30684

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

40 PLN40 PLN
30696

1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic.

15 PLN15 PLN
30727

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 most kolejowy Jaremcze, sygnatura VIII-1931, bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
30768

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków Kościół Panny Marji i Sukiennice, wysłana 31.XII z Gdyni do Lublina; słabszy stan zachowania (ukośna fałda).

20 PLN20 PLN
30800

10 PLN10 PLN
30830

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart (Fi.1656,-).

1 460 PLN1 460 PLN
30855

40 PLN36 PLN
30857

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

50 PLN45 PLN
30870

1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS.

35 PLN31 PLN
30872

1947 Będzin, całostka.

35 PLN31 PLN
30879

1 300 PLN1 300 PLN
30897

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

25 PLN25 PLN
30907

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 12.

30 PLN30 PLN
30936

40 PLN36 PLN
30942

260 PLN260 PLN
31028

1980 karnet - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Bratnich Miast: Kraków-Bratysława-Kijów, bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
31066

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list ekspresowy przesłany 5.V balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Kielc, oba stemple okolicznościowe w kolorze czarnym, kasowniki odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

80 PLN72 PLN
31078

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "88" przesłany 2.9 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania.

500 PLN400 PLN
31108

1963 5 rakietowy lot doświadczalny, koperta przesłana 22.7 z Krakowa do Niepołomic, dekoracyjna całość.

10 PLN10 PLN
31116

1966 arkusik znaczków do opłacania przesyłek podczas II Krajowych Zawodów Szybowcowych, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
31126

1972 Inauguracyjny lot Warszawa - Bagdad, koperta ostemplowana okolicznościowo 16.XII.

10 PLN10 PLN
31131

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston.

10 PLN10 PLN
31132

1972 Inauguracyjny I lot przez Atlantyk samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Toronto, na odwrocie kasowniki Toronto i Warszawa.

10 PLN10 PLN
31146

1936 LZ 129 Hindenburg - lot z okazji Igrzysk Olimpijskich w Berlinie (Olympiafahrt), dofrankowana olimpijska karta pocztowa wysłana 1.8 z Frankfurtu do Katowic, przewieziona sterowcem, dodatkowy stempel okolicznościowy "LUFTSCHIFF HINDENBURG OLYMPIAFAHRT 1936", kasownik przejściowy Berlin-Zentralflughafen; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Sieger 427).

250 PLN250 PLN
31153

1944 Gross-Born - Oflag IID, Rok Olimpijski, obiegowa karta ilustrowana (Mickiewicz) skasowana stemplem olimpijskim i wystawowy filatelistycznej z 4 dnia trwania imprezy; doskonały stan zachowania.

80 PLN80 PLN
31177

1985 Polska zimowa wyprawa na Cho Oyu (8153 m) – autografy 11 uczestników wyprawy w tym zdobywców szczytu: z 12.II Macieja Berbeki, Macieja Pawlikowskiego i z 15.II Andrzeja Kukuczki i Andrzeja Heinricha.

200 PLN200 PLN
31187

1979 wizyta Jana Pawła II w Dominikanie.

20 PLN20 PLN
31192

1982 wizyta papieża Jana Pawła II w Hiszpanii.

10 PLN10 PLN
31196

50 PLN50 PLN
31198

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet 9 czystych kart.

40 PLN40 PLN
31199

40 PLN40 PLN
31202

1993 POLSKA '93 ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA - POZNAŃ 7-16.V, okolicznościowy "bloczek" przygotowany przez pocztę Watykanu z okazji wystawy, bardzo piękny walor.

50 PLN50 PLN
31208

1999 70 identycznych kart z wizyty papieża Jana Pawła II w Polsce z różnymi stemplami okolicznościowymi z okazji tej wizyty, każdy kasownik inny.

50 PLN50 PLN
31212

2007 kartka beznominałowa z okazji VII Dnia Papieskiego, normalna i bez druku barw niebieskiej i złotej.

20 PLN20 PLN
31242

25 PLN25 PLN
31246

1957 list z Australii do Finlandii na okolicznościowej kopercie wysłany z urzędu pocztowego na górze imienia Tadeusza Kościuszki, najwyższym szczycie Australii.

20 PLN20 PLN
31250

1960 pasek rosyjski znaczków z podobizną Fryderyka Chopina z okazji 150 rocznicy urodzin.

10 PLN10 PLN
31258

1964 Zlot Żołnierzy Armii Krajowej w Fawley Court.

20 PLN20 PLN
31259

1965 laureaci nagrody Nobla z 1905 roku, zeszycik znaczków na okładce którego, podano notkę biograficzną dotyczącą Henryka Sienkiewicza, zdobywcy nagrody literackiej za powieść "Quo vadis".

30 PLN30 PLN
31260

1965 karta maksimum z projektem znaczka autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej, która zaprojektowała kilka znaczków watykańskich i jej autografem.

30 PLN30 PLN