Auction 96. Overprint editions 1918-1919

36351

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Mi.25I
45 PLN
36352

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25I
40 PLN
36353

Fi.25a
Mi.25I
30 PLN
36354

Fi.25a
Mi.25I
30 PLN
36355

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 50, gwarancja Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I
30 PLN
36356

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal., prawy z błędem na poz.30 "brak liter TA" (Fi.780.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I
400 PLN
36357

Fi.25a Non
Mi.25IDD
3 200 PLN
36358

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - jednym normalnym i drugim odwróconym po stronie gumowanej, charakterystyczne dla tego błędu zabrudzenie farbą drukarską, bardzo dobry stan zachowania, rzadki błędnodruk znany z jednego pięćdziesięcioznaczkowego arkusza, Fischer 12.000,- zł, fotoatest Schmutz.

Fi.25a Ndwo
Mi.25I DD
7 500 PLN
36359

Fi.25aNo
Mi.25IK
500 PLN
36360

Fi.25aNo
Mi.25IK
300 PLN
36361

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.25aNo
Mi.25IK
130 PLN
36362

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.25aNo
Mi.25IK
300 PLN
36363

Fi.25b
Mi.25I
80 PLN
36364

Fi.25b
Mi.25I
40 PLN
36365

Fi.25b
Mi.25I
250 PLN
36366

Fi.25b
Mi.25I
80 PLN
36367

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z brzegowym, bardzo silnie uszkodzonym nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.10 "brak ZTA i prawej kreski" (Fi.600.-), kilka pęknięć na gumie, gwarancja.

Fi.25b B9
Mi.25I
360 PLN
36368

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym z błędem "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł" (Fi.1980.-), gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I
1 000 PLN
36369

Fi.25bB10
Mi.25I
150 PLN
36370

Fi.26
Mi.25II
320 PLN
36371

Fi.26No
Mi.25IIK
250 PLN
36372

Fi.26No
Mi.25IIK
120 PLN
36373

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Kielc nadany 26.1.19 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, obiegowe listy wydań lubelskich należą do najrzadszych z okresu przedwojennego, gwarancja Schmutz.

Fi.27
Mi.26
6 000 PLN
36374

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
36375

Fi.27a
Mi.26
35 PLN
36376

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
36377

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
36378

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
36379

Fi.27a
Mi.26
30 PLN
36380

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Perzyński.

Fi.27a
Mi.26
10 PLN
36381

Fi.27a
Mi.26
360 PLN
36382

Fi.27a B5
Mi.26
180 PLN
36383

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja.

Fi.27a B5
Mi.26
50 PLN
36384

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
36385

Fi.27aB6
Mi.26
120 PLN
36386

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
36387

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
36388

Fi.27a No
Mi.26
400 PLN
36389

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, Fischer 600,- zł, gwarancja.

Fi.27aNo
Mi.26K
250 PLN
36390

1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów B18, B1, 2xB5, B6, B7, B19 i B2; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką wycenę katalogową znaczków podstawowych (Fi.18000.-); dopłata za błędy odwrotek +50%, a w parkach to kolejne +100% (w sumie za osiem parek to 24000.- plus za pozostałe 14 podstawowych odwrotek 8400.- = 32400.-); cena wywoławcza to tylko 50% wartości katalogowej znaczków podstawowych, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.27a No B
9 000 PLN