Auction 92. Overprint editions 1918-1919

1428

Fi.43
Mi.41
100 PLN
1429

Fi.43
Mi.41
50 PLN
1430

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1431

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
1432

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
1433

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 61, gwarancja Mikstein, i z oznaczeniem Jendroszek.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1434

Fi.43
Mi.41
100 PLN
1435

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1436

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1437

Fi.43
Mi.41
40 PLN
1438

Fi.43
Mi.41
35 PLN
1439

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA" to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania,, gwarancja i opis pozycji Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
250 PLN
1440

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 30 "uszkodzone A", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 B3
Mi.41
300 PLN
1441

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą (Fi.3500.-), dodatkowo z usterką na poz. 85 "ścięta końcówka litery S i pęknięta litera K", widoczne na skanie lekkie pękniecie krawędzi, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43 No B
Mi.41
3 200 PLN
1442

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
1443

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
1444

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
1445

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
1446

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
1447

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
1448

1919 wydanie krakowskie, znaczki z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczki z różnych partii przedruku, pierwszy z wczesnej fazy z nieuszkodzoną literą P w POCZTA, drugi z późniejszej fazy przedruku z charakterystycznym wcięciem od góry w literze P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B2
Mi.41
300 PLN
1449

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadkim błędem występującym w niewielkiej końcowej części nakładu znaczka za 80 hal. "brak liter P w POCZTA i POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.43B15
Mi.41
1 200 PLN
1450

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43No
Mi.41K
2 500 PLN
1451

Fi.43No
Mi.41K
3 500 PLN
1452

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, rzadkie znaczki z podwójnym nadrukiem pochodzą z jednego stu znaczkowego arkusza, znaczek w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43Np
Mi.41DD
4 000 PLN
1453

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójny nadrukiem pierwszej formy z poz. 99, bardzo rzadkie - przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz, ładny stan zachowania - ślad po niewielkiej podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43Np
Mi.41DD
4 500 PLN
1454

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 4 "cienkie Z", bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, sygnatura, opis i kolorowy fotoatest Kronenberg.

Fi.44 B1
Mi.42
5 000 PLN
1455

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 41 "otwarte O w POCZTA", ładny stan, dwie sygnatury, gwarancja i opis "uszkodzone PO" Schmutz.

Fi.44 B10
Mi.42
14 000 PLN
1456

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", delikatne ślady po dwóch podlepkach, poza tym w bardzo ładnym stanie opisanym w ateście, bardzo rzadki błąd przedrukowany w ilości około 100 sztuk, fotatest Mikulski.

Fi.44B1
Mi.42
12 000 PLN
1457

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadki błąd występujący na jednej pozycji w arkuszu na znaczku o nakładzie około 1.1100 sztuk, może istnieć mniej niż 10 sztuk znaczków z tym błędem, bardzo rzadki błędnodruk w doskonałym stanie, gwarancja Jungjohann, Mikstein.

Fi.44B2
Mi.42
16 500 PLN
1458

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
1459

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Krosna, gwar. Schmutz

Fi.45I
Mi.43
180 PLN
1460

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
1461

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
1462

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
1463

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
1464

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 32, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein z oznaczeniem Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
270 PLN
1465

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1466

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1467

Fi.45I
Mi.43
80 PLN