Auction 98. Postal stationery

16777

1919 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
15 PLN
16778

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z obiegu pocztowego, niedobicia liter w napisie KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp25
50 PLN
16779

1919 kartka z opłaconą odpowiedzią, ciekawe złamanie grubej poziomej linii.

Fi.Cp26I
151 PLN
16780

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią ze znakiem opłaty mały orzeł na tarczy barokowej za 15 hal. w kolorze fioletowym, kartka z widocznymi zagnieceniami choć generalnie w dobrym stanie, jedna z najrzadszych przedwojennych całostek całkowicie nie doceniona w katalogu.

Fi.Cp27
1 300 PLN
16781

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
16782

Fi.Cs3I
250 PLN
16783

Fi.Cs3II
50 PLN
16784

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
30 PLN
16785

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z mocno uszkodzonym nadrukiem typu 14, dofrankowany przed przedrukiem jeszcze za czasów austriackich, ostemplowany grzecznościowo 12.I w Bielsku, niezaklejony z pełną oryginalną gumą.

Fi.Cs3III
150 PLN
16786

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 14, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cs3III
120 PLN
16787

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
16788

Fi.Cs4III
50 PLN
16789

Fi.Cs4III
400 PLN
16790

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
16791

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
16792

Fi.Ct6
1 000 PLN
16793

1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f, góra karty I połączona z dołem karty II, egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania.

Fi.Cp26II
500 PLN
16794

1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty.

Fi.Cp29
50 PLN
16795

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
20 PLN
16796

Fi.Cp30b
40 PLN
16797

Fi.Cp31
60 PLN
16798

Fi.Cp32
80 PLN
16799

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
16800

Fi.Cp33
30 PLN
16801

1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
16802

Fi.Cp33
40 PLN
16803

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
16804

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
16805

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
16806

Fi.Ct8
250 PLN
16807

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
16808

Fi.Cp38
80 PLN
16809

Fi.Cp38
40 PLN
16810

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
16811

Fi.Cp39I
30 PLN
16812

Fi.Cp39I
30 PLN
16813

Fi.Cp39I
40 PLN
16814

1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk, z tyłu zapisana.

Fi.Cp40II
20 PLN
16815

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
80 PLN
16816

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN