1942 Oflag IIE - oddział garażowy "K" - oznaczenie K wzięło się od pierwszej litery wyrazu Kaserne (Koszary), a związane było z miejscem rozlokowania młodszych stopniem jeńców w garażach po niemieckiej jednostce pancernej; dekoracyjna karta z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych datowana 24.III, na froncie widoczny podpis "Oflag II/E/K"; stempelek cenzora obozowego nr.12; bardzo dobry stan zachowania;
karta od tego samego nadawcy wysłana 23.7 do Będzina (Bendsburg), również i tu widoczny na froncie dopisek w adresie nadawcy "Oflag II/E/K"; bardzo dobry stan zachowania;
na karcie albumowej.

Lot # 27272

Auction 75
Current price: 360 PLN
Catalog:
Category: Neubrandenburg

Number of bids: 2 Bid history