34037

1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej, gwarancja i opis Walocha.

100 PLN100 PLN
34079

1957 rocznik kopert FDC (w tym 1 x 851-3, 2 x 858a-b, 2 x 874-5, 2 x 889; bez 859Pw (Fi. 235,50).

180 PLN145 PLN
34080

1957 750-lecie narciarstwa polskiego, znaczek z uskokiem perforacji - pozioma dolna linia perforacji jest przesunięta w stosunku do reszty grzebienia, powstał odcinek nieząbkowany. Błąd spotykany dość rzadko na kilku wydaniach, wykorzystywane czasami do tworzenia "braków ząbkowania".

250 PLN225 PLN
34085

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

650 PLN720 PLN
34093

1957 Mistrzostwa Świata w szermierce, trójka znaczków za 60 gr. zawierająca parkę odwrotną, na górnym marginesie rzadkie oznaczenie walca N.I.W.VI-57.

120 PLN100 PLN
34149

1958 wystawa "400 lat poczty Polskiej" w Warszawie, arkusik z szerokim przeperforowanym marginesem na górze, służącym do wklejenia do książki "400 lat Poczty Polskiej", bez śladu po wklejeniu. Większość oferowanych egzemplarzy nosi ślady manipulacji odklejania z książki. W takiej formie oferowany arkusik jest bardzo rzadki. Fotoatest M. Wysocki

700 PLN700 PLN
34170

1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273,50).

220 PLN180 PLN
34234

1960 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1030-32; bez bl.27(ark.1033); Fi. 325.-).

220 PLN180 PLN
34254

1960 550 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.5, gwarancja i opis.

30 PLN30 PLN
34260

1960 historyczne miasta polskie, znaczek bez poddruku w kolorze oliwkowym.

120 PLN120 PLN
34270

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet arkusików tak zwanej "subskrypcji" z obciętymi marginesami - środki z bloków.

250 PLN235 PLN
34272

1 400 PLN1 260 PLN
34282

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, koperta pierwszego dnia obiegu.

10 PLN10 PLN
34283

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, znaczek z pustopolem.

50 PLN50 PLN
34317

1962 "ZAKOPANE 1-SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum.

40 PLN40 PLN
34326

600 PLN600 PLN
34438

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, marginesowy znaczek za 3 zł. z niedawno odkrytym spektakularnym błędem "orzełek na hełmie żołnierza", na zwykłym nic nie ma - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja i opis.

200 PLN180 PLN
34492

1964 100. rocznica pierwszej Międzynarodówki, parka znaczków z podwójny ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Wysocki.

120 PLN205 PLN
34506

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, blok czysty z lekko przesuniętym rysunkiem i perforacją, tylko numer położony prawidłowo, dodatkowo sygnatura "F.WINIARSKI PWPW" na znaczkach za 2,50 zł. obniżona, gwarancja.

180 PLN150 PLN
34511

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na białym papierze i z białą gumą.

80 PLN80 PLN
34561

1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 60 gr. z pustopolem nad znaczkiem, na pustopolu nazwa wydania.

500 PLN500 PLN
34582

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

30 PLN30 PLN
34584

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr.

25 PLN25 PLN
34586

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz znaczka za 90 gr.

40 PLN40 PLN
34606

1967 50. rocznica Rewolucji Październikowej, seria w arkuszach sprzedażnych.

150 PLN190 PLN
34626

1968 arkusz nalepek Wystawy Filatelistycznej "Thematica" w Poznaniu.

30 PLN30 PLN
34633

1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 1,50 zł.

100 PLN100 PLN
34650

1969 współcześni pisarze polscy, seria 7 parek znaczków rozdzielonych przywieszkami z marginesami i dodatkowymi dwoma rzędami znaczków, rzadko spotkana w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.648.-).

700 PLN700 PLN
34678

1971 statki pod polska banderą, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

35 PLN32 PLN
34685

1971-72 karnety - "ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE", zestaw koperta i dwa karnety.

80 PLN80 PLN
34730

1973 80. rocznica urodzin Marcelego Nowotki, arkusz sprzedażny.

40 PLN40 PLN
34737

1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF, z faksymile podpisu Ministra Łączności.

80 PLN80 PLN
34739

1974 karnet - "25 LAT OCHRONY ZABYTKÓW ZIEM ZACHODNICH I PÓŁNOCNYCH" - format A4.

50 PLN50 PLN
34747

30 PLN30 PLN
34750

80 PLN72 PLN
34754

25 PLN23 PLN
34772

1976 Mistrzostwa Świata i Europy w hokeju na lodzie w Katowicach, znaczek z błędem "wcięcie w A w POLSKA".

15 PLN15 PLN
34779

1976 porty polskie, znaczek z błędem "uszkodzone drugie A w BAZA".

25 PLN25 PLN
34819

1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, znaczek z silnie niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Wysocki.

250 PLN310 PLN
34823

1978 50-lecie warszawskiego ZOO, znaczki za 1,50 zł w parce pionowej z marginesem, dolny z błędem na poz.30 "uszkodzone h w Elephas"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN45 PLN