Auction 98. Postal stationery

16737

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
16738

Fi.Cp14IIy
80 PLN
16739

Fi.Cp14Ix
400 PLN
16740

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 11a, wartość wyrażona skrótem "hl"; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 46 dofrankowana i jako polecona wysłana 18.IV z Krakowa do Granicy, znak opłaty skasowany unarodowionym datownikiem austriackim z wyciętym napisem niemieckim, kasownik odbiorczy z 22.IV; karta pionowo zgięta; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp16I-II
200 PLN
16741

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
16742

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
30 PLN
16743

1919 wydanie krakowskie, całostka z mocno przesuniętym w lewo nadrukiem typu 81, dofrankowana i jako polecona wysłana 13.VIII z Cieszyna do Wiednia (brak nadawcy i tekstu na odwrocie), okrągły stempelek cenzury krakowskiej K6; niecodzienny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
16744

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 35 (skrzywione P w POCZTA) wysłana 18.VI z Mszany Dolnej do Wiednia, otwory po zszywaczu.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
16745

Fi.Cp16IIx
80 PLN
16746

Fi.Cp16IIx
70 PLN
16747

Fi.Cp16IIx
20 PLN
16748

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
16749

Fi.Cp16IIx
40 PLN
16750

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
16751

Fi.Cp16IIx
120 PLN
16752

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 9.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
16753

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 21 z Rzeszowa do Wiednia.

Fi.Cp16Ix, 74B
50 PLN
16754

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp16xI
30 PLN
16755

Fi.Cp16xII
40 PLN
16756

Fi.Cp16xII
96 PLN
16757

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 128 (wyszczerbiony grzebień ozdobnika), obie części ostemplowane grzecznościowo 6.III w Krakowie.

Fi.Cp17II
120 PLN
16758

Fi.Cp17II
240 PLN
16759

Fi.Cp17IIA
90 PLN
16760

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym w dół nadrukiem 134 i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 135a i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

Fi.Cp18I
300 PLN
16761

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 133, ślad po złamaniu.

Fi.Cp19IIx
30 PLN
16762

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym, z nadrukiem typu 134, wysłana 31.XII z Krakowa do Austrii, kilkakrotnie przeadresowywana, bardzo ciekawy obieg pocztowy, gwarancja z opisem typu Schmutz.

Fi.Cp19Ix
200 PLN
16763

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
16764

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134 na kartonie kremowym.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
16765

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
16766

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
16767

Fi.Cp19Iy
30 PLN
16768

1919 wydanie krakowskie - USZKODZONY NAPIS KARTA POCZTOWA, całostka na kartonie szarym, z nietypowo bardzo słabo odbitym nadrukiem typu 137 "POCZTA POLSKA / 15 h.", dodatkowo uszkodzony napis "KARTA POCZTOWA" - większość liter uszkodzona z prawej strony; karta ostemplowana dwoma pieczątkami firmowymi: na froncie "Towarzystwo dla Przemysłu i handlu drzewnego "LAS"w CIESZYNIE", na odwrocie: "Józef Kosowski hurtowny handel drzewem w Pierścu p.Skoczów (Śląsk)"; zachowana w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp19Iy
200 PLN
16769

Fi.Cp20
280 PLN
16770

Fi.Cp20
280 PLN
16771

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.350.-); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp20Ix
250 PLN
16772

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp20Ix
280 PLN
16773

Fi.Cp21II
500 PLN
16774

1919 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp23
25 PLN
16775

Fi.Cp23
80 PLN
16776

Fi.Cp24-25
250 PLN