The auction will start on 19.04.2024

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
26606

1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka (Konnersreuth w Bawarii) wysłana z miejscowości Nowy Świętów na adres poczty polowej 38504 (6 Pułk piechoty) w Częstochowie, stempelek cenzury wojskowej 380 razem z datownikiem 12.XI.45; dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
26639

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1170.-).

1 000 PLN1 000 PLN
26640

1939-45 komplet znaczków stemplowanych obejmujący znaczki opłaty, dopłatny i urzędowe, część na kopertach.

170 PLN170 PLN
26683

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 07.10.41 z Otwocka do Warszawy; zwraca uwagę datownik "OTWOCK über WARSCHAU" z wyróżnikiem "a", na odwrocie fragment stempla wpływu; minimalnie słabszy stan zachowania.

40 PLN40 PLN
26693

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym na ozdobnym przedwojennym blankiecie polskiego telegramu.

40 PLN40 PLN
26716

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

50 PLN50 PLN
26720

1940 seria znaczków doręczeniowy na wycinkach, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PRZEWROTNE".

40 PLN36 PLN
26745

1941 ekspres polecony z Warszawy do Krakowa ze stemplem odbiorczym Krakau 1.

65 PLN58 PLN
26750

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, minimalnie słabszy stan zachowania (u góry niewielkie przebarwienia narożników - w rzeczywistości praktycznie niewidoczne i niewielkie ukośne odciśnięcie).

120 PLN120 PLN
26753

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
26785

1942 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, na gumie w kilku miejscach niewielkie przebarwienia, od frontu w dwóch miejscach (Fi.200.-).

200 PLN200 PLN
26813

1943 polecona kartka okolicznościowa 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika.

70 PLN70 PLN
26818

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz, sektor II/2

90 PLN90 PLN
26833

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczki 1 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nimi dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-), ładny stan zachowania.

2 700 PLN2 700 PLN
26845

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

120 PLN140 PLN
26885

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze karminowym, na papierze białym gładkim bibułkowym, odmiana w rzadkim odcieniu różowawokarminowym - Machowski 11v (nakład kilkanaście z ogółem 200 szt.), gwarancja i opis (11v) Gryżewski, (4Iax1) Schmutz.

800 PLN800 PLN
26887

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja i opis 1Iay2 Schmutz.

180 PLN180 PLN
26889

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze żeberkowanym x3 (nakład 200 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

420 PLN360 PLN
26890

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze y1 (nakład 1264 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
26893

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze zółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.), na wycinku użytkowym, to jedyna odmiana występujaca na tym papierze, gwarancja i opis Schmutz.

400 PLN400 PLN
26894

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z2 (nakład 259 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

380 PLN320 PLN
26897

1942 Wdowa drugiego wydania w odcieniu zielonkawo niebieskim opisanym w katalogu Machowskiego na papierze y2 (nakład 232 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN360 PLN
26907

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze żółtobrązowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz.

110 PLN110 PLN
26909

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 (nakład 160 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN400 PLN
26912

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 (nakład 185 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

550 PLN500 PLN
26913

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1170 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN200 PLN
26920

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

150 PLN300 PLN
26921

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
26934

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, skasowana czerwonym datownikiem na karcie, gwarancja.

60 PLN50 PLN
26945

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; karta w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN200 PLN
26982

1943 kartka z grafiką z okazji Dni Książki.

180 PLN180 PLN
27026

1943 grafika wielkanocna.

40 PLN80 PLN
27039

1944 kartka z grafiką obozową.

160 PLN360 PLN
27054

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu.

100 PLN100 PLN
27055

1944 kartka z grafiką obozową, stempel okolicznościowy "13.VI.1831 Utworzenie Polskiej Żandarmerii".

180 PLN308 PLN
27088

1945 kartka z rzadką grafiką obozową, stempel okolicznościowy "Wystawa leśna".

180 PLN265 PLN
27094

1940 urzędowy dokument potwierdzający, że porucznik Ludwik Kościelski jest przetrzymywany w obozie jenieckim Oflag VIIA Murnau, wystawiono 28.8, pieczęć komendanta obozu, podpisana z upoważnienia przez majora Kohlera; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
27125

1943 góry, gwarancja Schmutz.

120 PLN108 PLN
27148

1944 kraty, parka znaczków na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (nakład 186 sztuk), znaczki w różnych odcieniach, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

350 PLN350 PLN
27160

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, kasowany znaczek za 1+1 mk. z żółtopomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN