Auction 94. Communist Poland 1945-1952

22583

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
15 PLN
22584

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
22585

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II typ 1, niewielkie uszkodzenie na dolnej perforacji, fotoatest Walocha.

Fi.376b
Mi.409a
900 PLN
22586

Fi.376b
Mi.409b
70 PLN
22587

Fi.376b FII T1
Mi.409a
7 500 PLN
22588

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
8 800 PLN
22589

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.5 (typ 2); na liście wysłanym 14.11 z Gdyni do Warszawy, kasownik nadawczy GDYNIA 1 / *a*; ta rzadka odmiana była dostępna na poczcie w Gdańsku i najprawdopodobniej tam nabyty znaczek użyto w Gdyni (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem i podpisem Danowski.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
3 600 PLN
22590

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo nadrukiem formy II z poz. 4, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b FII typ 2
Mi.409a
1 400 PLN
22591

Fi.376b II typ2
Mi.409a
2 400 PLN
22592

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
22593

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
22594

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
22595

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z nadrukiem formy I typ 1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376d typ 1
Mi.409
1 000 PLN
22596

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376d typ 2
Mi.409
900 PLN
22597

1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
22598

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
165 PLN
22599

Fi.377
Mi.410
90 PLN
22600

Fi.377, 385
Mi.410, 419
250 PLN
22601

1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
300 PLN
22602

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
60 PLN
22603

1945 Zabytki Gdańska, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.2.W.V.

Fi.379A
Mi.412B
30 PLN
22604

1945 Zabytki Gdańska, 3 zł nieząbkowane parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.379Ab
Mi.412B
168 PLN
22605

1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę.

Fi.379B
Mi.412A
60 PLN
22606

Fi.379B
Mi.412A
100 PLN
22607

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414
42 PLN
22608

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania.

Fi.380, 381, 383
Mi.414, 415, 417
50 PLN
22609

Fi.381
Mi.415
45 PLN
22610

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
22611

1945 Warszawa oskarża, 6 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.VI. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.383
Mi.417
102 PLN
22612

1945 NIENOTOWANE ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Warszawa oskarża, 6 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony ofrankowany narożnikowymi znaczkami z ząbkowaniem prywatnym ZL11 wysłany 20.10.46 z urzędu Łódź 15 do Krosna, nadawca Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Łodzi Nr.1; dodatkowo cegiełka na odbudowę uzdrowisk dla pracowników poczty; prowizoryczny stempelek polecenia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.383, 385
Mi.417, 419
350 PLN
22613

1945 Warszawa oskarża, znaczek za 8 zł (I walec) z błędem na poz.48 "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.384 B1
Mi.418
200 PLN
22614

1945 Warszawa oskarża, 10 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.385
Mi.419
102 PLN
22615

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
22616

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
22617

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
22618

Fi.386
Mi.413
60 PLN
22619

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.386 B1
Mi.413
100 PLN
22620

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, koperta z Cieszyna adresowana do Czechosłowacji.

Fi.387
Mi.420
150 PLN
22621

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
22622

1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.20000.-); znane są dwie parki poziome z dolnego narożnika - marginesowa i narożna, oraz kilka znaczków pojedynczych i parek pionowych ze środka arkusza, te też są rzadkie, gwarancja Krawczyk, fotoatest.

Fi.387 nz
Mi.420 U
12 000 PLN