Auction 98. Communist Poland 1945-1952

14383

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, centaur, znaczek za 100 zł. z lila stempelkiem typu 33, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.449
Mi.590
40 PLN
14384

1950 lotniczy list polecony z Płocka do Ameryki.

Fi.449, 475, 504
Mi.484, 523, 542
30 PLN
14385

1950 "GROSZ i uszkodzone litery RO" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Jasło, gumowa część stempelka do przedruku znaczków uległa uszkodzeniu (litera Y) i odpadła, przytwierdzono ją gwoździkiem wbitym pomiędzy literami O i R napisu GROSZ; list polecony wysłany 15.2.51 z Jasła do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem JASŁO z wyróżnikiem "*c*, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; praktyka opisywana w PZP t.II s.419; gwarancja.

Fi.449, 475, 513a
Mi.550, 556, 590
250 PLN
14386

1950 groszy, list polecony z Inowrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym, na odwrocie stempel propagandowy, gwarancja Petriuk.

Fi.449, 477, 513
Mi.590, 628, 659
20 PLN
14387

1950 groszy, list polecony z Krakowa do Chrzanowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze filetowym.

Fi.449, 477, 519
Mi.590, 628, 650
25 PLN
14388

Fi.519, 520
Mi.650, 651
30 PLN
14389

1950 groszy, list polecony z Katowic 2 do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.449, 513, 520
Mi.590, 651, 659
25 PLN
14390

1950 "groszy", Domaszków - miejscowość w Polskich Znakach Pocztowych nieujęta, czyli de facto nieznana, jako miejsce użycia znaczków z nadrukiem "groszy", ekspresowy list polecony wysłany 1.12 z niewielkiej miejscowości Domaszków do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem typu 26; na odwrocie kasownik odbiorczy "WROCŁAW URZ.TF.TG" z 1.12; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.449, 520, 527I
Mi.590, 651, 665
600 PLN
14391

1950 groszy, list polecony z Gdańska do Szwajcarii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym i czarnym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.

Fi.453, 470, 471, 474, 478, 519
Mi.603, 621, 622, 625, 629, 650
120 PLN
14392

1950 kartka lotnicza z Kalisza do Ameryki.

Fi.453, 474
Mi.500, 522
15 PLN
14393

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 1.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
14394

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, parka znaczków za 2 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnym z Poznania 3 typu 11 na lewym i lokalnym z Piły typu 41 na prawym znaczku (pewno nieprzedrukowany w Poznaniu przez przeoczenie), ciekawe, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14395

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 2 zł. z lila stempelkiem rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.470
Mi.621
100 PLN
14396

1950 list z Żychlina do Niemiec, stemple propagandowe w jerzyku polskim i francuskim.

Fi.470, 471, 517
10 PLN
14397

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 28.2.51 z urzędu Gniezno 1 do Warszawy opłacony znaczkami z fioletowym stempelkiem typu 11 (same znaczki kasowane Mi.80 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470, 538
Mi.621, 676
80 PLN
14398

1950 pasek znaczków z brakiem pierwszej linii ząbkowania z lewej strony, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.470Mk
Mi.621
60 PLN
14399

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
14400

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 3 zł. z czarnofioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

Fi.471
Mi.622
40 PLN
14401

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkami - typu 31 na lewym i typu 32 na prawym, gwarancja Krawczyk.

Fi.471+471
Mi.622+622
120 PLN
14402

1950 groszy, kartka z Bielska 2 do Białej Krakowskiej opłacona znaczkami z lokalnym nadrukiem groszy typ 28 w kolorze fioletowym, gwarancja i fotoatest.

Fi.472, 525
Mi.623, 657
400 PLN
14403

1950 groszy, parka z nadrukiem groszy typ 16.

Fi.473
Mi.624
20 PLN
14404

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 5 częściowo na kopercie, jeden z niewielu przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, dlatego odcisk stempelka pojawia się również na kopercie; list wysłany 20.12 z miejscowości Zdżary (k.Nowego Miasta n/Pilicą) do Warszawy; Polskie Znaki Pocztowe nie odnotowują częściowych nadruków na kopertach z tej miejscowości, czyli de facto jest ono nieznane!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.474
Mi.625
500 PLN
14405

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 30, gwarancja Krawczyk.

Fi.474
Mi.625
75 PLN
14406

1950 "groszy" znaczki z różowoczerwonym nadrukiem typu 26, sześcioblok na liście wysłanym 6.2.1951 z miejscowości Świdnica Śląska do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo wyraźna odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); sygnowano Roszkowski.

Fi.474
Mi.625
100 PLN
14407

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z urzędu Gliwice 2 do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.474, 525
Mi.625, 657
30 PLN
14408

1950 Bolesław Bierut, wycinek listu z Lublina 12.1.50 do Warszawy, list opłacony makulaturowym znaczkiem za 10 zł wyciętym nożyczkami z nie w pełni przed perforowanego arkusza, pod lupą widoczne szczątkowe ząbkowanie, z oryginalnego obiegu pocztowego osobliwe.

Fi.474MK, 474
120 PLN
14409

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 23.

Fi.475
Mi.626
10 PLN
14410

1950 groszy, kartka z Tarnowa 2 do Krakowa opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
14411

1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 3.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
14412

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 15 zł. z czerwonolila stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
14413

1950 "groszy" znaczki z niebieskim stempelkiem typu 14, list wysłany 24.1.1951 z miejscowości Pleszew do Warszawy, nadruki w kolorze niebieskim są stosunkowo rzadko spotykane; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.475
Mi.626
100 PLN
14414

1950 "groszy" znaczki z czerwonym nadrukiem typu 3, list polecony wysłany 12.12 z Krynicy do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.475
Mi.626
50 PLN
14415

1950 groszy, list z Wyszkowa do Wołomina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym.

Fi.475, 513
Mi.556, 626
20 PLN
14416

1950 groszy, firmowy list polecony z Radomia 16 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.475, 513, 523
Mi.626, 655, 659
40 PLN
14417

1950 groszy, list w Miejscu Piastrowym do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, w czworobloku znaczek z błędem "kropka na brodzie".

Fi.475B2
Mi.626
70 PLN
14418

1950 Bolesław Bierut, wycinek listu z Kraśnika 1.10.49 do Warszawy, list opłacono makulaturowym znaczkiem za 15 zł wyciętym nożyczkami z nie w pełni przed perforowanego arkusza, pod lupą widoczne szczątkowe ząbkowanie, z oryginalnego obiegu pocztowego osobliwe i rzadkie.

Fi.475MK
220 PLN
14419

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, w tym rzadkie znaczki za 18 zł z Bierutem, list wysłany 17.2.1951 ze Skoczowa do Wrocławia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, na odwrocie sygnowano Roszkowski; gwarancja Krawczyk.

Fi.476, 470
Mi.621, 627
120 PLN
14420

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 2, list wysłany 30.11 z Chojnic do Warszawy, dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
40 PLN
14421

1950 groszy, list polecony z Warszawy13 do Kłodzka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.477, 513
Mi.628, 659
20 PLN
14422

1950 "groszy", Kongres Jedności wydanie z datą "8.XII.1948", seria z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem (wg.PZP grupa D) ze stempelkiem typu 2, kasowane; gwarancja Krawczyk.

Fi.479-81
Mi.607-09
30 PLN