14675

1940 cyfry w ornamencie, marginesowa seria znaczków doręczeniowych z kasownikiem, nie jak zazwyczaj pośrednictwa, ale urzędu pocztowego w Koszycach pod Krakowem.

30 PLN35 PLN
14680

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu okolicznościowych kart, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

80 PLN80 PLN
14691

1941 kasownik okolicznościowy z okazji "Dni Mozarta" w Krakowie, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN55 PLN
14710

1942 600-lecie Lublina, seria w paskach z górnym marginesem.

60 PLN65 PLN
14715

1942 kartka z Częstochowy 24.9.42 do Niemiec z rzadkim wirnikiem propagandowym VIIc, doskonała odbitka wirnika i stan zachowania.

250 PLN250 PLN
14722

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, datowana 16.VI, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek skasowano 17.VI w Nisku; dobry stan zachowania.

50 PLN45 PLN
14727

1943 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; czworoblok znaczków na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

30 PLN30 PLN
14733

1943 urodziny Hitlera, seria w paskach z górnym marginesem.

40 PLN50 PLN
14734

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z pustopolem na górnym marginesie.

30 PLN30 PLN
14736

1943 3. rocznica NSDAP w GG, seria w czworoblokach.

20 PLN20 PLN
14739

1943 seria w ciętych czworoblokach z "gapami" na marginesie.

150 PLN150 PLN
14751

1943 seria znaczków urzędowych w czworoblokach.

50 PLN50 PLN
14755

1944 55. urodziny Hitlera, seria w narożnikowych parkach.

15 PLN15 PLN
14756

1944 wydanie na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie.

12 PLN12 PLN
14765

1944 kartka z Krakowa 23.12.44.

20 PLN20 PLN
14766

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.25 euro).

50 PLN50 PLN
14771

1940 list z obozu Gusen/Mathausen 9.XII.40.

60 PLN60 PLN
14775

1940 Oświęcim II - Brzezinka, papier listowy, datowany 29.XII, z treści wynika, że jest to pierwsza wiadomość od przywiezionego 15.VIII Tadeusza Kowarskiego, nadawca określany jako Schutzhäftling-Pole (więzień polityczny); do tej kategorii więźniów zaliczano członków organizacji podziemnych, więziony za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; idealny stan zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

100 PLN100 PLN
14776

1942 list z obozu Gusen/ Mathausen 18.III.42.

60 PLN60 PLN
14777

1942 list z obozu Gusen/ Mathausen 11.9.42.

60 PLN60 PLN
14780

1943 Oświęcim II - Brzezinka, listownik, wysłany 18.XII z obozu do Radomia; nadawca jest Józef Panasewicz, mający zaledwie 18 lat Schutzhäftling (więzień polityczny); do tej kategorii więźniów zaliczano członków organizacji podziemnych, więziony za antyhitlerowską działalność lub osoby aresztowane np. w łapankach, którym nie udowodniono i nawet nie starano się udowodnić antyniemieckiej działalności; dramatyczne świadectwo polskich losów w czasie II wojny; stempelek cenzury; ogólnie dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
14791

1945 obóz pracy - Gemeinschaftslager Wesenberg, przefrankowana karta pocztowa do obozu wysłana 9.I z Częstochowy, ofrankowana znaczkiem GG z Hitlerem za 20 gr. (Fi.160,-); bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
14797

1968 Pomnik ofiar obozu zagłady w Stutthofie, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 4.VIII na terenie obozu.

20 PLN20 PLN
14798

1989 "HOŁD WIELKOPOLSKIM INSTRUKTOROM HARCERSKIM ZGŁADZONYM W GROSS-ROSEN", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 20.II w miejscowości Buk; temat-HARCERSTWO.

25 PLN25 PLN
14799

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN160 PLN
14806

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze u (nakład 292 sztuk), gwarancja i opis "IAd 1IIau" Schmutz.

200 PLN200 PLN
14808

1942 Wdowa drugiego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze x3 (nakład 210 sztuk).

300 PLN300 PLN
14819

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
14820

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Schmutz

200 PLN200 PLN
14824

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szarooliwkowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Krawczyk.

200 PLN200 PLN
14827

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
14828

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasnobrązowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN85 PLN
14849

1942 Madonna.

30 PLN55 PLN
14850

1942 PROJEKTY - 27 sztuk odbitek autorskich, komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i innych - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy z nich, te na dole, zrealizowano jako znaczki, czerwony po lewej jako znak opłaty na karcie pocztowej, gwarancja.

2 000 PLN1 900 PLN
14852

1942 Pochodnia.

10 PLN10 PLN
14867

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym wystawy filatelistycznej, kartka nie wypisana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

50 PLN50 PLN
14870

1942 całostka wysłana 23.XII.43, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
14885

1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze y2 (nakład 100 sztuk), gwarancja i opis "3Iay2" Schmutz.

800 PLN800 PLN
14890

1943 kartka wysłana 17.IV.43.

30 PLN30 PLN
14894

1943 kartka z grafiką wielkanocną.

70 PLN70 PLN