Auction 94. Communist Poland 1945-1952

23103

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
23104

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 (kas.Fi.550.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.475
Mi.626
125 PLN
23105

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja.

Fi.475
Mi.626
200 PLN
23106

1950 "groszy", Bierut, cięty znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnego typu 23 - Warszawa (Fi.4400.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.475 nz
Mi.626 U
4 000 PLN
23107

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany -2-1.51 z niewielkiej miejscowości Lubzina do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy, co nie zawsze spotykane, opłacona znaczkami z tym samym nadrukiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.475, 513
Mi.626, 659
80 PLN
23108

1950 groszy, firmowy list polecony z Radomia 16 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.475, 513, 523
Mi.626, 655, 659
40 PLN
23109

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym.

Fi.475, 519
Mi.626, 650
20 PLN
23110

1950 groszy, list z Poznania do Gorzowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 14 w kolorze czerwonym i fioletowym, znaczek z Bierutem za 15 gr z przyciętym ząbkowaniem.

Fi.475, 519, 530
Mi.626, 650, 668
60 PLN
23111

1950 groszy, list w Miejscu Piastrowym do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, w czworobloku znaczek z błędem "kropka na brodzie".

Fi.475B2
Mi.626
70 PLN
23112

1950 Bolesław Bierut, wycinek listu z Kraśnika 1.10.49 do Warszawy, list opłacono makulaturowym znaczkiem za 15 zł wyciętym nożyczkami z nie w pełni przed perforowanego arkusza, pod lupą widoczne szczątkowe ząbkowanie, z oryginalnego obiegu pocztowego osobliwe i rzadkie.

Fi.475MK
220 PLN
23113

1950 groszy, kartka z Warszawy do Boernerowa opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.476
Mi.627
30 PLN
23114

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.476
Mi.627
100 PLN
23115

1950 "groszy" karta z hasłem propagandowym 21a z nadrukiem typu 3B, dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 26, wysłana 16.11.1951 z Katowic do Warszawy.

Fi.476, Cp124
Mi.627
40 PLN
23116

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z Krakowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
40 PLN
23117

1950 groszy, list polecony z Warszawy13 do Kłodzka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.477, 513
Mi.628, 659
20 PLN
23118

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.478
Mi.629
400 PLN
23119

1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Fi.420.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.617-19
300 PLN
23120

1950 "grosze" - VIII Kongres Związków Zawodowych, pasek znaczków za 3 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22 (jednym odwróconym), środkowy znaczek z błędem na poz.6 "kropka nad czapką", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.492
Mi.630
180 PLN
23121

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, 75 lecie UPU, nienotowany dotąd znaczek za 6 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.496
Mi.634
125 PLN
23122

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list (druki) ofrankowany 3 znaczkami za 5 zł (Kongres Ludowy) z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem, przesłany 2.5.51 z Muzeum Narodowego w Warszawie; dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.501
Mi.642
350 PLN
23123

1950 list polecony z Warszawy 27.2.50 do Pruszkowa.

Fi.502, 503
Mi.537, 538
15 PLN
23124

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 60A i 60B wg.Ćwiertni), list (druki) z Biura Filatelistycznego L.Plewka w Lesznie Wlkp. ofrankowanym m.in. znaczkiem za 10 zł Kongres Ludowy z grupy rzadko spotykanych z nadrukiem, wysłany 20.11 z urzędu Leszno 1 do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.502, 513
Mi.643, 659
1 200 PLN
23125

1950 "groszy" czerwony nadruk typu 21, list wysłany 17.11 z urzędu Szczecinek 2 do Warszawy opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 10 zł z serii Kongres Ludowy (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.502, 526
Mi.643, 658
250 PLN
23126

1950 groszy, list z Płocka do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.503
Mi.644
40 PLN
23127

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze niebieskim.

Fi.503
Mi.644
30 PLN
23128

1950 groszy, list z Miechowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.503
Mi.644
20 PLN
23129

1950 groszy, firmowy list polecony z Siedlec do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.503
Mi.644
40 PLN
23130

1950 groszy, list z Bielska Podlaskiego 24.11.50 do Warszawy ze znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym.

Fi.503, 513, 524
Mi.644, 656, 659&nbs;
25 PLN
23131

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczki z nadrukiem typu 8 na liście poleconym adresowanym do Kancelarii Cywilnej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Warszawa - Belweder, wysłanym 20.XI z miejscowości Mońki, kasownik odbiorczy 29.11 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.503, 513, 531I
Mi.644, 659, 669II
200 PLN
23132

1950 groszy, seria z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym na przedwojennej kartce adresowanej do Stanów Zjednoczonych.

Fi.505-7
Mi.639-41
70 PLN
23133

1950 pojedyncza frankatura na liście z Zakopanego 15.3.50 do Warszawy.

Fi.508
Mi.543
30 PLN
23134

1950 III Zjazd Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji, znaczki w czworobloku, czyste (Fi.60.-).

Fi.509
Mi.544
40 PLN
23135

1950 III Zjazd Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 22.1.

Fi.509
Mi.544
30 PLN
23136

1950 groszy, znaczek z nadrukiem groszy typ 5.

Fi.509
Mi.647
15 PLN
23137

1950 list miejscowy z Warszawy 10.8.50.

Fi.509, 513
30 PLN
23138

1950 rocznik znaczków czystych (Fi.219,50).

Fi.509-41
Mi.544-679
130 PLN
23139

1950 rocznik znaczków czystych, w tym dodatkowo odmiany: 513b, 527II, 531I, 541b (Fi.248,50).

Fi.509-41, 527II, 531I
Mi.544-679
240 PLN
23140

1950 Wydanie lotnicze, znaczek czysty.

Fi.510
Mi.545
20 PLN
23141

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

Fi.510
Mi.648
150 PLN
23142

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 15 zł. z czerwonym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk.

Fi.511
Mi.652
40 PLN