The auction will start on 16.11.2021

31989

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym, gwarancja Jendroszek.

140 PLN115 PLN
31990

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, znaczek za 1+1 mk. w kolorze niebieskim z tłem ciemnopomarańczowym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk.

250 PLN250 PLN
32004

1944 OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY" czerwony stempelek opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty, autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji; dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy przygotowany z okazji 100 przedstawienia teatralnego, na którym umieszczono literę "V" skrót od niemieckiego słowa Vorstellung - przedstawienie (chociaż niektórzy twierdzą, że był to przemycony w ten sposób symbol nadchodzącego zwycięstwa V od Victory) oraz grecką maskę teatralną z liczbą "100"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja Korszeń

800 PLN800 PLN
32014

500 PLN500 PLN
32018

400 PLN360 PLN
32019

1943 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 31.7.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 17, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
32020

1943 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 12.1.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 4, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
32044

400 PLN400 PLN
32045

400 PLN400 PLN
32062

700 PLN700 PLN
32076

1944 kartka z oflagu IID w Gross Born do Warszawy.

15 PLN15 PLN
32078

1944 Oflag IID Gross Born, listownik wysłany 6.7.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 26, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
32084

1943 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 9.7.43 do Śremu, stempelek cenzora obozowego nr 19, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
32089

800 PLN720 PLN
32093

1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN126 PLN
32096

300 PLN270 PLN
32097

600 PLN540 PLN
32293

1945 list z oflagu X w Lubece do Pruszyna, list przekazano przez Polski czerwony Krzyż (słabo czytelny stempel), zalepka cenzury brytyjskiej, stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1923, stempel tranzytowy z Warszawy z data 16.09.45.

350 PLN280 PLN
32325

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Korszeń.

200 PLN200 PLN
32327

200 PLN200 PLN
32331

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

60 PLN60 PLN
32335

200 PLN200 PLN
32337

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem wydania lokalnego, gwarancja Koszeń.

45 PLN55 PLN
32338

60 PLN60 PLN
32340

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 22 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest Korszeń.

2 500 PLN2 500 PLN
32343

200 PLN160 PLN
32345

60 PLN65 PLN
32346

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 24 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

250 PLN200 PLN
32347

800 PLN800 PLN
32353

600 PLN500 PLN
32356

45 PLN45 PLN
32365

70 PLN70 PLN
32366

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 1 zł./2 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "1 zł" w kolorze czarnym na znaczku obiegowym z Hitlerem; piękny stan, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
32368

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, nakład 415 sztuk, gwarancja Walocha.

200 PLN200 PLN
32373

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 396 sztuk, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz.

80 PLN80 PLN
32374

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 396 sztuk, gwarancja Ryblewski, Rzadkosz.

60 PLN60 PLN
32377

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 1011 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

60 PLN60 PLN
32395

1944 Wodzowie, seria czysta w marginesowych górnych czworoblokach, znaczki za 1 zł. lewe w kolorze niebieskim, a prawe w kolorze jasnoniebieskim, to rzadka kombinacja, piękny stan, gwarancja i opis obu odcieni Schmutz.

2 000 PLN1 800 PLN
32396

1944 CHEŁM LUBELSKI - Wodzowie, seria znaczków skasowana 20.IX w Chełmie Lubelskim gumowym kasownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "A." - przedwojenny datownik ambulansowy, czyste żywe barwy, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Danowski.

1 000 PLN750 PLN
32407

1944 Wodzowie, list polecony z Tomaszowa Lubelskiego nadany 9.9.44 do Izby Rolniczej w Lublinie, znaczki unieważniono nietypowo stemplem "Opł. gotówka", wierszowy stempel prowizoryczny "Tomaszów Lub.", ręcznie pisana erka i cenzura, bardzo ładny stan zachowania, list szczegółowo opisany w artykule pana L.Schmutza w Filateliście nr 10/2020, gwarancja Schmutz.

7 500 PLN7 500 PLN