The auction will start on 19.04.2024

Auction 97. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3428

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
3429

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
3430

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro).

Fi.Cp9c B
80 PLN
3431

1944 portret Hitlera, trzy karty o wyraźnie różniących się kolorami znakach opłaty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
180 PLN
SOLD
3432

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3433

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3434

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10 B
Mi.P13 
200 PLN
3435

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3436

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3437

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
3438

1944 list urzędowy do Wołomina opłacony frankaturą mechaniczna z Warszawy, katalog Fischer 750,- zł.

Fi.FM14
350 PLN
3439

1944 kartka z nadrukiem na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie z obiegu pocztowego, na odwrocie tekst XX, Fischer 3.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Fcp5BII
1 200 PLN
3440

1944 Widoki, seria czysta tzw."Górale", nie wprowadzona do obiegu, staloryt Drukarni Państwowej w Wiedniu, z atestu: z motywami góralskimi o nominałach 6, 24 i 40 groszy (z planowanej długiej serii z przedstawieniem krajobrazów, strojów ludowych i budowli z różnych regionów) są prawdziwe. Atestowane znaczki mają pełną oryginalną gumą, bez śladu podlepki. piękny stan zachowania, atest Wiatrowski.

Fi.I-III
5 400 PLN
3441

1944 widoki, znaczek nie wprowadzony do obiegu, Fischer 2.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.III
1 500 PLN
3442

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.1 z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", stempelek cenzora obozowego nr.9, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


100 PLN
3443

1944 Oflag IID - zaadaptowana część z opłaconą odpowiedzią listownika, wysłana do obozu 14.4 z Ursusa, zwraca uwagę datownik nadawczy URSUS ÜBER PRUSZKOW (DISTR.WARSCHAU) z wyróżnikiem "b", w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Wę" od nazwiska "Węcławski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; ciekawy w kształcie stempelek cenzora nr.16, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3444

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony ze Szwajcarii wysłany 8.III z Winterthur do Jarosławia, liczne oznaczenia cenzury, m.in. zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 15.3 na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3445

1944 katalog znaczków polskich i Generalnego Gubernatorstwa wydawnictwa Pionier z Krakowa, 280 stron plus dwa cenniki.


50 PLN
3446

1944 miejscowy list bankowy z Krakowa opłacony rzadką frankaturą mechaniczną GG "KOMERZIAL BANK A.-G. KRAKAU".


750 PLN
3447

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.


180 PLN
SOLD
3448

1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp2II
60 PLN
3449

1945 list urzędowy oznaczony "Dienstpost" przesłany miejscowo 6.1 w Krakowie, doskonałej jakości odbitka wirnika propagandowego, dwuwierszowa nagłówkowa i okrągła z godłem pieczęć nadawcy "GENERALGOUVERNEMENT SOZIALVERSICHERUNGSKASSE IN KRAKAU", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania nadany kilka dni przed wyzwoleniem Krakowa (18.I).

Fi.Va
100 PLN
3450

2018 biuletyn niemieckiej grupy ArGe Generalnego Gubernatorstwa, 103 strony, kolorowe ilustracje.


70 PLN
4142

1940 Oflag IIB - formularz wysłany 12.III z Warszawy do obozu, dekoracyjny stempelek cenzury; doskonały stan zachowania.


100 PLN