42382

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, ozdobny arkusik z przywieszkami unieważniony kasownikiem okolicznościowym Międzynarodowego Kongresu Esperantystów w Warszawie z 1959 roku, blok z bardzo rzadkim błędem występującym tylko w części nakładu "przerwa w dolnej poziomej linii", katalog Fischer 1.500,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN900 PLN
42390

1957 kwiaty chronione, znaczek z odwróconym drukiem barwy żółtej, gwarancja Petriuk.

700 PLN600 PLN
42394

1957 kwiaty chronione, znaczek makulaturowy bez druku barwy żółtej, gwarancja Krawczyk.

450 PLN400 PLN
42401

1957 40. rocznica Rewolucji Październikowej, znaczki za 2,50 zł w parce poziomej, prawy z błędem "kropka w P w POLSKA i dodatkowy "guzik" na kamizelce Lenina" na poz.33; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

50 PLN45 PLN
42414

1957 okolicznościowa koperta, V Wystawa Filatelistyczna - 25 lat Zrzeszenia Polskich Filatelistów na Górnym Śląsku.

10 PLN10 PLN
42422

1958 Zabytkowe ratusze, seria z odmianami znaczków za 20 i 40 gr, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
42427

1958 szlachetne gatunki ryb, blok legitymacyjny.

25 PLN25 PLN
42434

1958 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "kropka na prawo od pióra".

40 PLN40 PLN
42485

1959 przyjaźń polsko - chińska, znaczek z błędem "kreska na brzuszku cyfry 5".

40 PLN36 PLN
42495

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, znaczek za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.40.-), gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN30 PLN
42496

1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1.55 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3 (Fi.100,-), gwarancja.

60 PLN55 PLN
42498

25 PLN25 PLN
42534

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

260 PLN260 PLN
42545

1961 300. lat prasy polskiej, znaczek za 2,50 zł. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

70 PLN65 PLN
42546

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

50 PLN45 PLN
42548

50 PLN45 PLN
42549

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, znaczek z błędem "kreska nad lewym ramieniem kosmonauty".

20 PLN20 PLN
42551

40 PLN35 PLN
42557

1961 polskie Ziemie Zachodnie - Opole, znaczki na papierze ze znakiem wodnym III.3.

40 PLN35 PLN
42580

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 1,50 zł w parce poziomej, lewy z błędem "fioletowa kreska na lewym skraju grupy świerków" na poz.1; gwarancja i opis Kalinowski.

60 PLN60 PLN
42583

1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Leon", doskonały stan zachowania.

7 000 PLN6 300 PLN
42597

1962 25-lecie Stronnictwa Demokratycznego, znaczek z błędem "doniczka na parapecie".

45 PLN45 PLN
42615

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

20 PLN18 PLN
42621

1962-65 zestaw znaczków na papierze białym, gwarancja i opis Weźranowski.

50 PLN50 PLN
42622

1962-65 zestaw znaczków na papierze szarym, gwarancja i opis Weźranowski.

70 PLN70 PLN
42651

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczki za 6.50 zł. z różnym kolorem tła - różowoczerwonym i czerwonym.

40 PLN40 PLN
42662

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, kompletna seria znaczków w arkuszach, w tym za: 60 gr z błędem na poz.13 "dwóch pilotów"; 2,50 zł z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO"; dobry stan zachowania.

800 PLN800 PLN
42680

1963 Zdobywanie kosmosu, czworoblok znaczków za 1,55 zł., lewy dolny z błędem z poz.16 "wgięta kopuła", gwarancja Falkowski.

40 PLN40 PLN
42685

1963 Zdobywanie kosmosu, znaczki za 2,50 zł w parce poziomej, lewy z błędem "ogonek przy 9" na poz.11; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN40 PLN
42701

1963 zdobywanie kosmosu, blok bez perforacji na górnym marginesie.

150 PLN150 PLN
42723

1964 Ptaki wodne, znaczek za 40 gr. z błędem "brak barwy niebieskiej" (fioletowoultramarynowej) na podgardlu, w katalogu Michel wycena -.-, piękny stan zachowania, fotoatest, gwarancja i opis Walocha.

1 200 PLN1 200 PLN
42733

1964 100. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego, marginesowy znaczek makulaturowy drukowany na załamanym papierze.

45 PLN40 PLN
42770

400 PLN400 PLN
42773

1965 20. rocznica Układu PRL - ZSRR, znaczek z błędem "wybrzuszenie polskie flagi na górnej krawędzi".

25 PLN25 PLN
42793

1965 storczyki, znaczek za 20 gr. z rzadkim błędem "brak koloru czerwonobrązowego - nominału", gwarancja Petriuk BPP.

900 PLN900 PLN
42804

1965 Dawne pojazdy konne, znaczki za 6,50 zł w parce pionowej, górny z błędem "czerwona plamka w A w POLSKA" na poz.11; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN45 PLN
42814

1966 Kongres Techników Polskich, 20.rocznica nacjonalizacji przemysłu, XXXV Międzynarodowe Targi Poznańskie, komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, z przywieszkami z lewej (ew.dół) i prawej (ew.góra) i bez przywieszki, czyste.

50 PLN45 PLN
42826

1966 Dożynki - BRAK BARWY SREBRNEJ, znaczek bez druku barwy srebrnej - nominału i napisu DOŻYNKI (Fi. 600,-), nieco pognieciony, ale walor pochodzi z makulatury, gwarancja Ryblewski.

550 PLN495 PLN
42842

1967 apel olimpijski, znaczek z odwróconym drukiem barw; szarej, niebieskiej i żółtej, dla porównania poniżej normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

2 700 PLN2 400 PLN
42843

1967 rośliny chronione, znaczek z błędem "biała plamka w cyfrze 5 nominału".

10 PLN10 PLN