The new auction will start soon

Auction 94. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22823

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z bardzo czytelnym "abklatschem" nadruku na odwrocie, gwarancja Krawczyk.

Fi.416
Mi.451
50 PLN
22824

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451 
120 PLN
22825

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie.

Fi.416
Mi.4514
25 PLN
22826

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków za 3+7 zł., prawy górny z rzadkim błędem na poz.12 "skośne połozenie nadruku", gwarancja Krawczyk.

Fi.416 B
Mi.451 
120 PLN
22827

1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz z nadrukami na arkuszu drukowanego z III walca, katalogowane błędy; B1 na poz. 24 i B2 na poz. 59, na siedmiu znaczkach kasownik Kraków 1, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie.

Fi.417 ark. B1, B2
Mi.452
800 PLN
22828

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY, dwa znaczki za 5+15 zł. jako opłata za list polecony z Zakopanego do Krakowa; pierwszy prawdziwy z poz. 6 z charakterystycznymi dla tej pozycji błędami nadruku "wcięcie z lewej w literze I oraz z prawej w literze N", drugi z fałszywym nadrukiem odwróconym z poz.3 z błędem "wcięcie z prawej w literze I", fałszerstwa dokonano nadużywając skradzioną z drukarni kliszę z oryginalnymi nadrukami z pól 1-5; ponieważ zmieniała ona nominał z 25 gr. na 5+15 zł. przy użyciu pocztowym takiego znaczka poczta ponosiła duże straty, historia głosi, że kiedy Polski Związek Narciarski chciał rozprowadzić znaczki (był beneficjentem dopłaty) kioski i filateliści byli już zaopatrzeni w znaczki z nadużytym nadrukiem, to że list został nadany 24.2 - w trzecim dniu obiegu, w Zakopanem (kasownik okolicznościowy) potwierdza ten fakt; mimo energicznego śledztwa źródła wycieku kliszy nie ustalono; ze względu na wysoką dopłatę znaczki na oryginalnych listach są bardzo rzadkie, na odwrocie datownik odbiorczy z dnia 25.2.47, gwarancja (FP) Krawczyk.

Fi.417, 417 No
Mi.452
8 000 PLN
22829

1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia.

Fi.418
Mi.454 
10 PLN
22830

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. cięty, gwarancja.

Fi.418 nz
Mi.454 U 
200 PLN
22831

1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454 
10 PLN
22832

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z zalanym pomarańczowym nadrukiem, gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454 
50 PLN
22833

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
400 PLN
22834

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
22835

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
22836

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 000 PLN
22837

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja.

Fi.418nz B2
Mi.454U
400 PLN
22838

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
22839

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B 
20 PLN
22840

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
25 PLN
22841

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A 
20 PLN
22842

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421A
Mi.456B 
20 PLN
22843

1947 Kultura polska I wydanie, cięty znaczek za 2 zł. z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja i oznaczenie.

Fi.421A B2
Mi.456B
60 PLN
22844

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
22845

1947 Kultura Polska (II) - 3 zł Fryderyk Chopin, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
22846

1947 kartka nadana w agencji pocztowo telegraficznej w Czerniawie do Warszawy, stempel agencji.

Fi.422B
160 PLN
22847

1947 Kultura polska (I), Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja.

Fi.422B MK1
Mi.457A 
250 PLN
22848

1947 Kultura Polska (II) - 5 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty.

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
22849

1947 Kultura Polska (I) - 5 zł nieząbkowane parka pionowa blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.I. (5100 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania.

Fi.423A
Mi.458B
300 PLN
22850

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
22851

1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423A, 436A
Mi.458B, 470B
30 PLN
22852

1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza.

Fi.423B
Mi.458A 
40 PLN
22853

1947 Kultura polska (I), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 18.8 z miejscowości Sędziszów k.Ropczyc do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.423B, 427B
Mi.458A, 462A 
20 PLN
22854

1947 Kultura Polska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, liczby rozrachunkowe, gwarancja i opis.

Fi.423B MK
Mi.458A
100 PLN
22855

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
22856

1947 Kultura Polska, czworoblok.

Fi.424A
Mi.459B
20 PLN
22857

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
22858

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, narożna parka znaczków za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427B
Mi.460A 
40 PLN
22859

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
22860

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
22861

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN
22862

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN