28183

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z nadrukiem przesuniętym w prawo i do góry.

30 PLN30 PLN
28184

1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem.

25 PLN25 PLN
28189

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem.

30 PLN30 PLN
28197

1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, lewy znaczek z błędem "biała kropka nad WA".

50 PLN50 PLN
28198

1947 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, lewy dolny znaczek z błędem "biała kropka nad literami WA".

60 PLN60 PLN
28205

1948 kartka z Lądu nad Wartą do Trzebini.

55 PLN55 PLN
28206

1948 kultura polska, seria znaczków z bloku.

120 PLN120 PLN
28259

1948 Bolesław Bierut, seria z odmianami.

600 PLN600 PLN
28260

1948 Bolesław Bierut, seria czysta (Fi.65.-).

50 PLN50 PLN
28325

1949 kartka lotnicza z Poznania do Ameryki.

10 PLN10 PLN
28330

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

115 PLN115 PLN
28346

1950 groszy, seria z nadrukami groszy typ 6.

25 PLN25 PLN
28383

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list polecony (opłata niezgodna z taryfą) ofrankowany czworoblokiem znaczków Konferencja Młodzieży - nieodnotowanymi z przedrukiem w tym typie i dodatkowo czworoblokiem znaczków niebędącymi już w obiegu znaczkami Europejskiej Konferencji Rozkładów Jazdy; wysłany 11.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, kasownik odbiorczy z 12.1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
28394

1950 groszy, fragment listu z wyciętymi znaczkami na froncie z Sokolnik koło Wrześni do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze czerwonym.

30 PLN30 PLN
28414

1950 groszy, front listu firmowego z Zawadzkiego do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze niebieskim.

30 PLN30 PLN
28439

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 1.

100 PLN90 PLN
28443

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24.

10 PLN10 PLN
28444

10 PLN10 PLN
28457

1950 rocznik znaczków czystych (Fi.207.-).

136 PLN200 PLN
28461

1950 25 rocznica śmierci J.Marchlewskiego, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.91 "kropka między T i A", gwarancja i opis.

30 PLN30 PLN
28523

1950 groszy, front listu poleconego z Lubomierza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

30 PLN30 PLN
28575

1950 "groszy" koperta Bolesław Bierut z nadrukiem typu 3a z hasłem propagandowym B (Umacniajmy ...), sygnatura III.49-N.2 druk z XII walca (poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu - tu 12 kropek); dodatkowo zwraca uwagę czerwona linia na klapie - zwykle obcinana przy wycinaniu kopert; mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczek z nadrukiem typu 3, koperta jako polecona wysłana 30.1.51 z miejscowości Chojno k.Chmielnika do Kielc, na odwrocie kasownik odbiorczy 1.2; bardzo ciekawy i dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania.

320 PLN320 PLN
28585

1950 "groszy", zestaw różnych typów i kolorów stempelków dyrekcyjnych, znaczki na podlepkach, (cztery sztuki w dolnym rzędzie bez gumy), część sygnowana.

40 PLN40 PLN
28600

1951 groszy, wycinek z listu Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

20 PLN20 PLN
28601

1951 groszy, wycinek listu z Rutki Tartaku opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8bU4 kolorze czarnym z uszkodzonymi litrami O oraz stempelkiem zagiętym ku dołowi.

20 PLN20 PLN
28606

1951 groszy, list polecony z Radziechowic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3c (uszkodzone O) w kolorze czarnym.

100 PLN100 PLN
28607

1951 groszy, list z Srokowa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym.

30 PLN30 PLN
28648

1951 groszy, wycinek listu z Skórkowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

20 PLN20 PLN
28693

1951 rocznik znaczków czystych (Fi.426.- ).

280 PLN280 PLN
28705

1951 Nowa Huta, 40 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 6.11.1954 z miejscowości Andrychów do Chęcin, zwraca uwagę użycie przedwojennego formularza z adnotacją: "OPŁATA RYCZAŁTOWANA na mocy art.23 ust. z dnia 3 VI 1924 o poczcie telegrafie i telefonie".

20 PLN20 PLN
28748

1952 rocznik znaczków czystych (Fi.521,50.-).

350 PLN350 PLN
28799

1953 rocznik znaczków czystych (Fi.675,50.-).

445 PLN445 PLN
28813

1953 Mikołaj Kopernik, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druk) wysłana 21.VIII z Częstochowy do Chęcin.

20 PLN20 PLN
28836

1954 rocznik znaczków czystych (Fi.717,50.-).

470 PLN470 PLN
28846

1954 wydanie lotnicze, znaczek za 1,55 zł. z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA", gwarancja i opis Schmutz.

400 PLN400 PLN
28851

1954 FDC - "II Ogólnopolska Spartakiada (II)".

30 PLN30 PLN
28862

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze lila brązowym na obiegowym liście z Warszawy 16.5.56 z Dyrekcji Budowy Osiedli Robotniczych do Pruszkowa, gwarancja.

800 PLN800 PLN
28896

1955 rocznik znaczków czystych (Fi.261.-).

190 PLN190 PLN
28945

1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, znaczek z usterką w postaci smugi pod rysunkiem znaczka, gwarancja i opis Walocha.

50 PLN65 PLN
28986

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.247,30).

160 PLN160 PLN