The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24321

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208 
100 PLN
24322

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - "podwójne oczy".

Fi.1069MK
Mi.1204
50 PLN
24323

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
24324

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
Mi.1151KB
260 PLN
24325

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z różnymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 100 PLN
SOLD
24326

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 400 PLN
24327

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", nieco niżej przycięty; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym; to najrzadsze bloki powojennej Polski, ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
1 400 PLN
24328

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 500 PLN
24329

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.23
Mi.1152KB
260 PLN
24330

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
Mi.1154KB
260 PLN
24331

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
24332

1960 wystawa filatelistyczna Polska 60, blok.

Fi.bl.27
Mi.1177
80 PLN
24333

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
150 PLN
24334

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
24335

1960 nalepki okolicznościowe z wystawy filatelistycznej w czworoblokach.


15 PLN
24336

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.180,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
100 PLN
24337

1961 300. lat prasy polskiej, znaczek za 2,50 zł. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis.

Fi.1076
Mi.1220
70 PLN
24338

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek za 60 gr., znaczek metrykalny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1088
Mi.1232 
35 PLN
24339

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.8, gwarancja i opis.

Fi.1088
Mi.1232 
40 PLN
24340

1961 wielcy Polacy, znaczek ze znakiem wodnym Zn.W II.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
20 PLN
24341

1961 wielcy Polacy, czworoblok znaczków ze znakiem wodnym Zn.W III.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
80 PLN
24342

1961 Wielcy Polacy - Kazimierz Wielki, znaczek za 60 gr., znaczek metrykalny z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1089
Mi.1233 
35 PLN
24343

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy zielonej oraz lekko przesuniętym ząbkowaniem poziomym.

Fi.1094
40 PLN
24344

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
24345

1961 polski przemysł okrętowy, narożnik arkusza z rzadkimi pustopolami.

Fi.1095
Mi.1239
450 PLN
24346

1961 polskie Ziemie Zachodnie - Opole, znaczki na papierze ze znakiem wodnym III.3.

Fi.1103-4 III.3
Mi.1247-8 
40 PLN
24347

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, seria znaczków na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja i opis.

Fi.1115-16
Mi.1259-60 
20 PLN
24348

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczki za 1,55 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.49 "plamka u podstawy T w POWSTANIA", papier ze znakiem wodnym w położeniu - III.8; gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.1116 B3
Mi.1260
50 PLN
SOLD
24349

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

Fi.1117
Mi.1261 
40 PLN
24350

1961 Miesiąc oszczędności - mrówka, znaczki za 60 gr w parce pionowej, górny z błędem na poz.40 "litera L w POLSKA zniekształcone - jak Ł", papier ze znakiem wodnym w położeniu - III.8; gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.1119 B1
Mi.1263
65 PLN
SOLD
24351

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265 
70 PLN
24352

1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1123
Mi.1268 
240 PLN
24353

1961 XV sesja RWPG, parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1131
Mi.1276 
120 PLN
24354

1961 XV sesja RWPG, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1131
Mi.1276 
60 PLN
24355

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
24356

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
24357

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
24358

1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
24359

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88 
60 PLN
24360

1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej.

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN