The auction will end on 13.07.2020

Auction 98. Postal stationery

16698

1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp24
60 PLN
16699

Fi.Fp
100 PLN
16700

1904 całostka trójjęzyczna.

Fi.Cp22
10 PLN
16701

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
16702

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
160 PLN
16703

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
500 PLN
16704

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen, pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
60 PLN
16705

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2I
50 PLN
16706

Fi.Cp2I
40 PLN
16707

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2I
30 PLN
16708

Fi.Cp2I
80 PLN
16709

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
30 PLN
16710

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
35 PLN
16711

Fi.Cp2II
30 PLN
16712

1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp2II
200 PLN
16713

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
30 PLN
16714

Fi.Cp2II
50 PLN
16715

Fi.Cp2II
90 PLN
16716

Fi.Cp2II
80 PLN
16717

Fi.Cp3I
80 PLN
16718

Fi.Cp3IIB
150 PLN
16719

Fi.Cp4
100 PLN
16720

Fi.Cp4a
150 PLN
16721

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp4x, y
1 600 PLN
16722

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal:

górna z miejscowego obiegu przesłana 26.I.1919 w Lublinie, karton szary;

dolna czysta na kartonie ciemnoszarym;

Fi.Cp5
800 PLN
16723

Fi.Cp5y
120 PLN
16724

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszary.

Fi.Cp5y
100 PLN
16725

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszarym.

Fi.Cp5y
100 PLN
16726

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy.

Fi.Ca3
150 PLN
16727

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
16728

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
16729

Fi.Ck6
70 PLN
16730

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu.

Fi.Cp8I
480 PLN
16731

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 8, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
16732

Fi.Cp8I
500 PLN
16733

Fi.Cp8II
500 PLN
16734

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8II
500 PLN
16735

1919 wydanie krakowskie, rzadka całostka z nadrukiem typu 14 nie katalogowanym na tej karcie!!! na odwrocie prywatny dodruk, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.9" (aktualnie Cp.10); bardzo dobry stan zachowania (minimalne, praktycznie niezauważalne drobne przebarwienia).

Fi.Cp10II
4 000 PLN
16736

Fi.Cp12II
60 PLN
16737

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp14IIx
80 PLN