Page:
Danzig
Poz# Features Catalog Description Actual price
42913
Fi.152-62
Mi.158-68

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie.

160 PLN
42914

Fi.154
Mi.160 

1923 wydanie przedrukowe, najdroższy znaczek z serii w czworobloku, stan idealny.

240 PLN
42915
Fi.165

1923 wydanie przedrukowe, parka z silnym abklaczem, ślady po przywarciu i podlepce.

60 PLN
42916
Fi.169s

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "skrócony szeryf cyfry 3".

30 PLN
42917

Fi.171-74
Mi.177-80

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste.

80 PLN
42918
Fi.171-74
Mi.177-80

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie.

20 PLN
42919
Fi.172

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie).

60 PLN
42920
Fi.175-86
Mi.181-92 

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

400 PLN
42921

Fi.180
Mi.186 

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czworoblok znaczka za 40 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.45 "uszkodzony ornament", gwarancja i opis Schmutz, lewy dolny z błędem na poz.44 "przerwany ornament".

300 PLN
42922

Fi.181 B1
Mi.187I 

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 50 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.40 "P w Pfennige bez dolnej kreski" (Fi.200.-) i dodatkowo "półksięzyc w cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz, prawy górny z błędem na poz.30 "zalany ornament".

400 PLN
42923
Fi.183 B
Mi.189

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z niekatalogowanym błędem nadruku "trójkąt w środku litery u", ślad po jednej podlepce, gwarancja Krawczyk.

100 PLN
42924
Fi.D27

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

15 PLN
42925
Fi.D30-39
Mi.P30-39

1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Mi.110 euro).

180 PLN
42926

Fi.U38

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

30 PLN
42927
Fi.U38

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

15 PLN
42928

Fi.187-95

1924 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, zestaw znaczków na wycinkach obiegowych.

80 PLN
42929
Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

90 PLN
42930
Fi.187R

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

20 PLN
42931
Fi.192
Mi.198 

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 20.12.27 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1af"; kasownik odbiorczy Gdańsk 1 z wyróżnikiem "*1s"; walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN
42932
Fi.200B2

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

450 PLN
42933
Fi.201-05
Mi.207-11

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

2 000 PLN
42934
Fi.201-07
Mi.207-13

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianami kolorów) seria na podlepkach w ładnym stanie.

600 PLN
42935
Fi.208 B1
Mi.214I

1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Fi.250.-), zwraca uwagę uszkodzenie owalu tarczy z lewej strony oraz ramki tarczy herbowej powyżej i liter Da w Danzig; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

250 PLN
42936
Fi.Cp25abx

1925 AMBULANS Z4920 relacji GDAŃSK - SOPOT, wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, jasnozielona, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod tk w Postkarte; przesłana 26.4 ambulansem do Sommerfeld.

100 PLN
42937
Fi.Cp29

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-).

160 PLN
42938
Fi.Cp29

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf (Fi.160.-).

120 PLN
42939
Fi.Cp30

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-).

140 PLN
42940
Fi.Cp32

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.160.-).

140 PLN
42941
Fi.Cp38I B5, 188

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta dofrankowana i wysłana 20.2.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Amsterdamu; doskonały stan zachowania.

130 PLN
42942

Mi.391, 393

1926 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 19.11 z Manheim do Gdańska, nalepka polecenia, na odwrocie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

30 PLN
42943
Fi.Cp33I

1927 "XIX UNIV. KONGRESO DE ESPERANTO" (Światowy Kongres Esperanto) Danzig, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 2.8; karta z prawej strony nieznacznie ściemniała).

120 PLN
42944
Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I 

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

10 000 PLN
42945

1927 list urzędowy wysłany 2.9 z VII Komisariatu w Gdańsku Nowym Porcie do Senatu Wolnego Miasta za pośrednictwem urzędu Danzig Neufahrwasser (Gdańsk Nowy Port) - datownik z wyróżnikiem "b", pieczęć nadawcy "VII. POLIZEI-REVIER BANZIG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ VII. Polizei-Revier Neufahrwasser"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
42946

1927 czysty formularz przekazu pocztowego (Zahlkarte), sygnatura S1 (5.27), rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięcie).

120 PLN
42947
Fi.Cp42

1928/1934 herb Gdańska w owalu, z potrójną linią pionową, 10 Pf na kartonie piaskowym, karta dofrankowana i 12.12.1934 wysłana do Hagi, co widać wyraźnie, doklejony znaczek odpadł po ostemplowaniu przesyłki, poczta holenderska naliczyła dopłatę, stempelek "T" z dopiskiem 10+75, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN
42948
Fi.Cp45d

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta.

180 PLN
42949
Fi.Cp45d

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Freie Stadt Danzig; Werderlandschaft; czysta.

180 PLN
42950
Fi.Cp45d

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Zoppot; czysta.

180 PLN
42951
Fi.190aw, 208w
Mi.196, 214y

1929 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 20 + 15 fen - frankatura mieszana, polecony list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 12.2 z Sopotu do Gdańska, znaczki skasowane datownikiem ZOPPOT FREIE STADT DANZIG z wyróżnikiem "b" nad mostkiem, nalepka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; koperta firmowa "Danziger Karosseriefabrik Aktiengesellschaft ZOPPOT"; walor w dobrym stanie zachowania.

150 PLN
42952
Fi.211-3

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków w stanie idealnym.

90 PLN