Danzig
42993

Mi.382, 387

1935 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list ekspresowy wysłany 26.VII z Rotterdamu; dla kontroli szybkiego doręczania przesyłek ekspresowych w Gdańsku wprowadzono stempelki dla poszczególnych doręczycieli (Eilbotenstempel) - na odwrocie czarny prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami stempelek doręczyciela z nr.25 i dwa datowniki: DANZIG z wyróżnikiem *5k i DANZIG 1 z wyróżnikiem "s" obydwa z dnia 27.7; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN
42994

1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN
42995
Fi.255ab-57
Mi.259ab-61

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.122 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

200 PLN
42996
Fi.255ab-57
Mi.259ab-61

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria czysta z obydwoma odmianami koloru znaczka za 10 Pf, delikatna pierwsza podlepka.

50 PLN
42997
Fi.255ab-57
Mi.259ab-61

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

100 PLN
42998
Fi.258-62
Mi.262-66

120 PLN
42999
Fi.258-62
Mi.262-66

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.240.-).

200 PLN
43000
Fi.258-62
Mi.262-66

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem.

60 PLN
43001
Fi.258-62

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

90 PLN
43002
Fi.P52a. P53e

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania.

100 PLN
43003
Fi.265

1937 wydanie obiegowe, znaczek z obiegu pocztowego.

20 PLN
43004
Fi.267a

60 PLN
43005
Fi.272-73 (bl.3)
Mi.274-75X

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
43006
Fi.274-78
Mi.276-80

50 PLN
43007
Fi.274-78
Mi.276-80

120 PLN
43008
Fi.274-78
Mi.276-80

150 PLN
43009
Fi.Cpp4
Mi.PP3

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana 6.6 wystawowym kasownikiem okolicznościowym (bez tekstu na odwrocie); bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
43010
Fi.bl.1

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

65 PLN
43011
Fi.bl.1

70 PLN
43012
Fi.bl.1-2a, b

400 PLN
43013
Fi.bl.1-2a, b

280 PLN
43014
Fi.bl.2

90 PLN
43015
Fi.bl.3

1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty, niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika.

240 PLN
43016
Fi.bl.3

350 PLN
43017
Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3I

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka', blok zachowany w pięknym stanie.

500 PLN
43018
Fi.bl.3B1

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok z błędem na znaczku za 25 fen. w postaci przerwanej prawej ramki.

450 PLN
43019
Fi.279-81
Mi.281-83

100 PLN
43020
Fi.279-81
Mi.281-83

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

30 PLN
43021

Fi.286

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

20 PLN
43022
Fi.286-94

400 PLN
43023

Fi.286-94

3 000 PLN
43024

Fi.286-94 (294B1)

2 000 PLN
43025
Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-).

700 PLN
43026

Fi.287, 89 Rx
Mi.290, 92 Dx

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-; Mi.440 euro).

450 PLN
43027

Fi.289y

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

20 PLN
43028

Fi.290

20 PLN
43029
Fi.291

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

20 PLN
43030
Fi.295-99
Mi.284-88

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA.

80 PLN
43031
Fi.295-99
Mi.284-88

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta na podlepkach.

30 PLN
43032
Fi.Cpp5
Mi.PP4

200 PLN