Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
2696 |
1942 zaklejka poczty polowej. | 10 PLN | 10 PLN | |
2745 |
1944 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 30.X do Polskiego Czerwonego Krzyża w Jerozolimie, nadawczy jednoobrączkowy z mostkiem datownik POCZTA POLOWA 132, okrągły fioletowy stempelek cenzury "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR" z odwróconą liczbą "52" (Wagner 52/I) i fioletowym owalnym stempelkiem cenzora "537", zalepka cenzury "OPENED by CENSOR" z sygnaturą "P.S.S. B D38/800M/9-44" (częściowo zdarta) i okrągły czarny stempelek "DEPUTY CHIEF FIELD CENSOR"; trzywierszowy czerwony odbiorczy stempelek PCK "POLSKI CZERWONY KRZYŻ KOŁO JEROZOLIMA + POLISH RED CROSS SECTION JERUSALEM" na odwrocie stempelek brytyjskiej poczty polowej "... ARMY POST OFFICE" i okrągły stempelek cenzury "104"; walor w dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 360 PLN | |
2799 |
1939 I wydanie przedrukowe, 6 gr + 24 gr - frankatura dwukolorowa, widokówka opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-31.03.1940), wysłana 19.II.1940 z Warszawy do zakładów Opla w Rüsselsheim. | 50 PLN | 30 PLN | |
2801 |
1939 seria marginesowa niemieckich znaczków z nadrukiem okupacji GG. | 60 PLN | 54 PLN | |
2805 |
1939-1944 zestaw znaczków GG bez dwóch najdroższych serii: 14-39 i U1-15, obejmujący wszystkie pozostałe podstawowe znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 500.-); obie wyłączone serie można w każdej chwili dokupić indywidualnie. | 380 PLN | 350 PLN | |
2806 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1170.-). | 850 PLN | 770 PLN | |
2808 |
1939-1944 komplet znaczków GG w czworoblokach (plus prezentowane wydania nieząbkowane) obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe; wiele narożnikowych, z marginesami, "gapami" oraz oznaczeniami walców; trudny do zestawienia komplet w bardzo dobrym stanie zachowania. | 5 200 PLN | 5 200 PLN | |
2812 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.II.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Grójca do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienspost Osten/ Abholpostamt/ GROJEC", na odwrocie pozostałości taśmy klejącej; ciekawostkę stanowi wykorzystanie przedwojennego formularza poczty polowej! | 120 PLN | 80 PLN | |
2834 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II, najdroższy znaczek (Fi.37) za 50/30 gr. gwarancja Mikstein, piękny stan zachowania. | 340 PLN | 306 PLN | |
2836 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
2843 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 20.VIII z urzędu Kraków 2 do miejscowości Targowiska, znaczek unieważniony wirnikiem mechanicznym; walor w dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
2846 |
1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem b. | 70 PLN | 70 PLN | |
2848 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części. | 25 PLN | 20 PLN | |
2878 |
1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia. | 30 PLN | 25 PLN | |
2891 |
1940 seria znaczków doręczeniowych stemplowana stemplem pośrednictwa pocztowego w Przesławicach. | 50 PLN | 45 PLN | |
2901 |
1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami. | 20 PLN | 16 PLN | |
2902 |
1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów. | 30 PLN | 24 PLN | |
2903 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | 30 PLN | 27 PLN | |
2904 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja, | 600 PLN | 540 PLN | |
2906 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja, | 500 PLN | 450 PLN | |
2912 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum. | 40 PLN | 40 PLN | |
2930 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, bardzo dobry stan zachowania (w papierze dwa naturalne wtrącenia). | 180 PLN | 180 PLN | |
2936 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych. | 600 PLN | 540 PLN | |
2975 |
1942 parka znaczków ciętych. | 20 PLN | 18 PLN | |
2976 |
2980 |
1942-4 artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek w bardzo dobrym stanie. | 250 PLN | 225 PLN | |
2982 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana 24.7 na kopercie o sygnaturze III.42. | 20 PLN | 20 PLN | |
3012 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | 90 PLN | 81 PLN | |
3013 |
1943 widoki zabytkowych budowli, zestaw łatwiej dostępnych narożnych znaczków ciętych. | 150 PLN | 135 PLN | |
3016 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3" z pustopolami na górnym marginesie. | 300 PLN | 270 PLN | |
3017 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/3", na gumie dwa minimalne punktowe ubytki gumy. | 100 PLN | 90 PLN | |
3018 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan. | 350 PLN | 315 PLN | |
3019 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", ładny stan. | 200 PLN | 180 PLN | |
3020 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor II/4", bardzo ładny stan. | 250 PLN | 225 PLN | |
3036 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania - perforacja na prawym marginesie pomiędzy 2 i 3 rzędem przerwana (przerwanie nie dochodzi do znaczków), arkusze leciutko przesuszone (Fi.140.-). | 120 PLN | 108 PLN | |
3040 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 4, bardzo dobry stan zachowania (w papierze dwa naturalne wtrącenia). | 500 PLN | 450 PLN | |
3041 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy). | 600 PLN | 540 PLN | |
3065 |
1941 Sachsenhausen, listownik wysłany 19.9 z podobozu Klinker należącego do firmy Deutsche Erd- und Steinwerke (DEST) w którym pracowało ok. 2500 więźniów; stempelek cenzora z literą A; całość w idealnym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
3112 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Krawczyk. | 110 PLN | 94 PLN | |
3113 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis także według Machowskiego (ICa) Schmutz. | 110 PLN | 110 PLN |