1860 Królestwo Polskie - 65 ŁUKÓW; fantastycznie zachowany kompletny list z Łukowa do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 65 - Łuków w ekspedycji pocztowej na rozwidleniu traktów z Siedlec do Białej i Żelechowa, to bardzo rzadki kasownik o wysokim 8 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; po prawej okrągły datownik nadawczy ŁUKÓW typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 4/4, na dole odręczna adnotacja "franco" o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, spotykana na wczesnych listach z jedynką; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 7/4 i duży godzinnik 9/R stosowany do późnej jesieni 1860 roku; znaczek jest starannie wydrukowany bez większych błędów żadnej z klisz, czerwona klisza to odmiana ze spiłowanym na dole trzecim rzędem kropek; wewnątrz listu adnotacja o udzieleniu odpowiedzi w dniu 30.4.60r; zarówno list jak i sam znaczek zachowały się w przepięknym stanie, znaczek ma żywe barwy, regularną perforację i jest bardzo dobrze centrowany; walor pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, fotoatest Ceremuga AIEP.

Lot # 221

Auction 72
Current price: 32 000 PLN
Catalog: Fi.1b
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 1 Bid history