The auction will start on 19.04.2024

Auction 97. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3348

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
3349

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.VIIc
600 PLN
3350

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


160 PLN
3351

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.45, 84
20 PLN
3352

1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


40 PLN
3353

1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta).


30 PLN
3354

1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania.


50 PLN
3355

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie (Fi.750.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.9
600 PLN
3356

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
80 PLN
3357

1943 kartka polecona z Krakowa do Czerwonego Krzyża w Sztokholmie z prośbą o damską bieliznę.

Fi.48, 84
200 PLN
SOLD
3358

1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; datownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.49, 75
40 PLN
3359

1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 77, 112
120 PLN
3360

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
3361

1943 ekspresowa kartka z Warszawy do Wilna, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.86, Cp9b
70 PLN
3362

1943 urodziny Hitlera, czysta seria z górnym marginesem z godłem III Rzeszy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03
30 PLN
3363

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
3364

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
3365

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, czworoblok z wyraźnym górnym "pustopolem"gw. Mikstein.

Fi.104
120 PLN
3366

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
3367

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
3368

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
3369

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
3370

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
3371

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.105-9 ark.
400 PLN
3372

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
3373

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
3 000 PLN
3374

1943 portret Hitlera na jednolitym tle (II), znaczek za 80 gr. z plamą w tle po prawej, gwarancja Krawczyk.

Fi.112
40 PLN
3375

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
240 PLN
3376

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
3377

1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie.

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
3378

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
3379

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
3380

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
3381

1943 znaczek dywersyjny z portretem Hansa Franka wzorowany na wydaniu obiegowym z podobizną A. Hitlera, znaczek w doskonałym stanie zachowania.

Fi.AII
10 000 PLN
3382

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
35 PLN
3383

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
3384

1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; stemple odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy czterocyfrowy stempelek cenzora szwajcarskiego 5508! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
3385

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
3386

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
3 000 PLN
3387

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr + 16 gr - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie (Mi.65 euro).

Fi.U26, U29
70 PLN
SOLD