The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25441

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp77
120 PLN
25442

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim.

Fi.Cp78I
30 PLN
25443

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
10 PLN
25444

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
25445

1938 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą VI-1938.

Fi.Cp78II
10 PLN
SOLD
25446

1938 całostka z hasłem propagandowym I i sygnaturą VI-1938.

Fi.Cp78II
10 PLN
SOLD
25447

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp79
15 PLN
25448

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta za 30 gr, sygnatura I-1938 (Fi.30.-).

Fi.Cp79
20 PLN
SOLD
25449

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
20 PLN
25450

1938kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
10 PLN
25451

1938 całostka z sygnaturą IX-1938 z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
15 PLN
25452

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
15 PLN
SOLD
25453

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
25454

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
25455

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
25456

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
25457

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
25458

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
25459

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
25460

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
25461

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODROŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe P - TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe U+W, TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I SAMOLOTACH + KORZYSTAJCIE W PODROŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM;

15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe T+O, POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT + CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE;

na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp81-82
300 PLN
25462

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

Fi.Cp83
25 PLN
25463

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 10.11.38, czyli w przeddzień wejścia do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp83
700 PLN
25464

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60.

Fi.Cp86
35 PLN
25465

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14- Stanisław Wyspiański, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
20 PLN
25466

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
20 PLN
25467

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
20 PLN
25468

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus.

Fi.Cp86
50 PLN
25469

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp86
60 PLN
25470

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32, przebarwienia.

Fi.Cp86
30 PLN
25471

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
20 PLN
25472

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14- Stanisław Wyspiański, wysłana 6.II.1939 z Janowa Podlaskiego do Jarosławia; dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
60 PLN
25473

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15.

Fi.Cp86
40 PLN
25474

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 34.

Fi.Cp86
40 PLN
25475

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35.

Fi.Cp86
40 PLN
25476

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50.

Fi.Cp86
40 PLN
25477

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 38.

Fi.Cp86
40 PLN
25478

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
25479

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
25480

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski.

Fi.Cp87
160 PLN