The auction will start on 19.04.2024

Auction 99. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24521

1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, blok.

Fi.bl.41
Mi.Bl.32
80 PLN
24522

1964 Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, blok na kopercie FDC (Fi.130.-).

Fi.bl.41 (30)
Mi.Bl.31
90 PLN
24523

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, kasowany blok, dodatkowo znaczki 1 i 3 napisami w kolorze szaroczarnym, a znaczki 2 i 4 czarnym, co potwierdza, że były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 (30)
Mi.Bl.31
70 PLN
24524

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, kasowany blok z obniżonymi na poz.1 i 4 sygnaturami projektanta F.WINIARSKI PWPW, co ciekawe są one różnie oddalone od napisu "Polska", co dowodzi, iż mimo tego samego koloru druku były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 (30) B
Mi.Bl.31
80 PLN
24525

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, blok na papierze białym z obniżonymi na poz.1 i 4 sygnaturami projektanta F.WINIARSKI PWPW, co ciekawe są one różnie oddalone od napisu "Polska", co dowodzi, iż mimo tego samego koloru druku były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 B (30)
Mi.Bl.31 
200 PLN
24526

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, blok z obniżonymi na poz.1 i 4 sygnaturami projektanta F.WINIARSKI PWPW, co ciekawe są one różnie oddalone od napisu "Polska", dodatkowo znaczki 1 i 4 z napisami w kolorze szaroczarnym, a znaczki 2 i 3 intensywnie czarnym, co potwierdza, że były to odrębne operacje technologiczne.

Fi.bl.41 B (30)
Mi.Bl.31
150 PLN
24527

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
25 PLN
24528

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
80 PLN
24529

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok.

Fi.bl.42
Mi.Bl.34
70 PLN
24530

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na białym papierze i z białą gumą.

Fi.bl.42 (31)
Mi.Bl.34
80 PLN
24531

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na białym papierze z grubą żółtawą gumą.

Fi.bl.42 (31)
Mi.Bl.34
80 PLN
24532

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok kasowany (Fi.60.-)

Fi.bl.42 (31)
Mi.Bl.34
40 PLN
24533

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok czysty na białym papierze i z białą gumą oraz rzadką odmianą perforacji - dodatkowy otwór perforacyjny ponad górną perforacją poziomą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.bl.42 MK1 (31)
Mi.Bl.34 
150 PLN
24534

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok czysty na białym papierze i z białą gumą - bardzo rzadka odmiana numeratora "gwiazdka ośmioramienna zamiast sześcioramiennej".

Fi.bl.42 MK2 (31)
Mi.Bl.34
240 PLN
24535

1964 "Wodzowie" arkusik pamiątkowy z okazji 20-lecia wydania pierwszej powojennej polskiej serii i Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej Lublin 64, ostemplowany na kopercie 18.X w Lublinie kasownikiem wystawowym.


50 PLN
24536

1964 "Wodzowie" arkusik pamiątkowy z okazji 20-lecia wydania pierwszej powojennej polskiej serii i Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej Lublin 64.


30 PLN
SOLD
24537

1965 "50 LAT WARSZAWSKIEGO RUCHU FILATELISTYCZNEGO" dekoracyjna karta ostemplowana okolicznościowo 31.I w Warszawie.

Fi.1291
Mi.1439 
10 PLN
24538

1965 "MIĘDZYNARODOWY MEETING WYŚCIGÓW KONNYCH" warszawa 25, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 29.8; temat - KONIE.

Fi.1301
Mi.1449 
15 PLN
24539

1965 20.rocznica wyzwolenia Warszawy; znaczek metrykalny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) znajdującym się po 7 znaczku w arkuszu, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1412
Mi.1561
20 PLN
24540

1965 20. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z rzadkim błędem na poz.27 występującym w części nakładu "plamka na dłoni", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1412 B1
Mi.1561
60 PLN
24541

1965 rocznik kopert FDC (Fi.120,70).

Fi.1412-1503
Mi.1561-1652
70 PLN
24542

1965 rocznik znaczków czystych (Fi.104,80).

Fi.1412-1503
Mi.1561-1652
55 PLN
24543

1965 "Zwierzęta prehistoryczne", znaczek za 60 gr z błędem "krótszy pazur" na kopercie FDC; temat - DINOZAURY.

Fi.1424 B1
Mi.1573 
30 PLN
24544

1965 zwierzęta prehistoryczne, prawy znaczek z błędem "krótszy pazur".

Fi.1424B1
Mi.1573
20 PLN
24545

1965 zwierzęta prehistoryczne, znaczek z błędem "krótszy pazur".

Fi.1424B1
Mi.1573
15 PLN
24546

1965 20. rocznica Układu PRL - ZSRR, znaczki za 60 gr (długie) w parce pionowej, górny z błędem na poz.6 w 1 sektorze "kropka wewnątrz cyfry 6 nominału"; gwarancja Kalinowski.

Fi.1432 B1
Mi.1581
60 PLN
SOLD
24547

1965 70-lecie ruchu ludowego, górny prawy znaczek z błędem "kropka na dolnej nóżce litery K w wyrazie POLSKA".

Fi.1437B1
25 PLN
24548

1965 70-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "kropka na dolnej nóżce litery K w wyrazie POLSKA".

Fi.1437B1
20 PLN
SOLD
24549

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1439 ark.
Mi.1588
30 PLN
24550

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, znaczek za 50 gr z błędem na poz.6 "ŚWIAT zamiast ŚWIATA" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1440 B1
Mi.1589I
50 PLN
24551

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, kasowana parka znaczków za 50 gr., dolny z błędem na poz.6 "ŚWIAT zamiast ŚWIATA", gwarancja.

Fi.1440 B1
Mi.1589 
25 PLN
24552

1965 Mistrzostwa Świata w klasie Finn, lewy dolny znaczek z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA".

Fi.1440B1
Mi.1589
30 PLN
24553

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, dolny znaczek z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA".

Fi.1440B1
Mi.1589
25 PLN
24554

1965 mistrzostwa świata w klasie Finn, znaczek z błędem "ŚWIAT zamiast ŚWIATA".

Fi.1440B1
Mi.1589
20 PLN
24555

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, znaczki rozdzielone długą przywieszką, lekkie sfałdowanie papieru po lewej stronie.

Fi.1447
Mi.1596
270 PLN
24556

1965 konferencja ministrów łączności w Pekinie, góra arkusza z przywieszką.

Fi.1447
Mi.1596 
35 PLN
24557

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania (Fi.120.-).

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
80 PLN
24558

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna część arkusza ze znaczkiem z długą przywieszką, rzadko spotykane w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
150 PLN
24559

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, bardzo dobry stan zachowania (Fi.450.-).

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
400 PLN
24560

1965 międzynarodowy Rok Spokojnego Słońca, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej - podwójne planety, kontynent amerykański postanowił już opuścić Ziemie i udać się w podróż międzyplanetarną. Dla porównania po prawej normalny znaczek.

Fi.1462MK
Mi.1611
135 PLN