Auction 92. Overprint editions 1918-1919

1468

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1469

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 57, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Taipale.

Fi.45I
Mi.43
100 PLN
1470

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 84 z charakterystycznym S zakończonym łezką, prawie niewidoczny ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja Falkowski, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
1471

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
1472

Fi.45I
Mi.44
60 PLN
1473

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszą formą z poz. 8-9, prawy znaczek z ciekawym błędem "obie litery A z podgiętą prawą nóżką - jak Ą", piękny stan zachowania, sygnowane PHILATELIA KRAKÓW, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.45I+45IB
Mi.43
1 500 PLN
1474

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kor. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36 w mieszanej frankaturze ze znaczkami wydań definitywnych na przekazie pieniężnym z Przemyśla do Sanoka, stosunkowo późne użycie znaczka wydania krakowskiego z 19.4.19, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I, 73B, 78B
Mi.43, 77, 82
4 000 PLN
1475

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z niekatalogowanym jeszcze błędem w postali silnego uszkodzenia liter PP, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45IB
Mi.43
140 PLN
1476

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych - ważny błąd tego wydania, stan typowy dla znaczka z tej pozycji - rozmazany nadruk, miękki prawy dolny narożnik, lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja z oznaczeniem Mikstein.

Fi.45I B
Mi.43
1 500 PLN
1477

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
1478

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN
1479

Fi.45IB1
Mi.43
380 PLN
1480

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
1481

Fi.45IB3
Mi.43
500 PLN
1482

Fi.45IB3
Mi.43
450 PLN
1483

Fi.45IB10
Mi.43
100 PLN
1484

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 95, znaczek w pięknym stanie, mini fotoatest.

Fi.45II
Mi.43
1 200 PLN
1485

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 6, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45II
Mi.43
500 PLN
1486

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 7 z błędem "ścięte CZT", bardzo rzadki błąd występujący na czterech znaczka wydania krakowskiego, na tym nominale przedrukowano około dwudziestu znaczków z tym błędem, katalog Fischer 8.000,- zł, fotoatest Schmutz.

Fi.45II B4
Mi.43
2 500 PLN
1487

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formą IIB z poz. 6/7, prawy z błędem "uszkodzone CZT" (Fi. 12.825,-); tu dodatkowo w bardzo atrakcyjnej postaci - na wycinku ze skartu unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa, nakład znaczka z tym błędem około dwudziestu sztuk!, to może być jedyny znany egzemplarz z oryginalnego obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Gryżewski.

Fi.45IIB4 + 45II
Mi.43
15 000 PLN
1488

1919 wydanie krakowskie, stan gabinetowy, gwarancja Schmutz.

Fi.46
Mi.44
80 PLN
1489

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB typ 5, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.46
Mi.44
40 PLN
1490

Fi.46
Mi.44
80 PLN
1491

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
1492

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
1493

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IVZ, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
120 PLN
1494

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
30 PLN
1495

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
30 PLN
1496

Fi.46a
Mi.44
30 PLN
1497

Fi.46a
Mi.44a
80 PLN
1498

Fi.46a
Mi.44a
40 PLN
1499

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Jungjohann.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
1500

Fi.46aB
Mi.44
180 PLN
1501

Fi.46aB
Mi.44
160 PLN
1502

Fi.46aB
Mi.44
240 PLN
1503

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja i oznaczenie.

Fi.46aa
Mi.44
45 PLN
1504

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.46aa
Mi.44a
20 PLN
1505

Fi.46b
Mi.44b
200 PLN
1506

Fi.47
Mi.45
320 PLN
1507

Fi.47
Mi.45
280 PLN