3348 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
3349 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
3350 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
3351 |
1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.45, 84 |
| 20 PLN | |
3352 |
1942 (?) "Frei durch Ablösung Reich" koperta urzędowa "Der Generalgouverneur für die besetzten polnischen Gebiete Abteilung Strassenbau Dienststelle Warschau" zwolniona od opłaty pocztowej wysłana do Otwocka; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 40 PLN | |
3353 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta). | |
| 30 PLN | |
3354 |
1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
3355 |
1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie (Fi.750.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 600 PLN | |
3356 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | Fi.29; Fcp4 |
| 80 PLN | |
3357 |
1943 kartka polecona z Krakowa do Czerwonego Krzyża w Sztokholmie z prośbą o damską bieliznę. | Fi.48, 84 |
| 200 PLN SOLD | |
3358 |
1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; datownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.49, 75 |
| 40 PLN | |
3359 |
1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.69, 77, 112 |
| 120 PLN | |
3360 |
1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia. | Fi.78, 84 |
| 40 PLN | |
3361 |
1943 ekspresowa kartka z Warszawy do Wilna, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.86, Cp9b |
| 70 PLN | |
3362 |
1943 urodziny Hitlera, czysta seria z górnym marginesem z godłem III Rzeszy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 |
| 30 PLN | |
3363 |
| 50 PLN | |
3364 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo. | Fi.104 |
| 20 PLN | |
3365 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, czworoblok z wyraźnym górnym "pustopolem"gw. Mikstein. | Fi.104 |
| 120 PLN | |
3366 |
| 100 PLN | |
3367 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie. | Fi.104I |
| 150 PLN | |
3368 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie. | Fi.104I |
| 250 PLN | |
3369 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie. | Fi.104I |
| 220 PLN | |
3370 |
| 240 PLN | |
3371 |
1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | Fi.105-9 ark. |
| 400 PLN | |
3372 |
| 20 PLN | |
3373 |
| 3 000 PLN | |
3374 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle (II), znaczek za 80 gr. z plamą w tle po prawej, gwarancja Krawczyk. | Fi.112 |
| 40 PLN | |
3375 |
1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach. | Fi.113-5nz |
| 240 PLN | |
3376 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | Fi.113-5nz |
| 180 PLN | |
3377 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie. | Fi.113-5nz ark. |
| 1 900 PLN | |
3378 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
3379 |
| 40 PLN | |
3380 |
| 20 PLN | |
3381 |
1943 znaczek dywersyjny z portretem Hansa Franka wzorowany na wydaniu obiegowym z podobizną A. Hitlera, znaczek w doskonałym stanie zachowania. | Fi.AII |
| 10 000 PLN | |
3382 |
| 35 PLN | |
3383 |
1943 kartka z Będkowa do Skierniewic. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
3384 |
1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.3 jako polecona z Krakowa do Zurychu, przeadresowana; stemple odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy czterocyfrowy stempelek cenzora szwajcarskiego 5508! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu). | Fi.Cp9b, 85 Mi.P12/02 |
| 400 PLN | |
3385 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 150 PLN | |
3386 |
| 3 000 PLN | |
3387 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr + 16 gr - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie (Mi.65 euro). | Fi.U26, U29 |
| 70 PLN SOLD | |