Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
14675 |
1940 cyfry w ornamencie, marginesowa seria znaczków doręczeniowych z kasownikiem, nie jak zazwyczaj pośrednictwa, ale urzędu pocztowego w Koszycach pod Krakowem. | 30 PLN | 35 PLN | |
14680 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu okolicznościowych kart, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 80 PLN | 80 PLN | |
14691 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji "Dni Mozarta" w Krakowie, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 55 PLN | |
14710 |
1942 600-lecie Lublina, seria w paskach z górnym marginesem. | 60 PLN | 65 PLN | |
14715 |
1942 kartka z Częstochowy 24.9.42 do Niemiec z rzadkim wirnikiem propagandowym VIIc, doskonała odbitka wirnika i stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
14722 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, datowana 16.VI, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek skasowano 17.VI w Nisku; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
14727 |
1943 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; czworoblok znaczków na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | 30 PLN | 30 PLN | |
14733 |
1943 urodziny Hitlera, seria w paskach z górnym marginesem. | 40 PLN | 50 PLN | |
14734 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z pustopolem na górnym marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
14736 |
1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria w czworoblokach. | 20 PLN | 20 PLN | |
14739 |
1943 seria w ciętych czworoblokach z "gapami" na marginesie. | 150 PLN | 150 PLN | |
14751 |
1943 seria znaczków urzędowych w czworoblokach. | 50 PLN | 50 PLN | |
14755 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria w narożnikowych parkach. | 15 PLN | 15 PLN | |
14756 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie. | 12 PLN | 12 PLN | |
14765 |
1944 kartka z Krakowa 23.12.44. | 20 PLN | 20 PLN | |
14766 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.25 euro). | 50 PLN | 50 PLN | |
14771 |
1940 list z obozu Gusen/Mathausen 9.XII.40. | 60 PLN | 60 PLN | |
14775 |
1940 Oświęcim II - Brzezinka, papier listowy, datowany 29.XII, z treści wynika, że jest to pierwsza wiadomość od przywiezionego 15.VIII Tadeusza Kowarskiego, nadawca określany jako Schutzhäftling-Pole (więzień polityczny); do tej kategorii więźniów zaliczano członków organizacji podziemnych, więziony za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; idealny stan zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego. | 100 PLN | 100 PLN | |
14776 |
1942 list z obozu Gusen/ Mathausen 18.III.42. | 60 PLN | 60 PLN | |
14777 |
1942 list z obozu Gusen/ Mathausen 11.9.42. | 60 PLN | 60 PLN | |
14780 |
1943 Oświęcim II - Brzezinka, listownik, wysłany 18.XII z obozu do Radomia; nadawca jest Józef Panasewicz, mający zaledwie 18 lat Schutzhäftling (więzień polityczny); do tej kategorii więźniów zaliczano członków organizacji podziemnych, więziony za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; ogólnie dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
14791 |
1945 obóz pracy - Gemeinschaftslager Wesenberg, przefrankowana karta pocztowa do obozu wysłana 9.I z Częstochowy, ofrankowana znaczkiem GG z Hitlerem za 20 gr. (Fi.160,-); bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
14797 |
1968 Pomnik ofiar obozu zagłady w Stutthofie, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 4.VIII na terenie obozu. | 20 PLN | 20 PLN | |
14798 |
1989 "HOŁD WIELKOPOLSKIM INSTRUKTOROM HARCERSKIM ZGŁADZONYM W GROSS-ROSEN", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 20.II w miejscowości Buk; temat-HARCERSTWO. | 25 PLN | 25 PLN | |
14799 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | 160 PLN | 160 PLN | |
14806 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze u (nakład 292 sztuk), gwarancja i opis "IAd 1IIau" Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
14808 |
1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze x3 (nakład 210 sztuk). | 300 PLN | 300 PLN | |
14819 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
14820 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Schmutz | 200 PLN | 200 PLN | |
14824 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
14827 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
14828 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasnobrązowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 85 PLN | |
14849 |
1942 Madonna. | 30 PLN | 55 PLN | |
14850 |
1942 PROJEKTY - 27 sztuk odbitek autorskich, komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i innych - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy z nich, te na dole, zrealizowano jako znaczki, czerwony po lewej jako znak opłaty na karcie pocztowej, gwarancja. | 2 000 PLN | 1 900 PLN | |
14852 |
1942 Pochodnia. | 10 PLN | 10 PLN | |
14867 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym wystawy filatelistycznej, kartka nie wypisana, gwarancja na odwrocie Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
14870 |
1942 całostka wysłana 23.XII.43, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
14885 |
1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze y2 (nakład 100 sztuk), gwarancja i opis "3Iay2" Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
14890 |
1943 kartka wysłana 17.IV.43. | 30 PLN | 30 PLN | |
14894 |
1943 kartka z grafiką wielkanocną. | 70 PLN | 70 PLN |