3268 |
1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu. | Fi.72 ark. |
| 45 PLN | |
3269 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 6 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.72nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3270 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 8 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.73nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3271 |
1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu. | Fi.74 ark. |
| 45 PLN | |
3272 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 10 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.74nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3273 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.XII.1944 z Suchedniowa do Luckenwalden, przesłana ambulansem nr.1458 relacji "?-KIELCE", owalny kasownik z wyróżnikiem "b". | Fi.75 |
| 20 PLN | |
3274 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 12 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.75nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3275 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 16 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.76y |
| 60 PLN | |
3276 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy. | Fi.77 |
| 40 PLN | |
3277 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.77nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3278 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list przesłany 4.10.1944 w Krakowie, dodatkowy stempelek "Durch Deutsche Dienspost Osten" rzadko spotykany na tak późnych przesyłkach. | Fi.78 |
| 100 PLN | |
3279 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr na znaczku usterka "jaśniejsza plama za głową", czyste, gwarancja. | Fi.78 |
| 30 PLN | |
3280 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 24 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78y |
| 60 PLN | |
3281 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3282 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.79nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3283 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.80nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3284 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.81nz ark. |
| 1 000 PLN | |
3285 |
1941 list z Warszawy do Rudnika na kopercie wydania przedrukowego, stempel okolicznościowym z okazji urodzin Führera. | Fi.Ck1 |
| 50 PLN | |
3286 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu). | Fi.Ck2x Mi.U2/01a |
| 60 PLN | |
3287 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Ck2Iy Mi.U2/01a |
| 40 PLN | |
3288 |
1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego. | Fi.Cp4I |
| 300 PLN | |
3289 |
1941 kartka z oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Myślenicach do Zarządu Głównego PCK w Krakowie, dziurki na znaku opłaty po archiwizacji. | Fi.Cp7I |
| 50 PLN SOLD | |
3290 |
1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Dobiesławicach do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki. | Fi.Cp7I |
| 80 PLN SOLD | |
3291 |
| 90 PLN | |
3292 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 60 PLN | |
3293 |
1941 kartka z Piaseczna do Krakowa. | Fi.Cp7II |
| 40 PLN | |
3294 |
1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Czarnocinie do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp7II |
| 70 PLN | |
3295 |
1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Nieklanie przez Końskie do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp7II |
| 80 PLN | |
3296 |
1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu; 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach. | Fi.Cp7II, Cp9b Mi.P10, P12/02 |
| 80 PLN | |
3297 |
1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego. | Fi.Cp71 |
| 45 PLN | |
3298 |
1941 formularz kartkowy na polskiej całostce. | Fi.Fcp4 |
| 220 PLN | |
3299 |
1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.U21 |
| 50 PLN | |
3300 |
1941 OPŁACONY ZNACZKAMI RZESZY list wysłany 20.4 z Piotrkowa Trybunalskiego do Radomia, z tego okresu przesyłek ofrankowanych znaczkami Rzeszy się już praktycznie nie spotyka; do opłaty listu użyto znaczków z Hindenburgiem 3x6 pf + 12 pf, opłata za list 20-250 g wynosiła 48 gr czyli 24 pf; prawdopodobnie omyłkowo nalepiono o jeden znaczek za 6 pf za dużo - powinno być 4x6 pf lub 2x6 pf + 12 pf , dodatkowo ciekawa koperta firmowa. | Mi.516, 519 |
| 300 PLN | |
3301 |
1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury. | Fi.49, Cp7 |
| 15 PLN | |
3302 |
1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
3303 |
1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
3304 |
1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki). | |
| 120 PLN | |
3305 |
1941 list pocztowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Koźmicach Wielkich do Królewca. | |
| 90 PLN | |
3306 |
1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.650.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.17a |
| 500 PLN | |
3307 |
1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych. | Fi.23 |
| 40 PLN | |