The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 92. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1308

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
1309

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
1310

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, istnieje jeden taki arkusz, z którego znane są zarówno znaczki czyste jak i kasowane, ze względu na ogólny brak unarodowionych znaczków nawet tak uszkodzone zaliczono do nakładu i skierowano do eksploatacji, gwarancja Krawczyk.

Fi.29 MK
Mi.28
400 PLN
1311

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, cień śladu po podlepce, gwarancja Berbeka.

Fi.29 No
Mi.28 
400 PLN
1312

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
1313

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
1314

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
1315

1918 drugie wydanie lubelskie, czworobok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
SOLD
1316

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.29No
Mi.28K
200 PLN
1317

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 12 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.


100 PLN
1318

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 72, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
1319

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
1320

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.31
Mi.30
3 600 PLN
SOLD
1321

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
1322

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
4 200 PLN
1323

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, sygnowany gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i oznaczenie Mikstein, Ryblewski.

Fi.31 B
Mi.30
4 000 PLN
1324

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
1325

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
1326

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
1327

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
1328

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIE z poz. 32, bardzo lekki choć rozległy ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, JORES, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.32I
Mi.31
300 PLN
1329

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
1330

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
1331

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 11, znaczek posiada bardzo rzadki dla tego wydania abklacz - wtórną odbitkę maszynową nadruku na stronie gumowanej, fotoatest z szczegółowym opisem powstania tego błędu Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
2 000 PLN
1332

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 92, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
1333

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem pierwszą formą z poz. 50, lekki ślad podlepki na dole znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 400 PLN
1334

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, ładny stan zachowania, fotoatest Petriuk.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
1335

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, nadruk przesunięty w dół występujący na tym nominale w jednym arkuszu, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 800 PLN
1336

1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.34
Mi.33
600 PLN
1337

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
1338

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
1339

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
1340

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z niekatalogowanym błędem w postaci "urwanej nogi litery P w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
250 PLN
1341

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.34
Mi.33 
240 PLN
1342

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
350 PLN
1343

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
1344

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
700 PLN
1345

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.35
Mi.34
180 PLN
1346

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz.

Fi.35 B1
Mi.34
1 800 PLN
1347

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN