALEPKA KIERUNKOWA (do) "LWOWA" - na liście lotniczym wysłanym 25 VI z Warszawy do Lwowa; dodatkowe stempelki: lotniczej opłaty gotówkowej "POBRANO/PERÇU", "SAMOLOTEM"; stempel odbiorczy urzędu lotniczego we Lwowie "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; na odwrocie stempelek DR.RICHARD ASZNOWICZ.

600 PLN600 PLN
17120

1929 nalepka poczty balonowej międzynarodowych zawodów balonów wolnych w Poznaniu.

40 PLN40 PLN
17135

1936 VIII Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, specjalna widokówka z dodatkową nalepką LOPP, przesłana balonem "Syrena; tym balonem przewieziono 180 sztuk poczty (Fi.460,-).

400 PLN400 PLN
17144

1937 V Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 9.V balonem na trasie Mościce-Międzychów, a dalej normalną pocztą do miejscowości Rubieżewicze, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła przesyłkę stempelkiem "T"; stempel okolicznościowy w kolorze czarnym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
17173

1959 WIELKOPOLSKIE ZAWODY BALONOWE W RAWICZU O PUCHAR PRZECHODNI KOMENDY CHORĄGWI, dekoracyjna całość pocztowa z zielonym stemplem okolicznościowym z 1.V.59 – "WIELKOPOLSKIE ZAWODY BALONOWE ZHP CZUWAJ - PH RAWICZ" z nalepkami Poczty Harcerskiej "WIELKOPOLSKIE ZAWODY BALONOWE ZHP RAWICZ" i "Balonem Rawicz II".

50 PLN60 PLN
17192

1966 III lot poczty śmigłowcowej, koperta organizatora lotu - Komitetu Budowy Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Katowicach wysłana 4.7.66 z Chorzowa do Worcester w Anglii, z dodatkowym stemplem propagującym planowany lot "III Lot Poczty Śmigłowcowej organizuje Komitet Budowy Woj. Parku Kultury i Wypoczynku w Katowicach" odciśniętym zarówno na froncie, jak i odwrocie koperty; datownik odbiorczy z 13 lipca; pieczątka z adresem nadawcy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

150 PLN175 PLN
17194

1966 Otwarcie linii PLL "LOT" Warszawa-Mediolan, list polecony nadany w urzędzie Warszawa 19 Port Lotniczy z dodatkowym stemplem okolicznościowym "INAUGURACJA LINII PLL-LOT WARSZAWA-MEDIOLAN WARSZAWA 19 - 5 IX 65", nalepka polecenia "Port Lot.Okęcie"; niepodjęty w Mediolanie i odesłany do Polski; na odwrocie stemple tranzytowe i odbiorcze; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; lotem tym przewieziono 360 przesyłek.

200 PLN260 PLN
17199

1969 I lot samolotem TU-134 na trasie Warszawa-Zurich, list polecony nadany 2.04 w urzędzie Warszawa 1, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "PLL LOT PIERWSZY LOT TU134 WARSZAWA-ZURYCH-WARSZAWA", na odwrocie datownik odbiorczy z powrotnego lotu - Warszawa 1 z 30.4.

30 PLN60 PLN
17254

1953 bitwa pod Grunwaldem, praca dyplomowa na wydziale grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wykonana przez Czesława Słanię w postaci odbitki stalorytniczej w formie znaczka pocztowego, rzadki i poszukiwany walor w bardzo dobry stanie zachowania, fotoopinia Walocha.

2 500 PLN2 250 PLN
17274

1920 dwie winiety najprawdopodobniej austriackie z podobizną króla Jana III Sobieskiego.

60 PLN54 PLN
17414

Najnowsza edycja (38. nakład) wzornika kolorów do katalogu Michel, 61 stron. 1056 odcieni. Stan: nowy, cena katalogowa 89 Euro.

230 PLN230 PLN