The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3268

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.72 ark.
45 PLN
3269

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 6 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72nz ark.
1 000 PLN
3270

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 8 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.73nz ark.
1 000 PLN
3271

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.74 ark.
45 PLN
3272

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 10 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74nz ark.
1 000 PLN
3273

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.XII.1944 z Suchedniowa do Luckenwalden, przesłana ambulansem nr.1458 relacji "?-KIELCE", owalny kasownik z wyróżnikiem "b".

Fi.75
20 PLN
3274

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 12 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.75nz ark.
1 000 PLN
3275

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 16 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.76y
60 PLN
3276

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 16.XII.1944 z Koluszek do Częstochowy.

Fi.77
40 PLN
3277

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.77nz ark.
1 000 PLN
3278

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list przesłany 4.10.1944 w Krakowie, dodatkowy stempelek "Durch Deutsche Dienspost Osten" rzadko spotykany na tak późnych przesyłkach.

Fi.78
100 PLN
3279

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr na znaczku usterka "jaśniejsza plama za głową", czyste, gwarancja.

Fi.78
30 PLN
3280

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, znaczek za 24 gr, rzadka odmiana z gumą żeberkowaną pionowo, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78y
60 PLN
3281

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
1 000 PLN
3282

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
1 000 PLN
3283

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
1 000 PLN
3284

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
1 000 PLN
3285

1941 list z Warszawy do Rudnika na kopercie wydania przedrukowego, stempel okolicznościowym z okazji urodzin Führera.

Fi.Ck1
50 PLN
3286

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
60 PLN
3287

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
3288

1941 "4 Schülerkompanie Große Kampffliegerschule 3" (4 kompania szkolna szkoły pilotów wojskowych nr.3), szkoła ta stacjonowała na Okęciu w okresie 1.I.1940-VI.1941; karta pocztowa wydania przedrukowego, wysłana 5.VI z Warszawy, znak opłaty unieważniony zaadaptowanym beznapisowym kasownikiem przerobionym z polskiego datownika, stosowanym w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, formacyjna pieczęć listowa z godłem; doskonały stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia na stronę albumową); temat - LOTNICTWO; ze zbiorów i z gwarancją Stanisława Żółkiewskiego.

Fi.Cp4I
300 PLN
3289

1941 kartka z oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Myślenicach do Zarządu Głównego PCK w Krakowie, dziurki na znaku opłaty po archiwizacji.

Fi.Cp7I
50 PLN
SOLD
3290

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Dobiesławicach do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7I
80 PLN
SOLD
3291

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Dobiesławicach do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7I
90 PLN
3292

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
3293

1941 kartka z Piaseczna do Krakowa.

Fi.Cp7II
40 PLN
3294

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Czarnocinie do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp7II
70 PLN
3295

1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Nieklanie przez Końskie do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp7II
80 PLN
3296

1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu;

12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach.

Fi.Cp7II, Cp9b
Mi.P10, P12/02 
80 PLN
3297

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp71
45 PLN
3298

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
3299

1941 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Der Landstrassenbevollmächtigte beim Militärbefehlshaber im Generalgouvernement Krakau" przesłany 10.12 miejscowo w Krakowie, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.U21
50 PLN
3300

1941 OPŁACONY ZNACZKAMI RZESZY list wysłany 20.4 z Piotrkowa Trybunalskiego do Radomia, z tego okresu przesyłek ofrankowanych znaczkami Rzeszy się już praktycznie nie spotyka; do opłaty listu użyto znaczków z Hindenburgiem 3x6 pf + 12 pf, opłata za list 20-250 g wynosiła 48 gr czyli 24 pf; prawdopodobnie omyłkowo nalepiono o jeden znaczek za 6 pf za dużo - powinno być 4x6 pf lub 2x6 pf + 12 pf , dodatkowo ciekawa koperta firmowa.


Mi.516, 519 
300 PLN
3301

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
15 PLN
3302

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 30.IV z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
3303

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z USA wysłany 24.IX z Chicago do Krakowa, liczne oznaczenia cenzury, m.in.stemple i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
3304

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


120 PLN
3305

1941 list pocztowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Koźmicach Wielkich do Królewca.


90 PLN
3306

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.650.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
500 PLN
3307

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN