The auction will start on 19.04.2024

Auction 94. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25321

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33 wysłana z Bielska 25.VII.19 do Berlina.

Fi.Cp16xII
80 PLN
25322

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp17II
240 PLN
25323

1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84.

Fi.Cp17IIA
90 PLN
25324

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym nadrukiem "Poczta Polska 15 h." typu 128, na znaku opłaty nadruk samej tylko wartości! brak napisu POCZTA POLSKA!!! prawdopodobnie unikalne; gwarancja Falkowski, gwarancja i opis Schmutz

Fi.Cp17IIB
800 PLN
25325

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 133, brak napisu KARTA POCZTOWA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19II
120 PLN
SOLD
25326

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typu 137, późna faza - nadruk rozbity, niekompletne litery napisu KARTA POCZTOWA; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Ix
120 PLN
25327

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
25328

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
25329

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
25330

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 135, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Iy
100 PLN
25331

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
25332

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
280 PLN
25333

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134.

Fi.Cp20
280 PLN
25334

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp20Ix
280 PLN
25335

1919 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z mocno przesuniętym w dół nadrukiem 134, brak litery K w KARTA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp20IxB, 19Ix
1 200 PLN
25336

1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz;

nadruk fioletowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp21-22I
1 300 PLN
25337

1919 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp23
30 PLN
25338

1919 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA.

Fi.Cp23
80 PLN
25339

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, czysta; bardzo dobry stan zachowania; sygnowana Lechosław Plewka Leszno-Poznań.

Fi.Cp24
80 PLN
25340

1919 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
15 PLN
25341

1919 całostka ze znakiem opłaty w walucie koronowej.

Fi.Cp25
50 PLN
25342

1919 kartka z opłaconą odpowiedzią, ciekawe złamanie grubej poziomej linii.

Fi.Cp26I
180 PLN
25343

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią ze znakiem opłaty mały orzeł na tarczy barokowej za 15 hal. w kolorze fioletowym, kartka z widocznymi zagnieceniami choć generalnie w dobrym stanie, jedna z najrzadszych przedwojennych całostek całkowicie nie doceniona w katalogu.

Fi.Cp27
1 600 PLN
25344

1919 karta do obrotu krajowego za 10 f, długość napisu KARTA POCZTOWA 69 mm, niebieski znak opłaty o zalanym druku, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton jasnopiaskowy; jedna z najrzadszych podstawowych całostek w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz;

litery "T" i "O" w KARTKA POCZTOWA ukośnie przecięte i wyszczerbione - karta do obrotu krajowego za 10 f, znak opłaty niebieski, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton ciemnopiaskowy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp28, 23
800 PLN
25345

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton ciemnopiaskowy;

karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty, znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton jasnopiaskowy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp30a, 31
220 PLN
25346

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie.

Fi.Cs3I
250 PLN
25347

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs3II
50 PLN
25348

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", wewnątrz podlepki, brzeg z pełną nieuszkodzoną gumą.

Fi.Cs4III
100 PLN
25349

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
25350

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
25351

1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty.

Fi.Cp29
50 PLN
25352

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
20 PLN
25353

1920 całostka ze znakiem opłaty bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp30
50 PLN
25354

1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1.

Fi.Cp30b
40 PLN
25355

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach.

Fi.Cp31
60 PLN
25356

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp31
50 PLN
25357

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
25358

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
40 PLN
25359

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
25360

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN