The auction will start on 11.09.2020

Auction 96. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43056

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp1I
60 PLN
43057

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp1I
60 PLN
43058

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
80 PLN
43059

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
500 PLN
43060

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen.

Fi.Cp1Is
120 PLN
43061

1918 wydanie PP/GGW, nadruk typ 31 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, w dolnym rzędzie jednak większa gęstość 23, ponieważ w pierwszych dwóch centymetrach drugiej linii znajdują się dwie kropki i krótsza kreska.

Fi.Cp2I
40 PLN
SOLD
43062

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", dodatkowo unieważniony kasownikiem prowizorycznym, pełna treść i bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp2I
800 PLN
43063

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
43064

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IA
200 PLN
43065

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

Fi.Cp3Is
150 PLN
43066

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4
200 PLN
43067

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4
300 PLN
43068

1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze żółtawoszarym x.

Fi.Cp4ax
105 PLN
SOLD
43069

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-).

Fi.Cp4ay-by
180 PLN
SOLD
43070

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrązowym; czyste; doskonały stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, y
300 PLN
43071

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, zaadresowana i skasowana 4.I.1919 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania; dla kart z oryginalnego obiegu pocztowego bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1200,-)!!!

Fi.Cp5y
200 PLN
43072

1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze brązowoszarym y.

Fi.Cp5y
100 PLN
SOLD
43073

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszary.

Fi.Cp5y
100 PLN
43074

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 2.

Fi.Ca3
150 PLN
SOLD
43075

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

Fi.Ca3
250 PLN
43076

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 31.

Fi.Ca3
225 PLN
SOLD
43077

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 23.

Fi.Ca3
225 PLN
SOLD
43078

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 17.

Fi.Ca3
225 PLN
SOLD
43079

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 111.

Fi.Cp.16xII
70 PLN
43080

1919 wydanie lubelskie, całostka na kartonie kremowym ze znakiem opłaty i belkami w kolorze czerwonobrązowym z obiegu pocztowego z Rawy Ruskiej 3.4.19 do jednostki wojskowej - grupy płk. Leona Berbeckiego na froncie wschodnio - galicyjskim. Jego II batalion uzyskał miano „Batalionu Śmierci”, biorąc udział w odsieczy obrońcom Lwowa w styczniu 1919 r., stempel cenzury wojskowej we Lwowie i stempel frontowej poczty polowej, ciekawy i dekoracyjny obieg pocztowy, całostki tego wydania z oryginalnego obiegu pocztowego z miejscowości innych niż Lublin są bardzo rzadkie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4ax
4 100 PLN
SOLD
43081

1919 wydanie krakowskie, rzadka karta z nadrukiem typu 44; poza kilkoma drobnymi miejscowymi przebarwieniami dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp8II
500 PLN
SOLD
43082

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

Fi.Cp14II
40 PLN
43083

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 51 z wyraźną usterką "zniekształcona litera A w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
120 PLN
43084

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
43085

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
30 PLN
43086

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
43087

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
43088

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIy
60 PLN
SOLD
43089

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 12, wysłana 1.VIII z Krakowa do Wieliczki, pieczęć nadawcy; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14Ix
100 PLN
43090

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14y Np
600 PLN
43091

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Chyrowa do Okocimia, nadruk typ 100. ślady po zmoczeniu.

Fi.Cp15IIA
50 PLN
43092

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 wysłana ze Lwowa 7.IX.19 do Wiednia ze stemplem cenzury K1.

Fi.Cp 16 Ix
80 PLN
43093

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana 23.VIII.1919 z Żywca do Linzu, typ nadruku 98.

Fi.Cp 16IIx
60 PLN
43094

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 121 (bez rombu), wysłana 28.IV z miejscowości Zabłocie k.Żywca do Warszawy, tekst korespondencji na froncie (bez treści na odwrocie); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp16IIx
120 PLN
43095

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 106, grzecznościowo nadana w Krakowie, w papierze naturalna fałdka.

Fi.Cp16IIx
40 PLN