Auction 99. Communist Poland 1945-1952

23317

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
23318

Fi.471
Mi.519
70 PLN
23319

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
23320

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.471
Mi.519
15 PLN
23321

1948 Bolesław Bierut, czworoblok z numerem walca na marginesie.

Fi.471
25 PLN
23322

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
50 PLN
23323

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
50 PLN
23324

Fi.472
Mi.520
45 PLN
23325

Fi.472
Mi.520
30 PLN
23326

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.472
Mi.520
45 PLN
23327

Fi.472
Mi.520
30 PLN
23328

Fi.472
Mi.520
40 PLN
23329

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.472
Mi.520
30 PLN
23330

Fi.473
Mi.521
30 PLN
23331

Fi.473
Mi.521
35 PLN
23332

Fi.473
Mi.624
30 PLN
23333

Fi.474
Mi.522
30 PLN
23334

Fi.474
Mi.522
30 PLN
23335

1948 Bolesław Bierut, czworoblok z numerem walca na marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
23336

Fi.474
25 PLN
23337

1948 Bolesław Bierut, pięknie cięte znaczki za 10 i 15 zł. z bardzo dużymi marginesami, jedyne wartości z tej serii występujące bez perforacji, gwarancja Falkowski.

Fi.474-75 nz
Mi.522-23 U
3 600 PLN
23338

1948 Bolesław Bierut, makulaturowa parka wraz z kawałkami 2 kolejnych znaczków bez perforacji pionowej z możliwie że przyciętą perforacją poziomą. Znaczki bez gumy, najprawdopodobniej ta makulatura "wyszła" przed położeniem gumy.

Fi.474MK
Mi.522
400 PLN
23339

Fi.475
Mi.523
25 PLN
23340

Fi.475
Mi.523
30 PLN
23341

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.475
Mi.523
10 PLN
23342

Fi.475
Mi.626
30 PLN
23343

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.475
20 PLN
23344

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.475s
Mi.523
80 PLN
23345

Fi.476
Mi.524
25 PLN
23346

Fi.476
Mi.524
25 PLN
23347

Fi.476
Mi.524
25 PLN
23348

Fi.477
Mi.525
30 PLN
23349

Fi.478
Mi.526
30 PLN
23350

Fi.478
Mi.526
30 PLN
23351

Fi.478
Mi.526
30 PLN
23352

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.479
Mi.505
20 PLN
23353

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.479
35 PLN
23354

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, I wydanie z datą 8.XII.1948, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 5 zł - N.1.W.I.; 15 zł i 25 zł - N.1.W.II.; znajdujące się pod 91 lub 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.479-81
Mi.505-07
100 PLN
23355

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria, jeden znaczek z numerem walca.

Fi.479-81
Mi.505-7
20 PLN
23356

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, obie serie kasowane okolicznościowo na kartach ilustrowanych, drugie wydanie w pierwszym dniu obiegu - FDC.

Fi.479-84, Cp104
Mi.505-10
50 PLN