The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
24066

1917 list polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

60 PLN60 PLN
24068

1917 ekspres polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

75 PLN75 PLN
24085

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa przesłana miejscowo 31.7 w Dorpacie (Tartu); stempel cenzury dorpackiej; bardzo dobry stan zachowania.

45 PLN40 PLN
24092

1918 list wartościowy z Krościenka do Nowego targu.

130 PLN130 PLN
24097

1918 kartka z Wesenberg 25.9.18 do Rewala, stempel cenzury.

50 PLN45 PLN
24099

1918 urzędowy list polecony z sądu w Tarnowie do Janowic, list nieodebrany i zwrócony.

60 PLN60 PLN
24102

1918 kartka z Wielunia do Ostrołęki.

40 PLN35 PLN
24120

1915 kartka z austriackiej poczty polowej w Piotrkowie do Lublina, stempel cenzury wojskowej z Piotrkowa.

25 PLN22 PLN
24133

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana z pełną oryginalną gumą bez podlepek, cynkografia.

80 PLN80 PLN
24142

1915 karta polowa z frontu pod Ożarowem z kolumny amunicyjnej 1. part do Milówki, datownik K.U.K. FELDPOSTAMT 118, fioletowy stempel z orłem "Komenda kolumny amunic. I-go pul. art.Legionów *".

75 PLN75 PLN
24150

1915 karta poczty polowej z frontu z Bukowiny 20.05.15 do Żarnowa poczta Strzyżów, datownik FELDPOSTAMT 355, stempel formacyjny "Komenda 2go Baonu 3go Pułku piechoty / Legionów polskich" i stempel cenzury "* ZENSURIERT *".

130 PLN130 PLN
24155

1916 widokówka "Wachzimmer Wadowice" wysłana 31.V z Wadowic do Lwowa, stempelek cenzury w Bielsku; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
24157

1916 rzadko spotykany formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy tylko po rosyjsku, sygnatura "Типографiя "Новь". Тара."; pisany po polsku, datowany 14.IX, wysłany z obozu w miejscowości Tara do Czerwonego Krzyża we Lwowie; stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre"; cenzura rosyjska z Omska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
24163

1916 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 312 4.11.16 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "K. u. k. - Feldkonon.-Regm. Nr 50. / Batterie No 2.".

50 PLN50 PLN
24196

1917 Legiony Polskie - odcinek pokwitowania wpłaty na 1000 koron dokonanej 20.III w urzędzie etapowym w Zamościu, stempel formacyjny nadawcy "Inspektorat werbunkowy do Armii Polskiej w Zamościu" - nieopisany u Berka!!! niecodzienny, rzadko spotykany walor.

120 PLN108 PLN
24286

1979 monografia M.A. Bojanowicza "Królestwo Polskie, Polska nr 1 na tle historii poczty", tłumaczeni podstawowej publikacji na temat pierwszego polskiego znaczka wydane z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu w 1993 roku z okolicznościowym ciętym blokiem w środku, 170 stron, liczne ilustracje.

120 PLN150 PLN
24288

1915 Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości w kolorze liliowo czerwonym.

25 PLN20 PLN
24289

1915 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości w kolorze liliowo czerwonym, gwarancja Rachmanow.

60 PLN50 PLN
24310

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja Schmutz.

80 PLN80 PLN
24312

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak.

800 PLN800 PLN
24350

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu.

240 PLN240 PLN
24404

1917 Warszawa, kartka z Wiednia do Warszawy ze stemplem cenzury i stemplem poczty miejskiej za 6 groszy w kolorze fioletowym.

50 PLN50 PLN
24410

1918 Luboml, ząbkowana i nieząbkowana seria na karcie albumowej z opisem w języku francuskim, znaczki ząbkowane ze śladami przywarcia na gumie, nieząbkowane idealny stan zachowania.

200 PLN200 PLN
24424

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 3, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1 (Mi.210 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk.

240 PLN240 PLN
24438

1919 Chęciny, marginesowa seria czysta z pełną oryginalną gumą.

120 PLN120 PLN
24466

1918 Olkusz, znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
24490

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorach żółtobrązowym i żółtoszarym, gwarancja i opis koloru Schmutz.

40 PLN40 PLN
24496

1918 ZAWIERCIE, wycinek z listu, znaczki kasowane wierszowym stemplem prowizorycznym z Zawiercia.

300 PLN240 PLN
24498

1918 miejscowy list polecony z Warszawy 22.2.19, list prawidłowo opłacony z mieszana frankaturą różnych wydań prawdopodobnie o charakterze filatelistycznym.

150 PLN150 PLN
24516

1918 RADZYŃ PODLASKI, dziewięcioblok na wycinku z wewnątrz pocztowych ksiąg rozrachunkowych stemplowany kasownikiem prowizorycznym z Radzynia Podlaskiego.

600 PLN540 PLN
24518

1918 SZADEK, znaczek kasowany niemym stemplem prowizorycznym z Szadka.

80 PLN80 PLN
24526

1918 list polecony z Warszawy 24.1.18 do Szwajcarii, stempel cenzury przy MSZ i stempel odbiorczy na odwrocie, list znacznie przepłacony o charakterze filatelistycznym, nadawcą listu był znany zbieracz W.Rachmanow.

100 PLN100 PLN
24553

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku z poz. 37 "uszkodzone F", gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN150 PLN
24575

1918 - 1919 wydanie PP/GGW, kompletna seria kasowanych znaczków na wycinkach, najważniejsze wartości, gwarancja Schmutz inne w większości Krawczyk.

150 PLN150 PLN
24603

1918 wydanie PP/GGW - BŁASZKI, znaczek za 5/2,5 fen. ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem pierwszą formą, czytelnie unieważniony prowizorycznym datownikiem Błaszki w kolorze fioletowym, gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
24620

1918 PŁOCK, znaczek kasowany stemplem prowizorycznym z Płocka.

80 PLN80 PLN
24624

1918 wydanie PP/GGW - OSIĘCINY, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, unieważniony bardzo rzadkim postrosyjskim kasownikiem prowizorycznym ОСЕНЦИНСК. / ВАРШАВСК.ГУБ. z wyciętym środkiem gdzie wpisywano ręcznie datę nadania, zwykle tylko na jednej odbitce kasownika na liście; to grupa najrzadszych kasowników prowizorycznych, bo na tych ziemiach częściej przerabiano kasowniki okupacji niemieckiej, gwarancja i opis Schmutz

250 PLN270 PLN
24635

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja Gryżewski.

40 PLN20 PLN
24673

1918 PRASZKA, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym z Praszki.

120 PLN120 PLN
24723

1918 LUBACZÓW, znaczek z pierwszego wydania lubelskiego z obiegu pocztowego kasowany stemplem prowizorycznym z Lubaczowa, bardzo rzadkie.

400 PLN686 PLN