27183

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, blok wydany na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich; blok ma nieco większe od typowego wymiary 112x154 (zamiast 107x150), kilka pęknięć papieru na krawędziach nie obniża w związku z tym znacznie jego wartości, same znaczki (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz

3 000 PLN2 500 PLN
27196

1943 widokówka od żołnierza niemieckiego wysłana 13.7 do Gdańska, dwuobrączkowy datownik nadawczy GROSS BORN LAGER LINDE, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Pz.-Gren.-Ers.-Btl. 5" (Panzergrenadier-Ersatz-Bataillon 5); rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
27198

1943 potwierdzenie otrzymania paczki żywnościowej wysłane 8.7 z obozu do Chełma, stempelek cenzora obozowego nr.5, minimalnie słabszy stan zachowania;
pamiątkowa dedykacja dla kpt.Jana Góry współtowarzysza niewoli w oflagach IIB i IID od mjr.Stanisława Tondosa sporządzona na efektownym opakowaniu po papierosach ORO; bardzo dobry stan zachowania;
na karcie albumowej.

300 PLN300 PLN
27230

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja.

60 PLN54 PLN
27268

1945 500. rocznica bitwy pod Warną, ślady przywarcia na gumie, gwarancja Schmutz.

300 PLN250 PLN
27272

1942 Oflag IIE - oddział garażowy "K" - oznaczenie K wzięło się od pierwszej litery wyrazu Kaserne (Koszary), a związane było z miejscem rozlokowania młodszych stopniem jeńców w garażach po niemieckiej jednostce pancernej; dekoracyjna karta z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych datowana 24.III, na froncie widoczny podpis "Oflag II/E/K"; stempelek cenzora obozowego nr.12; bardzo dobry stan zachowania;
karta od tego samego nadawcy wysłana 23.7 do Będzina (Bendsburg), również i tu widoczny na froncie dopisek w adresie nadawcy "Oflag II/E/K"; bardzo dobry stan zachowania;
na karcie albumowej.

350 PLN360 PLN
27277

1944 Syrenka, gwarancja z oznaczeniem "4d" Schmutz.

30 PLN30 PLN
27284

1944 całostka grzecznościowo stemplowana z kasownikiem okolicznościowym o tematyce olimpijskiej, gwarancja na odwrocie Schmutz.

180 PLN180 PLN
27285

1944 Kaplica, gwarancja Schmutz.

40 PLN45 PLN
27286

1944 znaczek na papierze x4, gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
27302

1944 znaczek stemplowany pamiątkowo stemplem poczty polowej "W./orzeł/P." stosowanym do znakowania opasek powstańczych i stemplem Głównej Poczty Polowej No 75a (typ 17), fotoatest.

450 PLN521 PLN
27419

1945-46 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty i ząbkowany arkusik z dopłatą na PCK. - reprodukcje malarstwa polskiego.

150 PLN150 PLN
27426

1945 Libertas, znaczek na papierze x, gwarancja i oznaczenie.

150 PLN150 PLN
27469

1944 Sosnowiec - wydanie prowizoryczne, znaczek III Rzeszy za 50 gr./1 fen. z nadrukiem stempelkiem metalowym "50 groszy 50 / Orzeł /Poczta Polska / belka", gwarancja Krawczyk.

150 PLN135 PLN
27471

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./10 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnoszarym (nakład 300 szt), piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

300 PLN270 PLN
27486

1945 Kołobrzeg, znaczki wydania prywatnego z przedrukiem stempelkiem metalowym na znaczkach Generalnego Gubernatorstwa.

250 PLN225 PLN
27487

1945 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym.

30 PLN30 PLN
27492

1944 Wodzowie, znaczek na wycinku kartki pocztowej ze stemplem prowizorycznym z Kraśnika.

500 PLN500 PLN
27493

1944 Wodzowie, znaczek na wycinku z obiegu pocztowego z nieodnotowanym na znaczkach tego wydania stemplem poniemieckim z Parysowa 5.10.44 gmina Garwolin.

1 200 PLN1 510 PLN
27531

1944 znaczki stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy Warszawa "Wedel" - tymczasowego Urzedu Pocztowego na Pradze - dzisiejsza siedziba Wedla na odwrocie niemieckiego formularza.

180 PLN180 PLN
27532

1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z walca II i III.

20 PLN20 PLN
27546

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.8 "pionowe kreski na rysunku", gwarancja i opis.

25 PLN35 PLN
27549

1944 wydanie przedrukowe, seria.

25 PLN25 PLN
27550

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

25 PLN25 PLN
27575

1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczna erka i kasownik urzędu pocztowego Warszawa 26.

240 PLN240 PLN
27583

1945 P.K.W.N., parka oryginalnie kasowanych znaczków za 2 zł./25 gr., lewy z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis Krawczyk.

80 PLN80 PLN
27587

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym nadrukiem i z błędem na poz.40/90 "pionowa kreska 4 wcięta u góry", gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
27617

1945 wyzwolenie miast, znaczek z usterką w postaci ściętej u dołu litery w.

15 PLN15 PLN
27645

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.17/67 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Krawczyk.

50 PLN50 PLN
27658

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 7 "litera a uszkodzona".

45 PLN45 PLN
27659

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 19 "litera a ścięta z prawej strony", gwarancja.

45 PLN45 PLN
27666

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.45 "kreska ścięta z lewej" i na znaczku podstawowym "kropka nad r w Gr", dodatkowo nierówne litery napisu Kielce, gwarancja i opis Krawczyk.

70 PLN70 PLN
27680

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.63 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
27681

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami - na znaczku podstawowym z III walca na poz.3 "wyszczerbiona lewa 2" i nadruku "uszkodzone z", gwarancja i opis.

20 PLN20 PLN
27695

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 69 "cieńsza litera y".

45 PLN45 PLN
27698

1945 wyzwolenie miast, znaczek z piątego rzędu z nadrukiem normalnym i częściowym podniesionym nadrukiem z szóstego rzędu - podwójny nominał, znaczek złamany.

10 PLN10 PLN
27701

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym na poz.76 "ukośna kreska na prawym skrzydle", gwarancja i opis Krawczyk.

40 PLN40 PLN
27706

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.50 "zalana cyfra 4", błędem na znaczku podstawowym z poz.100 "wypustka na A w POCZTA"; dodatkowo ten skrajny w arkuszu znaczek jest poziomo zgięty i nadruk wyszedł skośny, cena wywoławcza tylko 20% wartości, gwarancja i opis Krawczyk.

30 PLN30 PLN
27708

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 34 z przesuniętym nadrukiem i nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk.

120 PLN120 PLN
27742

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków o różnej wielkości, szerszy po prawej, możliwe przy ząbkowaniu liniowym.

20 PLN20 PLN