The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16977

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa.

Fi.Cp77
160 PLN
16978

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa.

Fi.Cp77
160 PLN
16979

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny.

Fi.Cp77
160 PLN
16980

1938 koperta Kazimierz Jagiellończyk, z oryginalnym papierem listowym w środku, na odwrocie minimalne, prawie niewidoczne niewielkie przebarwienia.

Fi.Ck10
50 PLN
16981

1938 kartka z Katowic do Niemiec, ilustracja nr 5 - Ogrodzieniec.

Fi.Cp77
200 PLN
16982

1938 kartka z Warszawy do Niemiec, kasownik Warszawa 2 Kiosk, kartka pisana w jidysz, ilustracja nr 16 - Tatry.

Fi.Cp77
200 PLN
16983

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
10 PLN
16984

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
16985

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

Fi.Cp78II2
20 PLN
16986

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
20 PLN
16987

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp80
20 PLN
16988

1938kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
10 PLN
16989

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
16990

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
16991

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
20 PLN
16992

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
16993

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16994

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16995

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16996

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

Fi.Cp83
25 PLN
16997

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 4 - Piotr Skarga, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16998

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 27 - Marcin Leopolita, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16999

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 12 - Cyprian Norwid, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
17000

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
17001

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32 - Piotr Michałowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
17002

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 - August Cieszkowski.

Fi.Cp86
50 PLN
17003

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60.

Fi.Cp86
35 PLN
17004

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 34.

Fi.Cp86
35 PLN
17005

1938 Kazimierz Jagiellończyk, Buczacz (Tarnopol)całostka z ilustracją nr 52.

Fi.Cp86
45 PLN
17006

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp86
35 PLN
17007

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej.

Fi.Cp87
200 PLN
17008

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36 - Juliusz Kossak.

Fi.Cp87
200 PLN
17009

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 10.VI.1939 z urzędu WARSZAWA 2-KIOSK do Miluzy (Mulhouse) we Francji; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu (Fi.9000.-); walor w doskonałym stanie zachowania; temat - LOTNICTWO, CZERWONY KRZYŻ; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp87
7 000 PLN
17010

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
17011

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Wejście I Brygady do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1915, "fabryczny" defekt papieru z lewej strony u góry.

Fi.Cp88
40 PLN
17012

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1.

Fi.Cp89I
80 PLN
17013

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55 - Jan Matejko "Wernyhora", wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
200 PLN
17014

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.19 - Władysław Stanisław Reymont - Nobel 1924 w dziedzinie literatury za powieść "Chłopi"; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta.

Fi.Cp89I
300 PLN
17015

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz, z obiegu pocztowego z Lublina 8.9.44 do Chełma Lubelskiego, kartki te z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie, fotoatest Piekut.

Fi.Cp89
400 PLN
17016

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN