2696

1942 zaklejka poczty polowej.

10 PLN10 PLN
2745

1944 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 30.X do Polskiego Czerwonego Krzyża w Jerozolimie, nadawczy jednoobrączkowy z mostkiem datownik POCZTA POLOWA 132, okrągły fioletowy stempelek cenzury "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR" z odwróconą liczbą "52" (Wagner 52/I) i fioletowym owalnym stempelkiem cenzora "537", zalepka cenzury "OPENED by CENSOR" z sygnaturą "P.S.S. B D38/800M/9-44" (częściowo zdarta) i okrągły czarny stempelek "DEPUTY CHIEF FIELD CENSOR"; trzywierszowy czerwony odbiorczy stempelek PCK "POLSKI CZERWONY KRZYŻ KOŁO JEROZOLIMA + POLISH RED CROSS SECTION JERUSALEM" na odwrocie stempelek brytyjskiej poczty polowej "... ARMY POST OFFICE" i okrągły stempelek cenzury "104"; walor w dobrym stanie zachowania.

400 PLN360 PLN
2799

1939 I wydanie przedrukowe, 6 gr + 24 gr - frankatura dwukolorowa, widokówka opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-31.03.1940), wysłana 19.II.1940 z Warszawy do zakładów Opla w Rüsselsheim.

50 PLN30 PLN
2801

1939 seria marginesowa niemieckich znaczków z nadrukiem okupacji GG.

60 PLN54 PLN
2805

380 PLN350 PLN
2806

850 PLN770 PLN
2808

1939-1944 komplet znaczków GG w czworoblokach (plus prezentowane wydania nieząbkowane) obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe; wiele narożnikowych, z marginesami, "gapami" oraz oznaczeniami walców; trudny do zestawienia komplet w bardzo dobrym stanie zachowania.

5 200 PLN5 200 PLN
2812

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.II.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Grójca do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienspost Osten/ Abholpostamt/ GROJEC", na odwrocie pozostałości taśmy klejącej; ciekawostkę stanowi wykorzystanie przedwojennego formularza poczty polowej!

120 PLN80 PLN
2834

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II, najdroższy znaczek (Fi.37) za 50/30 gr. gwarancja Mikstein, piękny stan zachowania.

340 PLN306 PLN
2836

300 PLN270 PLN
2843

1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 20.VIII z urzędu Kraków 2 do miejscowości Targowiska, znaczek unieważniony wirnikiem mechanicznym; walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
2846

1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem b.

70 PLN70 PLN
2848

25 PLN20 PLN
2878

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

30 PLN25 PLN
2891

1940 seria znaczków doręczeniowych stemplowana stemplem pośrednictwa pocztowego w Przesławicach.

50 PLN45 PLN
2901

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

20 PLN16 PLN
2902

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

30 PLN24 PLN
2903

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

30 PLN27 PLN
2904

600 PLN540 PLN
2906

500 PLN450 PLN
2912

40 PLN40 PLN
2930

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, bardzo dobry stan zachowania (w papierze dwa naturalne wtrącenia).

180 PLN180 PLN
2936

600 PLN540 PLN
2975

1942 parka znaczków ciętych.

20 PLN18 PLN
2976

1942 parka znaczków ciętych.

20 PLN18 PLN
2980

1942-4 artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek w bardzo dobrym stanie.

250 PLN225 PLN
2982

20 PLN20 PLN
3012

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

90 PLN81 PLN
3013

1943 widoki zabytkowych budowli, zestaw łatwiej dostępnych narożnych znaczków ciętych.

150 PLN135 PLN
3016

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3" z pustopolami na górnym marginesie.

300 PLN270 PLN
3017

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/3", na gumie dwa minimalne punktowe ubytki gumy.

100 PLN90 PLN
3018

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan.

350 PLN315 PLN
3019

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", ładny stan.

200 PLN180 PLN
3020

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor II/4", bardzo ładny stan.

250 PLN225 PLN
3036

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania - perforacja na prawym marginesie pomiędzy 2 i 3 rzędem przerwana (przerwanie nie dochodzi do znaczków), arkusze leciutko przesuszone (Fi.140.-).

120 PLN108 PLN
3040

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 4, bardzo dobry stan zachowania (w papierze dwa naturalne wtrącenia).

500 PLN450 PLN
3041

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy).

600 PLN540 PLN
3065

1941 Sachsenhausen, listownik wysłany 19.9 z podobozu Klinker należącego do firmy Deutsche Erd- und Steinwerke (DEST) w którym pracowało ok. 2500 więźniów; stempelek cenzora z literą A; całość w idealnym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
3112

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Krawczyk.

110 PLN94 PLN
3113

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis także według Machowskiego (ICa) Schmutz.

110 PLN110 PLN