The auction will start on 19.04.2024

Auction 94. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25481

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski; słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady podlepek).

Fi.Cp87
100 PLN
25482

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35 - Aleksander Gierymski; przebarwienia.

Fi.Cp87
100 PLN
25483

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko.

Fi.Cp87
160 PLN
25484

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28.

Fi.Cp87
90 PLN
25485

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
25486

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
25487

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
25488

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, komplet 32 całostek z różnymi ilustracjami w dobrym stanie.

Fi.Cp88 il.1-32
1 150 PLN
SOLD
25489

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Bejsce; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta (na odwrocie przebarwienia).

Fi.Cp89I
160 PLN
25490

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.37 - Jacek Malczewski; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta.

Fi.Cp89I
250 PLN
25491

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz, z obiegu pocztowego z Lublina 8.9.44 do Chełma Lubelskiego, kartki te z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie, fotoatest Piekut.

Fi.Cp89
400 PLN
25492

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
25493

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
25494

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
25495

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
25496

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
25497

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
25498

1945 przedwojenna koperta Ck9 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, rzadkie, gwarancja.

Fi.CfkU1
250 PLN
25499

1945 koperta GG Ck2 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, tutaj użyte przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka ministerstwa, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie, gwarancja Weźranowski.

Fi.CfkU2b
750 PLN
25500

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
25501

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
120 PLN
25502

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
60 PLN
25503

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
100 PLN
25504

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AIIx
15 PLN
25505

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AIIxa
20 PLN
25506

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
25507

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
25508

1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp99-100
120 PLN
25509

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
15 PLN
25510

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
25511

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
25512

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
25513

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
60 PLN
25514

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
20 PLN
25515

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
25516

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp102I, 431A
30 PLN
25517

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
40 PLN
25518

1948 SZCZĄTKOWY PODWÓJNY DRUK KOLORU CZERWONEGO do tej pory niekatalogowany, widoczny szczególnie dobrze na literach napisów, "KONGRES JEDNOŚCI MŁODZIEŻY POLSKIEJ WROCŁAW 19-22.VII.1948" Wrocław 1, dofrankowana całostka "Polacy walczący w Hiszpanii" z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 20.7 wysłana do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 071).

Fi.Cp102II, 462, 465
Mi.493, 496
400 PLN
25519

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
25520

1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków.

Fi.Cp105
350 PLN