The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
601856 kompletny składany list ze stemplem Naczelnika Powiatu Mławskiego w środku.

60 PLN

60 PLN

621857 około, list wysłany 15/7 z miejscowości Czarnków do Bydgoszczy, czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy CZARNIKAU, na odwrocie pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania.

30 PLN

30 PLN

911871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.

30 PLN

30 PLN

1001881 list z Krakowa do Woli Flaszczyna, stempel Kraków Dworzec, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego nr 26.

30 PLN

25 PLN

1061889 list z Tarnowa do Nowego Targu.

170 PLN

150 PLN

1071889 list polecony z Czarnego Dunajca do Nowego Targu.

50 PLN

40 PLN

1171893 list pieniężny z Samboru do Lwowa.

50 PLN

45 PLN

1191894 urzędowy składany list polecony z sądu w Tarnowie do Podgórza, list nieodebrany i zwrócony.

100 PLN

461 PLN

1201894 urzędowy składany list polecony z sądu w Tarnowie do Dąbrowy, list nieodebrany i zwrócony, rzadka erka Tarnów Stadt.

80 PLN

70 PLN

1211894 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.

170 PLN

150 PLN

1281899 list wysłany 28.9 z miejscowości Rzochów do Ciężkowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

1441904 kartka z Królestwa do Zakopanego, dopłata pobrana od odbiorcy, widokówka Pieskowej Skały.

50 PLN

80 PLN

1471907 list polecony z Iłży do Rosji, rosyjska erka.

100 PLN

80 PLN

1491907 urzędowy list polecony z sądu w Ciężkowicach do Lipnicy Wielkiej, list nieodebrany i zwrócony.

60 PLN

60 PLN

1501907 list wartościowy z Sambora do Lwowa.

90 PLN

135 PLN

1541909 list pieniężny zawierający 525 koron wysłany 27.4 z Jasła do Prądnika Czerwonego, specjalna koperta-formularz ofrankowana znaczkiem za 60 hal unieważnionym datownikiem rusztowym, na odwrocie kasownik odbiorczy i częściowo zachowane pieczęcie lakowe; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN

160 PLN

1591910 list ze Strzyżowa do Krakowa.

60 PLN

50 PLN

1601910 kartka z Pławowic gmina Nowo Brzesk do Wiednia.

100 PLN

160 PLN

1671912 list wartościowy ze Lwowa do Wiednia.

90 PLN

130 PLN

1751913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Toruń Mocker - Unisław nr 625.

80 PLN

70 PLN

2061860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym o odcieniach jasnych na obwolucie wycinku listu z Lublina kasowany stemplem numerowym Lublina z cyfrą 73 w okręgach, znaczek silnie uszkodzony prawdopodobnie użyty powtórnie na szkodę poczty.

300 PLN

300 PLN

2201860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych z oryginalna gumą, w barwie jasnobrązowej ze smugami pochodzącymi od ręcznego jej nakładania, guma spękana na całej powierzchni, znaczek w dobrym stanie z brakiem jednego narożnego ząbka, znaczek nie posiada śladów po podlepkach, ale ze względu na mankamenty i spękanie gumy oznaczony jako podlepkowy, fotoatest Korszeń.

16 000 PLN

11 700 PLN

2211860 Królestwo Polskie - 65 ŁUKÓW; fantastycznie zachowany kompletny list z Łukowa do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 65 - Łuków w ekspedycji pocztowej na rozwidleniu traktów z Siedlec do Białej i Żelechowa, to bardzo rzadki kasownik o wysokim 8 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; po prawej okrągły datownik nadawczy ŁUKÓW typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 4/4, na dole odręczna adnotacja "franco" o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, spotykana na wczesnych listach z jedynką; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 7/4 i duży godzinnik 9/R stosowany do późnej jesieni 1860 roku; znaczek jest starannie wydrukowany bez większych błędów żadnej z klisz, czerwona klisza to odmiana ze spiłowanym na dole trzecim rzędem kropek; wewnątrz listu adnotacja o udzieleniu odpowiedzi w dniu 30.4.60r; zarówno list jak i sam znaczek zachowały się w przepięknym stanie, znaczek ma żywe barwy, regularną perforację i jest bardzo dobrze centrowany; walor pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, fotoatest Ceremuga AIEP.

32 000 PLN

32 000 PLN

2261860 pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach ciemnych unieważniony kasownikiem numerowym Jabłonnej z cyfrą 2 w okręgach, kasownik w kolorze brązowoczerwonym, sam kasownik najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza z maksymalną liczbą 10 punktów, unikalny jedyny znaczek z tym kolorowym kasownikiem jest opisany w mongrafii Bojanowicza jako znaczek z kolekcji Faberge i jego stopień rzadkości oznaczono jako RRR, znaczek w pięknym stanie z doskonałą perforacją i centrowaniem znaczka opisanym w fotoateście Mikulskiego. Znaczek pochodzi z kolekcji Faberge, a następnie był w kolekcji M.Bojanowicza. Dodatkowo znaczek na papierze cienkim z prześwitującym rysunkiem znaczka na odwrocie.

18 500 PLN

23 900 PLN

2291861 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych na kompletnym liście na prywatnej papeterii rodziny Rath z Dąbrowy do Warszawy, znaczek kasowany stemplem numerowym Dąbrowy z cyfrą 176 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 5 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, miejscownik Dąbrowy z ręcznie wpisana datą nadania, list pochodzi ze zbioru W. Rachmanowa, jego sygnatura w dolnym narożniku koperty, znaczek i list w doskonałym stanie - doskonałe odbitki kasownika i datownika, oraz piękny kompletny list.

19 000 PLN

22 100 PLN

2331863 Królestwo Polskie - AMBULANS 16, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 16; numery 12, 13, 14, 15 i 16 używane były na linii Drogi Żelaznej Północno-Zachodniej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; dotąd znane są nieliczne listy ze znaczkami unieważnionymi kasownikami 12, 14, 15 lub 16 oraz trochę znaczków luzem; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; poza miejscami słabszym ząbkowaniem znaczek znaczek zachował się w dobrym stanie, sygnowany Dr.E.Kossoy, gwarancja Landre.

6 000 PLN

5 000 PLN

2341863 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 16; numery 12, 13, 14, 15 i 16 używane były na linii Drogi Żelaznej Północno-Zachodniej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden, słabsza perforacja, bardzo ładna odbitka rzadkiego kasownika, gwarancja z 4 Korszeń.

3 200 PLN

2 600 PLN

2371864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach z warszawy 30.10.64 do Antopola w Rosji, znaczek unieważniony kasownikiem z cyfrą 1 z fantazyjna nóżką w sześciu kwadratach typu IV głównego urzędu pocztowego w Warszawie, znaczek posiada usterkę z poz. 61 w postaci uszkodzonej lewej ramki, na odwrocie stempel odbiorczy, piękna pieczęć lakowa, list z kolekcji M.Bojanowicza, fotoatest Mikulski.

15 000 PLN

11 000 PLN

2381864 Królestwo Polskie - NIEBIESKA OBWÓDKA, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i różowym; klisza niebieska z dodatkową cienką obwódką wokół herbu typu II z charakterystyczną rysą w szerokim niebieskim owalu powyżej litery O w KOP. (Fi.4000.-); unieważniony na wycinku rzadszym warszawskim kasownikiem numerowym 1 - cyfra z ozdobną stopką w sześciu kwadratach stosowanym wyłącznie na jesieni 1864 roku; dodatkowo ma opisaną w ateście usterkę "uszkodzona dolna prawa 10"; ma żywe kolory, piękne ząbkowanie i jest niespotykanie czysto skasowany; ogólnie bardzo ładny w każdym elemencie, fotoatest Schmutz.

6 000 PLN

4 800 PLN

2391864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach ciemnych niekasowany, znaczek posiada usterkę z poz. 81 w postaci uszkodzonej lewej ramki, znaczek z oryginalną gumą z ubytkami po podlepkach, stan zachowania średni, ale dobra prezencja frontu znaczka, znaczek z kolekcji M.Bojanowicza z jego gwarancją na odwrocie.

11 000 PLN

8 000 PLN

2571870 obwoluta listu z Rawy 10.8.70 do Moskwy, znaczek kasowany stemplem numerowym Rawy z cyfrą 188 w okręgach, miejscownik z ręcznie wpisaną datą nadania, koperta pomniejszona przez złożenie, na odwrocie kasownik odbiorczy, list z kolekcji M.Bojanowicza.

700 PLN

700 PLN

3201917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria stemplowana.

120 PLN

120 PLN

3401918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", 15 fen - frankatura pojedyncza, list z Sądu Pokoju w Rykach wysłany 1.9 z Garwolina do Białej (Biała-Podlaska), przesyłka niedoręczona i po opatrzeniu adnotacją "unzulässig zurück" zwrócona do nadawcy; czerwony dwuwierszowy w ramce stempelek cenzury warszawskiej "P.Ü.St. Geprüft Nr.5.", na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy z orłem "KRÓLEWSKO-POLSKI SĄD POKOJU w RYKACH"; walor w dobrym stanie zachowania (na kilku ząbkach minimalne przebarwienia).

40 PLN

40 PLN

3411918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", 30 fen z nadrukiem silnie błyszczącym - frankatura mieszana, list polecony wysłany 3.10 z Garwolina do sądu pokoju w Łaskarzewie, przesyłka dotarła do odbiorcy 12.X; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN

150 PLN

3521918 list z Warszawy do Łask, mieszana frankatura znaczka GGW ze znaczkiem niemieckim.

40 PLN

40 PLN

3581918 list polecony z Zakopanego do Nowego Targu, prowizoryczna erka Zakopanego.

60 PLN

60 PLN

3971915-16 stemple formacyjne jednostek wojskowych Legionów Polskich.

25 PLN

20 PLN

4171915 karta wysłana 9.10.15 przez por. Mężyńskiego z frontu w Besarabii z 2. pułku piechoty do Warszkowic k/Bukowiny, datownik FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem "KOMENDA BAONU Nr 1, PUŁK 2. * I. LEG. POLSKI *", stempel cenzury ZENSURIERT.

140 PLN

140 PLN

4561916 karta wysłana 20.7.16 z frontu w okresie ciężkich walk nad Stochodem do Vyskov na Morawach, datownik FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "* Komenda / II. Baonu * 3. P. P. LEGIONÓW POLSKICH".

160 PLN

160 PLN

4791917 kartka polecona z Warszawy na formularzu legionowym 15.01.17 do Podgórza, stempel Komisariatu Werbunkowego Wojsk Polskich w Warszawie, stempel cenzury.

300 PLN

310 PLN