Auction 94. Communist Poland 1945-1952

22703

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. ze znanym jedynie na dwu wartościach (1.50 i 3 zł.) błędem na poz.50 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis.

Fi.388 B4
Mi.421
60 PLN
22704

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria na podlepkach, gwarancja Berbeka.

Fi.388-93
Mi.421-6
40 PLN
22705

1946 rocznik znaczków czystych (Fi.484,50 bez bloku 9).

Fi.388-415c
Mi.421-450
290 PLN
22706

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. ze znanym jedynie na dwu wartościach (1.50 i 3 zł.) błędem na poz.50 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis.

Fi.389 B4
Mi.422
60 PLN
22707

1946 "WARSZAWA WOLNA", znaczek za 3 zł. z nadrukiem odwróconym - prywatne nadużycie formy ("Styczeń 17") na prawidłowo opłaconym zgodnie z taryfą z dnia 1.12.1945 r. oryginalnym liście poleconym wysłanym 22.II z Krakowa do Kielc; kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalny walor.

Fi.389 No FFi, 381
Mi.422, 415
1 000 PLN
22708

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, sześcioblok z abklaczem nadruku na odwrocie, rzadkie.

Fi.390
Mi.423
350 PLN
22709

1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w Styczeń".

Fi.390B5
Mi.423
40 PLN
22710

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.49 "liczba 17 na tej samej wysokości co Stycznia, pozioma linia cyfry 7 ścieniona" - cechy te wystepuja tylko na znaczkach przedrukowanych formami B i C, w których liczbę 17 wymieniono - bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.391 B
Mi.424
125 PLN
22711

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7 daty 17", gwarancja i opis.

Fi.391 B1
Mi.424
60 PLN
22712

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis.

Fi.392 B
Mi.425
50 PLN
22713

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.39 "cyfra 7 i litera S w Styczeń uszkodzone", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
50 PLN
22714

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.36 "cienka chorągiewka cyfry 5", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
60 PLN
22715

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
22716

Fi.394
Mi.427
60 PLN
22717

Fi.394
Mi.427
60 PLN
22718

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
22719

1946 list polecony z Tczewa 9.3.46 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.394
Mi.427
70 PLN
22720

1946 lotniczy list polecony z Kalisza do Londynu, stempel urzędu cenzury nr 3274.

Fi.395
Mi.428
60 PLN
22721

1946 samolot nad Warszawą, 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.5.47 z Jarosławia do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.396
Mi.429
15 PLN
22722

1946 wydanie lotnicze, znaczek za 15 zł cięty, gwarancja.

Fi.397nz
Mi.430U
300 PLN
22723

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
380 PLN
22724

1946 list polecony z Łasina do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3029, stempel tranzytowy i odbiorczy na odwrocie.

Fi.398
Mi.431
40 PLN
22725

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 7.XII z Warszawy do Chicago, na odwrocie stempelek "Kontrola Dewizowa Przeprowadzona" i amerykańskie stemple odbiorcze; według najnowszego opracowania L.Schmutza "Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi. nr 395-400." opublikowanego w Filateliście 5/2018: "Przesyłki lotnicze opłacone [w całości] znaczkami lotniczymi są znacznie rzadsze od innych przesyłek nimi opłaconych"; gwarancja.

Fi.398
Mi.431
80 PLN
22726

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk.

Fi.398 nz
Mi.431 U
800 PLN
22727

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 25.4.48 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), na odwrocie warszawski datowniki przejściowy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400, 447
Mi.428, 482
80 PLN
22728

Fi.401
Mi.434
80 PLN
22729

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
22730

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
22731

Fi.401
Mi.434
10 PLN
22732

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
90 PLN
22733

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem z poz.5 "szabla", gwarancja i opis (przekreślona szarfa) Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
80 PLN
22734

1946 list polecony z Wrocławia do Poznania, stempel okolicznościowy "ROCZNICA OSWOBODZENIA WROCŁAWIA", stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.401, 405
150 PLN
22735

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla", gwarancja i oznaczenie.

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
22736

1946 600-lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
22737

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok znaczków czystych.

Fi.402
Mi.435
40 PLN
22738

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
400 PLN
22739

1946 600-lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł i wycofany z obiegu znaczek z serii wyzwolenie dziesięciu miast za 3zł/25gr "Bydgoszcz" z powtarzalnym błędem na poz.25/75 "brak lewego dolnego szeryfa w cyfrze 1" na kopercie opłaconej zgodnie z taryfą (list zamiejscowy - 3 zł), znaczki ostemplowane 6.5 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); dobry stan zachowania.

Fi.402, 355 B
Mi.435, 390I
120 PLN
22740

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
22741

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1620.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 350 PLN
22742

1946 obóz śmierci w Majdanku, unikalne projekty niezrealizowanych znaczków za 1 izł i 2 zł, projekty wykonano na gumowanych arkuszach po jednym w różnych kolorach razem z projektami znaczków innych wydań, w tym zrealizowanymi znaczkami serii "zabytki Gdańska", unikalne znane w pojedynczych egzemplarzach, pojedyncze podlepki między znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 28.000,- zł, gwarancja.

Fi.403E1, E2
Mi.436
13 000 PLN