The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25521

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
30 PLN
25522

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
25523

1948 całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp106
40 PLN
25524

1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł.

Fi.Cp106 il.1-22
1 200 PLN
25525

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. Rzadkie jako komplet.

Fi.Cp107 il.1-20
1 400 PLN
25526

1948 wydanie wielkanocne, komplet 20 całostek z kompletem ilustracji wielkanocnych w dobrym stanie, Fischer 1.560,- zł.

Fi.Cp107 il.1-20
1 200 PLN
25527

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp108
30 PLN
25528

1949 całostka z sygnaturą II.50.

Fi.C109I
25 PLN
25529

1949 koperta "Alegoria Wiosny Ludów", czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck11
200 PLN
25530

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z III walca (trzy kropki pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na lewej i części górnej krawędzi przebarwienia od światła).

Fi.Ck12
100 PLN
25531

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z I lub II walca (bez dodatkowych oznaczeń); dobry stan zachowania.

Fi.Ck12
100 PLN
25532

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z IX walca (dziewięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na górnej krawędzi plamka z atramentu, na odwrocie dwa ślady po podlepkach, częściowe przebarwienia od światła); sygnowano St.Żółkiewski.

Fi.Ck12I
160 PLN
SOLD
25533

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach).

Fi.Ck12I
160 PLN
25534

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck12I
250 PLN
25535

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
50 PLN
25536

1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
120 PLN
25537

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
25538

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
25539

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAa
150 PLN
25540

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp113
30 PLN
25541

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 31.5.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
30 PLN
25542

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
25 PLN
25543

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typu 6, rzadkie, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp118
700 PLN
25544

1949 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie.

Fi.Cp119
40 PLN
25545

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
25546

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (ilustracja 4 - Aleksander Gierymski) z czarnym nadrukiem typu 14, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
80 PLN
25547

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Mikołaj Rej) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
25548

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Konopnickiej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
200 PLN
25549

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Leona Wyczółkowskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
25550

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
25551

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
25552

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
25553

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
25554

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Gierymskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
25555

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
25556

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Elizy Orzeszkowej z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
SOLD
25557

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
SOLD
25558

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
25559

1950 karta "walka o pokój" dofrankowana znaczkiem obowiązkowej dopłaty 5 zł na odbudowę Warszawy, wysłana 19.07 z Pruszkowa do Mikołajek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp123, 513
30 PLN
25560

1950 służbowy list polecony z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji do Poznania w kopercie wydania Generalnego Gubernatorstwa z zadrukowanym znakiem opłaty i niemieckim napisem na odwrocie.


450 PLN