The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36431

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy poz. 1, silne skośne załamanie gumy, od frontu wyglada ładnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.33
Mi.32 
600 PLN
SOLD
36432

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formąyz błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33 B
Mi.32 
4 000 PLN
36433

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein.

Fi.33 B2
Mi.32
10 000 PLN
36434

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
36435

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
36436

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
36437

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33 
200 PLN
36438

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 34 "cienkie Z", sygnowany, piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem.

Fi.34 B1
Mi.33
750 PLN
SOLD
36439

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
36440

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
700 PLN
36441

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.35
Mi.34
150 PLN
SOLD
36442

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 68, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
110 PLN
36443

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem na poz. 5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34 
300 PLN
36444

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
36445

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
36446

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 76, znaczek posiada stempelek własnościowy austriackiego sędziego wojskowego B. Żegaracza, który można spotkać na najrzadszych znaczkach wydania krakowskiego, znaczek w pięknym stanie, fotoataest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
14 000 PLN
36447

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem formą IIB z błędem na poz. 72 "uszkodzone litery A A" (Fi. 8.000,-), czytelnie skasowany datownikiem KRAKÓW 10 na wycinku, gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.37II B14
Mi.36
8 000 PLN
36448

1919 wydanie krakowskie, znaczek kasowany na wycinku, gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
36449

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
36450

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
36451

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
36452

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
36453

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
36454

1919 wydanie krakowskie - BIELITZ 2 / OSSTERR. SCHLES., znaczek za 25/80 hal. skasowany poaustriackim kasownikiem na wycinku, gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
120 PLN
36455

1919 wydanie krakowskie - TARNÓW, znaczek za 25/80 hal. czytelnie skasowany w Tarnowie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
36456

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal. z powtarzalnym błędem "uszkodzona litera P w POLSKA", po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja.

Fi.38 B
Mi.48
200 PLN
36457

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "brak środkowej części litery T", gwarancja Gryżewski.

Fi.38 B
Mi.48 
1 200 PLN
36458

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na wycinku koperty z Cieszyna, gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.38 No
Mi.48
900 PLN
36459

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane (zwyły znaczek za 25/80 hal. użyty w Cieszynie Fi. 3.000,-); dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski.

Fi.38 No
Mi.48 
4 500 PLN
36460

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z zaawansowaną usterką na poz. 24 "pęknięte poprzeczka litery T i litera K", gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.39
Mi.37 
2 000 PLN
36461

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
90 PLN
36462

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
140 PLN
36463

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 26, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
110 PLN
SOLD
36464

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
36465

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Łańcuta, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
240 PLN
36466

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
36467

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym pierwszej formy z poz. 26, znaczek w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
36468

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
1 800 PLN
36469

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", duże podlepki, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.41
Mi.39
80 PLN
36470

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Mikstein i Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN