43174 |
1925 całostka bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN SOLD | |
43175 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
43176 |
1925 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
43177 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc. | Fi.Cp49IA |
| 40 PLN | |
43178 |
1930 całostka z sygnaturą VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
43179 |
1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
43180 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
43181 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIb WZÓR |
| 2 000 PLN | |
43182 |
| 130 PLN | |
43183 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
43184 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 30 PLN | |
43185 |
1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane. | Fi.Cp50IIc il.1-32 |
| 2 600 PLN | |
43186 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | Fi.Cp50Ia |
| 60 PLN | |
43187 |
1931 ROZMYTE LITERY NAPISÓW DRUKOWANYCH ROTOGRAWIURĄ mogące sprawiać wrażenie podwójnego druku, Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | Fi.Cp50Ia |
| 120 PLN | |
43188 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 60 PLN SOLD | |
43189 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 60 PLN SOLD | |
43190 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 60 PLN SOLD | |
43191 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | Fi.Cp.53 |
| 20 PLN | |
43192 |
| 30 PLN SOLD | |
43193 |
| 50 PLN | |
43194 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp53 |
| 400 PLN | |
43195 |
1932 kartka z drukiem w sprawach żywnościowych, sygnatura VII.1932. | Fi.Cp53 |
| 30 PLN | |
43196 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
43197 |
| 20 PLN | |
43198 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 30 PLN | |
43199 |
1932 druk w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 40 PLN | |
43200 |
| 45 PLN | |
43201 |
1933 kartka wydania prowizorycznego. | Fi.Cp58 |
| 60 PLN | |
43202 |
| 120 PLN | |
43203 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, "czerwona" karta za 15/35 gr z ilustracją 26 - Ukrzyżowanie, wysłana 30.XI z Warszawy do Sandomierza; dobry stan zachowania. | Fi.Cp63 |
| 50 PLN | |
43204 |
| 50 PLN | |
43205 |
1934 godło państwowe, karta podwójna 15+15 gr; sygnatur (VIII-1934), hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp65 |
| 200 PLN | |
43206 |
| 40 PLN | |
43207 |
| 40 PLN | |
43208 |
| 40 PLN | |
43209 |
| 250 PLN | |
43210 |
1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN | |
43211 |
1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN | |
43212 |
| 120 PLN | |
43213 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia Poczta Główna; na odwrocie punktowe przebarwienia. | Fi.Cp68 |
| 80 PLN SOLD | |