The auction will start on 11.09.2020

Auction 96. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42914

1923 wydanie przedrukowe, najdroższy znaczek z serii w czworobloku, stan idealny.

Fi.154
Mi.160 
240 PLN
42915

1923 wydanie przedrukowe, parka z silnym abklaczem, ślady po przywarciu i podlepce.

Fi.165
60 PLN
42916

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "skrócony szeryf cyfry 3".

Fi.169s
30 PLN
42917

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste.

Fi.171-74
Mi.177-80
80 PLN
42918

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.171-74
Mi.177-80
20 PLN
42919

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie).

Fi.172
60 PLN
42920

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92 
400 PLN
42921

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czworoblok znaczka za 40 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.45 "uszkodzony ornament", gwarancja i opis Schmutz, lewy dolny z błędem na poz.44 "przerwany ornament".

Fi.180
Mi.186 
300 PLN
42922

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 50 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.40 "P w Pfennige bez dolnej kreski" (Fi.200.-) i dodatkowo "półksięzyc w cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz, prawy górny z błędem na poz.30 "zalany ornament".

Fi.181 B1
Mi.187I 
400 PLN
42923

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z niekatalogowanym błędem nadruku "trójkąt w środku litery u", ślad po jednej podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.183 B
Mi.189
100 PLN
42924

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
42925

1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Mi.110 euro).

Fi.D30-39
Mi.P30-39
180 PLN
42926

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
42927

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

Fi.U38
15 PLN
42928

1924 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, zestaw znaczków na wycinkach obiegowych.

Fi.187-95
80 PLN
42929

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
42930

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
42931

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 20.12.27 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1af"; kasownik odbiorczy Gdańsk 1 z wyróżnikiem "*1s"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.198 
50 PLN
42932

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
450 PLN
42933

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
42934

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianami kolorów) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
42935

1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Fi.250.-), zwraca uwagę uszkodzenie owalu tarczy z lewej strony oraz ramki tarczy herbowej powyżej i liter Da w Danzig; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.208 B1
Mi.214I
250 PLN
42936

1925 AMBULANS Z4920 relacji GDAŃSK - SOPOT, wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, jasnozielona, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod tk w Postkarte; przesłana 26.4 ambulansem do Sommerfeld.

Fi.Cp25abx
100 PLN
42937

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-).

Fi.Cp29
160 PLN
42938

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf (Fi.160.-).

Fi.Cp29
120 PLN
42939

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-).

Fi.Cp30
140 PLN
42940

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.160.-).

Fi.Cp32
140 PLN
42941

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta dofrankowana i wysłana 20.2.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Amsterdamu; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B5, 188
130 PLN
42942

1926 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 19.11 z Manheim do Gdańska, nalepka polecenia, na odwrocie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.391, 393
30 PLN
42943

1927 "XIX UNIV. KONGRESO DE ESPERANTO" (Światowy Kongres Esperanto) Danzig, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 2.8; karta z prawej strony nieznacznie ściemniała).

Fi.Cp33I
120 PLN
42944

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I 
10 000 PLN
42945

1927 list urzędowy wysłany 2.9 z VII Komisariatu w Gdańsku Nowym Porcie do Senatu Wolnego Miasta za pośrednictwem urzędu Danzig Neufahrwasser (Gdańsk Nowy Port) - datownik z wyróżnikiem "b", pieczęć nadawcy "VII. POLIZEI-REVIER BANZIG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ VII. Polizei-Revier Neufahrwasser"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


40 PLN
42946

1927 czysty formularz przekazu pocztowego (Zahlkarte), sygnatura S1 (5.27), rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięcie).


120 PLN
42947

1928/1934 herb Gdańska w owalu, z potrójną linią pionową, 10 Pf na kartonie piaskowym, karta dofrankowana i 12.12.1934 wysłana do Hagi, co widać wyraźnie, doklejony znaczek odpadł po ostemplowaniu przesyłki, poczta holenderska naliczyła dopłatę, stempelek "T" z dopiskiem 10+75, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp42
60 PLN
42948

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta.

Fi.Cp45d
180 PLN
42949

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Freie Stadt Danzig; Werderlandschaft; czysta.

Fi.Cp45d
180 PLN
42950

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Zoppot; czysta.

Fi.Cp45d
180 PLN
42951

1929 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 20 + 15 fen - frankatura mieszana, polecony list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 12.2 z Sopotu do Gdańska, znaczki skasowane datownikiem ZOPPOT FREIE STADT DANZIG z wyróżnikiem "b" nad mostkiem, nalepka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; koperta firmowa "Danziger Karosseriefabrik Aktiengesellschaft ZOPPOT"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.190aw, 208w
Mi.196, 214y
150 PLN
42952

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków w stanie idealnym.

Fi.211-3
90 PLN
42953

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków.

Fi.211-3
140 PLN