The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25361

1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
25362

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-).

Fi.Cp33
50 PLN
25363

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
25364

1920 kartka z hasłem propagandowym D, liczne drobne usterki druku.

Fi.Cp35II
40 PLN
25365

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 1(1,25) mk;

karta podwójna do korespondencji zagranicznej 1+1(1,25+1,25) mk;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp36-37
250 PLN
25366

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
25367

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
25368

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct11a
120 PLN
25369

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
25370

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
25371

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
25372

1921 kartka obiegu pocztowego z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.

Fi.Cp39, 117
25 PLN
25373

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
25374

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
25375

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
25376

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
25377

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
25378

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
25379

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
40 PLN
25380

1922 dowód nadania telegramu z prowizorycznym ręczny nadrukiem nowej wartości, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie, gwarancja.

Fi.Ct17
700 PLN
25381

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
25382

1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.70.-).

Fi.Cp44IA
50 PLN
25383

1926 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp45
40 PLN
25384

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
25385

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
15 PLN
25386

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-).

Fi.Cp49IA
50 PLN
25387

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
25388

1929 formularz kartkowy z wykonaną litografią kolorową reklamą firmy Centra.


80 PLN
25389

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
25390

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim.

Fi.Cp48
15 PLN
25391

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
25392

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
25393

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
25394

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
25395

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem (Le Lac Górka prés de Poznań), II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
25396

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
25397

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
25398

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
25399

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
25400

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin Brama Krakowska, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 30.1.33 z Warszawy do Będzina; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN