36410

1954 wydanie prowizoryczne, koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z nową obniżoną ceną z obiegu pocztowego z Stalinogrodu, gwarancja Pelczar.

160 PLN160 PLN
36412

30 PLN30 PLN
36416

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar.

300 PLN270 PLN
36418

1956 podwójne wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic z nadrukiem na całostce z nadrukiem nowej wartości z 1954 roku typ 19a z warszawy, podwójna gwarancja i opis Rzadkosz.

100 PLN100 PLN
36433

140 PLN140 PLN
36443

45 PLN45 PLN
36468

1965 rocznik całostek obejmujący 36 kartki w tym; Cp275 z sygnaturą II.65 i VI.65, Cp275 z hasłami propagandowymi: 61a, 62, 63 i 68.

140 PLN140 PLN
36477

1967 60-lecie Sportów Motorowych w Polsce, dofrankowana koperta z pieczątką Polskiego Związku Motorowego w Chyżnem wysłana 18.11.69 jako polecona z Jabłonki Orawskiej do Warszawy; dobry stan zachowania. UWAGA nie mylić z całostką z dodrukiem adresu PZMot w Warszawie!

40 PLN40 PLN
36516

1981 Dzień Olimpijczyka, całostka z nadrukiem na rewersie.

40 PLN40 PLN
36520

1982 całostka z tak zwanym przewartościowaniem bytomskim, nadruk typ 4, na odwrocie ślady 5 podlepek.

35 PLN35 PLN
36527

1984 karnet - 40 rocznica Służby Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej, całostka z prywatnym dodrukiem - "25 LAT KOŁA PZF przy MINISTERSTWIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH 1960-1985", skasowana okolicznościowo; dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
36532

1986-2001 "Poczet królów i książąt polskich" - komplet 24 kopert.

200 PLN200 PLN
36539

1989 całostki, rocznik: 1 koperta i 21 kart (Fi.58,50).

40 PLN40 PLN
36562

1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa wydane przez zarząd główny w Warszawie, ślady po podklejeniu innego arkusza.

130 PLN150 PLN
36606

90 PLN90 PLN
36627

1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, kartka przewieziona balonem "Mestwin", stempel tranzytowy z Dukli.

180 PLN180 PLN
36653

1958 lot balonu "Syrena" na Tatrami, przesyłka z numerem "133" z dwoma znaczkami dodatkowej opłaty balonowej, znaczek czerwony wydrukowano w nakładzie 400 sztuk; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN200 PLN
36694

1993 II lot Concorde'a Warszawa-Londyn, koperta z autografami załogi przesłana 25.10 na pokładzie jedynego, jak do tej pory, pasażerskiego samolotu naddźwiękowego, londyński datownik odbiorczy na froncie; rzadki walor, koperta z tyłu oraz jeden ze znaczków pod wpływem wilgoci delikatnie przebarwione.

200 PLN180 PLN
36817

1973 Mecz na Wembley – eliminacyjny do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1974, Anglia zremisowała z Polską 1:1, dzięki czemu awansowaliśmy po raz pierwszy do turnieju finałowego Mistrzostw Świata.

40 PLN30 PLN
36845

1905 około, widokówka z serii Bohaterki Polskie - Krukowiecka córka b.jenerała wojsk polsk. odważny kuryer w 1863 z dwoma towarzyszkami, czysta.

50 PLN50 PLN
36868

1915 widokówka o tematyce legionowej (S.III. I. BRYGADA J.PIŁSUDSKIEGO NAPRAWA BUTÓW), czysta.

40 PLN40 PLN
36871

1915 widokówka "Szły tędy pułki kozackie..." z wierszem Edwarda Słońskiego, czysta.

40 PLN40 PLN
36872

1915 widokówka o tematyce legionowej (SERYA XIX KRAKÓW Na placu Maryackim), czysta.

20 PLN20 PLN
36873

20 PLN20 PLN
36874

1915 widokówka o tematyce legionowej (SERYA I RAFAJŁOWA), czysta.

40 PLN40 PLN
36876

1915 widokówka Wilno (katedra), czysta.

20 PLN20 PLN
36878

1915 widokówka Wilno (obserwatorium astronomiczne), czysta.

25 PLN25 PLN
36893

1917 widokówka Wilno (wnętrze kaplicy Ostrobramskiej), czysta (karta u góry przycięta).

40 PLN40 PLN
36898

1917 widokówka o tematyce legionowej, z obiegu (znaczek zerwany).

15 PLN15 PLN
36919

1925 widokówka "Śmierć ks.Józefa Poniatowskiego w nurtach Elstery" wg. obrazu Horacego Vernet'a, czysta.

40 PLN40 PLN
36924

1927 widokówka Wilno (Wzgórze Trzech Krzyży), czysta.

20 PLN20 PLN
36945

1933 widokówka Gdańsk, czysta.

25 PLN25 PLN
36952

1935 widokówka Warszawa cytadela - miejsce straceń bojowników polskich o wolność Polski, czysta.

40 PLN45 PLN
36962

1937 widokówka z Ostrowa Wielkopolskiego , Park Mickiewicza.

40 PLN40 PLN
37215

1957 ZSRR, wydanie przedrukowe z okazji startu pierwszego sztucznego sateity Ziemi - Sputnika 1, znaczek czysty.

100 PLN100 PLN