The auction will start on 11.09.2020

Auction 96. Danzig

42994

1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN
42995

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.122 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
42996

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria czysta z obydwoma odmianami koloru znaczka za 10 Pf, delikatna pierwsza podlepka.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
50 PLN
42997

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
42998

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
42999

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.240.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
43000

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem.

Fi.258-62
Mi.262-66
60 PLN
43001

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

Fi.258-62
90 PLN
43002

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.P52a. P53e
100 PLN
43003

1937 wydanie obiegowe, znaczek z obiegu pocztowego.

Fi.265
20 PLN
43004

Fi.267a
60 PLN
43005

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.272-73 (bl.3)
Mi.274-75X
200 PLN
43006

Fi.274-78
Mi.276-80
50 PLN
43007

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
43008

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
43009

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana 6.6 wystawowym kasownikiem okolicznościowym (bez tekstu na odwrocie); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp4
Mi.PP3
300 PLN
43010

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
43011

Fi.bl.1
70 PLN
43012

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
43013

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
43014

Fi.bl.2
90 PLN
43015

1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty, niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika.

Fi.bl.3
240 PLN
43016

Fi.bl.3
350 PLN
43017

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka', blok zachowany w pięknym stanie.

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3I
500 PLN
43018

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok z błędem na znaczku za 25 fen. w postaci przerwanej prawej ramki.

Fi.bl.3B1
450 PLN
43019

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
43020

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

Fi.279-81
Mi.281-83
30 PLN
43021

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
43022

Fi.286-94
400 PLN
43023

Fi.286-94
3 000 PLN
43024

Fi.286-94 (294B1)
2 000 PLN
43025

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
700 PLN
43026

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-; Mi.440 euro).

Fi.287, 89 Rx
Mi.290, 92 Dx
450 PLN
43027

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
43028

Fi.290
20 PLN
43029

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
43030

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA.

Fi.295-99
Mi.284-88
80 PLN
43031

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta na podlepkach.

Fi.295-99
Mi.284-88
30 PLN
43032

Fi.Cpp5
Mi.PP4
200 PLN
43033

1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Mi.550 euro, Fi.760.-).

Fi.D43-47
Mi.P43-47
700 PLN