34831

1978 odbitki próbne wykonane w technice kombinowanej na zakupionej przez PWPW maszynie firmy Goebel do druku znaczków pocztowych. Stanowiły swoistą reklamę możliwości technologicznych maszyny i samej drukarnii. Świetny przykład jak powstają znaczki pocztowe w ramach poszczególnych faz produkcyjnych, osobliwe.

60 PLN60 PLN
34841

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, lewy znaczek z błędem "1 zamiast I w słowie ŚWIERCZEWSKI".

45 PLN40 PLN
34860

1980 800-lecie Szkoły Płockiej - Małachowianki, znaczki za 2 zł w marginesowym czworobloku, prawy górny z błędem "uszkodzone K w POLSKA" na poz.77 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

80 PLN80 PLN
34862

1980 Rośliny lecznicze, znaczek za 3,40 zł z błędem na poz.7 "krótkie I"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

40 PLN40 PLN
34863

1980 Rośliny lecznicze, znaczki za 5 zł w marginesowej parce poziomej, prawy z błędem "ścięte A w POLSKA" na poz.22; gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
34864

1980 450.rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, arkusz czysty (4 sektor), bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
34884

1981 restytucja żubra, niebezpieczne fałszerstwo druku podwójnego po stronie gumowanej.

90 PLN81 PLN
34894

1981 STAN WOJENNY - zagraniczna widokówka wysłany 7.12 z Pragi, dotarła do Warszawy najpewniej w pierwszym tygodniu trwania stanu wojennego, słabo odbity stempel "OCENZUROWANO".

60 PLN60 PLN
34895

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 8.8 ze Słupska do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 151".

30 PLN30 PLN
34896

1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Chełma do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 240" otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę.

50 PLN50 PLN
34897

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 23.3 z Łowicza do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 539", minimalnie słabszy stan zachowania.

30 PLN30 PLN
34898

1982 STAN WOJENNY - list wysłany -3.-5 z Sieniawy do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, czerwone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 127".

40 PLN40 PLN
34899

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Warszawy do Madrytu specjalnego lotu okolicznościowego z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej, list zwrócony do nadawcy, stemplem Urzędu Cenzury nr 569 i CENZUROWANO.

80 PLN80 PLN
34900

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 17.5 z Krakowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 739(?)".

40 PLN40 PLN
34901

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 12.4 ze Szczecina do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 571"; znaczki skasowane datownikiem "W.D. U.P.T. SZCZECIN 2" z wyróżnikiem AM.

50 PLN50 PLN
34902

1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Piotrkowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 114".

30 PLN30 PLN
34903

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 12.8 z Dubiecka do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, czerwone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 502".

30 PLN30 PLN
34904

1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Krakowa do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 065" otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę.

40 PLN40 PLN
34905

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.04 z Olsztyna do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 850"; koperta zgięta pionowo.

30 PLN30 PLN
34906

1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Krakowa do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 371" otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę; znaczek nie skasowany w miejscu nadania (widoczny fragment obrączki stempla) - unieważniony przez kreślenie długopisem.

30 PLN30 PLN
34907

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 1.8 z Teresina do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 146"; naddarty fragment koperty.

30 PLN30 PLN
34908

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 367 i CENZUROWANO.

40 PLN40 PLN
34909

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.8 z Nowego Sącza do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 430".

30 PLN30 PLN
34911

200 PLN180 PLN
34921

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 067 i CENZUROWANO.

30 PLN30 PLN
34922

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 23.8 z miejscowości Gorzków do Warszawy, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 652" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

80 PLN80 PLN
34923

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana z Częstochowy do Sulejówka, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 257" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

60 PLN60 PLN
34924

1982 STAN WOJENNY - karta pocztowa przesłana 8.6 miejscowo w Warszawie, po skontrolowaniu treści odciśnięto stempel dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 945".

50 PLN50 PLN
34928

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 719 i CENZUROWANO.

30 PLN30 PLN
34929

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 771 i CENZUROWANO.

40 PLN40 PLN
34930

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 065 i CENZUROWANO.

50 PLN50 PLN
34931

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 198 i CENZUROWANO.

40 PLN40 PLN
34932

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 27.10 z Vlotho w Niemczech do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 753".

50 PLN50 PLN
34933

1982 STAN WOJENNY - zagraniczna karta pocztowa wysłana 8.1 z Rzymu do Warszawy, , po skontrolowaniu treści odciśnięto stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 758".

60 PLN60 PLN
34934

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany 4.12 z Zaria w Nigerii, na odwrocie datownik odbiorczy z 6.1,82, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO"; niecodzienny kierunek wysyłki.

80 PLN80 PLN
34935

1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Wielkiej Brytanii do Warszawy, stemplem Urzędu Cenzury nr 743 i CENZUROWANO.

30 PLN30 PLN
34936

1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO".

80 PLN80 PLN
34958

1984 Odnowa zabytków Krakowa (III), znaczki za 5 zł w marginesowym pasku 3 sztuk, lewy z błędem "kropka przy W w KRAKÓW" na poz.13; gwarancja i opis.

60 PLN54 PLN
34960

1984 Rozwój pojazdów pożarniczych, czworoblok znaczków za 20 zł, lewy dolny z błędem na poz.11 "wcięcia w 0 w 20", prawy dolny z błędem na poz.12 "wcięcie na zewnątrz 0 w 20", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

60 PLN54 PLN
34968

50 PLN50 PLN