The auctions ends in:

Page:
Postal stationery
Poz# Features Catalog Description Actual price
43056
Fi.Cp1I

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

60 PLN

43057
Fi.Cp1I

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

60 PLN

43058
Fi.Cp1I

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

80 PLN

43059
Fi.Cp1I

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN

43060
Fi.Cp1Is

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen.

120 PLN

43061
Fi.Cp2I

1918 wydanie PP/GGW, nadruk typ 31 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, w dolnym rzędzie jednak większa gęstość 23, ponieważ w pierwszych dwóch centymetrach drugiej linii znajdują się dwie kropki i krótsza kreska.

40 PLN

43062
Fi.Cp2I

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", dodatkowo unieważniony kasownikiem prowizorycznym, pełna treść i bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

800 PLN

43063
Fi.Cp2II

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

40 PLN

43064
Fi.Cp3IA

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN

43065
Fi.Cp3Is

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

150 PLN

43066
Fi.Cp4

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

200 PLN

43067
Fi.Cp4

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

300 PLN

43068
Fi.Cp4ax

1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze żółtawoszarym x.

100 PLN

43069
Fi.Cp4ay-by

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-).

180 PLN

43070
Fi.Cp5x, y

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrązowym; czyste; doskonały stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

300 PLN

43071
Fi.Cp5y

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, zaadresowana i skasowana 4.I.1919 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania; dla kart z oryginalnego obiegu pocztowego bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1200,-)!!!

200 PLN

43072
Fi.Cp5y

1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze brązowoszarym y.

100 PLN

43073
Fi.Cp5y

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszary.

100 PLN

43074
Fi.Ca3

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 2.

150 PLN

43075
Fi.Ca3

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

250 PLN

43076
Fi.Ca3

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 31.

250 PLN

43077
Fi.Ca3

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 23.

250 PLN

43078
Fi.Ca3

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 17.

250 PLN

43079
Fi.Cp.16xII

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111.

70 PLN

43080
Fi.Cp4ax

1919 wydanie lubelskie, całostka na kartonie kremowym ze znakiem opłaty i belkami w kolorze czerwonobrązowym z obiegu pocztowego z Rawy Ruskiej 3.4.19 do jednostki wojskowej - grupy płk. Leona Berbeckiego na froncie wschodnio - galicyjskim. Jego II batalion uzyskał miano „Batalionu Śmierci”, biorąc udział w odsieczy obrońcom Lwowa w styczniu 1919 r., stempel cenzury wojskowej we Lwowie i stempel frontowej poczty polowej, ciekawy i dekoracyjny obieg pocztowy, całostki tego wydania z oryginalnego obiegu pocztowego z miejscowości innych niż Lublin są bardzo rzadkie, bardzo dobry stan zachowania.

4 000 PLN

43081
Fi.Cp8II

1919 wydanie krakowskie, rzadka karta z nadrukiem typu 44; poza kilkoma drobnymi miejscowymi przebarwieniami dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN

43082
Fi.Cp14II

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

40 PLN

43083
Fi.Cp14IIx

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 51 z wyraźną usterką "zniekształcona litera A w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN

43084
Fi.Cp14IIx

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; dobry stan zachowania.

80 PLN

43085
Fi.Cp14IIx

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

30 PLN

43086
Fi.Cp14IIx

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

40 PLN

43087
Fi.Cp14IIx

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

60 PLN

43088
Fi.Cp14IIy

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

60 PLN

43089
Fi.Cp14Ix

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 12, wysłana 1.VIII z Krakowa do Wieliczki, pieczęć nadawcy; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN

43090

Fi.Cp14y Np

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

600 PLN

43091
Fi.Cp15IIA

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Chyrowa do Okocimia, nadruk typ 100. ślady po zmoczeniu.

50 PLN

43092
Fi.Cp 16 Ix

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 wysłana ze Lwowa 7.IX.19 do Wiednia ze stemplem cenzury K1.

80 PLN

43093
Fi.Cp 16IIx

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana 23.VIII.1919 z Żywca do Linzu, typ nadruku 98.

60 PLN

43094
Fi.Cp16IIx

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 121 (bez rombu), wysłana 28.IV z miejscowości Zabłocie k.Żywca do Warszawy, tekst korespondencji na froncie (bez treści na odwrocie); walor w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN

43095
Fi.Cp16IIx

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 106, grzecznościowo nadana w Krakowie, w papierze naturalna fałdka.

40 PLN