The new auction will start soon

Auction 94. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22743

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
22744

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, czworoblok czysty i stemplowany.

Fi.404
Mi.437
40 PLN
22745

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie skasowany 19 V na Górze św. Anny stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
22746

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, dwa narożne czworobloki znaczków za 3+7 zł. z różnym ząbkowaniem liniowym - ZL 10,75 i bardzo rzadkim ZL 11.

Fi.404
Mi.437 
400 PLN
22747

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, pełny arkusz sprzedażny w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
22748

1946 list z Rąbina do Niemiec, znaczki unieważnione ręcznie, stempel urzędu cenzury nr 3035.

Fi.405
30 PLN
22749

1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.405 nz
Mi.438 U 
1 200 PLN
22750

1946 1. rocznica zwycięstwa, makulaturowy znaczek z silnie przesunięta perforacją pionową - brak części rysunku znaczka, gwarancja i oznaczenie "Mk" Walocha.

Fi.405MK
Mi.438 
65 PLN
22751

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440 
50 PLN
22752

1946 Święto Morza, znaczek cięty za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
450 PLN
22753

1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja.

Fi.407
Mi.439
60 PLN
22754

1946 rocznica manifestu lipcowego, narożny cięty znaczek za 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.407 nz
Mi.439 U 
600 PLN
22755

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok ciętych prób w kolorze oliwkowoczarnym w bardzo dobrym stanie, fotoatest Schmutz.

Fi.407P1
Mi.439P
14 000 PLN
22756

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.407nz
Mi.439U
750 PLN
22757

1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,.

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
22758

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch.

Fi.407nz
Mi.439U 
600 PLN
22759

1946 "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa, kasownik okolicznościowy według Myślickiego stosowany od XII.1946 na liście wysłanym 4.11 do miejscowości Czerwińsk nad Odrą, a więc miesiąc wcześniej!!! bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 087).

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
22760

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
600 PLN
22761

1946 Będzin, zestaw znaczków ciętych w parkach (13 szt.) w odmianach kolorów i papierów - do specjalizacji.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
110 PLN
22762

1946 Będzin, znaczek makulaturowy wydrukowany na zagięciu arkusza, prześwitka w miejscu sklejenia.

Fi.408a MK
Mi.441a 
600 PLN
22763

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
22764

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
22765

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
40 PLN
22766

1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty, na dolnym marginesie mała podlepka (z dala od znaczka).

Fi.410
Mi.443
40 PLN
22767

1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł. z błędem "niebieska plama na literach K L w ZAMEK LANCKOROŃSKI", gwarancja Krawczyk.

Fi.410 B
Mi.443 
50 PLN
22768

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem".

Fi.410B1
Mi.443
30 PLN
22769

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.411
Mi.444
60 PLN
22770

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445 
60 PLN
22771

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
22772

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
22773

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku.

Fi.412-4
Mi.445-7
400 PLN
22774

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
22775

1946 Komisja Edukacji narodowej, trzy serie w górnych paskach z arkuszy.

Fi.412-4
Mi.445-7
500 PLN
22776

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
100 PLN
22777

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7 
180 PLN
22778

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7 
650 PLN
22779

1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł.

Fi.412-4, bl.9 FDC
Mi.445-7, Bl.9
7 500 PLN
22780

1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach.

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
22781

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47
500 PLN
22782

1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo kasowana w epoce seria (16.3.48), pierwszy znaczek z lekką prześwitką gratis, dwa pozostałe ładne, wszystkie z kasownikiem Lublin 2.

Fi.412-14
Mi.445-47 
200 PLN